ruddon
10.01.08,12:58
prosim o radu, chcem si kupit monitor 22" za rozumnu cenu, poradte aky je najlepsi: na pracu, sledovanie filmov a mam aj tv kartu,fajn by bolo keby mal aj pivot max. 12000sk

dakujem
Katabaticky
10.01.08,13:44
Mno poziadavka


Monitor dobry 22' za 12 je dost zaujimava...
co znamena na pracu?
1. treba si uvedomit ze oci mame len jedny a preto najrozumnejsia investicia co sa pocitacov tyka je vzdy monitor...
2. ak je to praca v grafickom prostredi (co nepredpokladam pretoze to by ste urcite vedeli vybrat dobry monitor...) tak urcite za 12 nenajdete
3. vasa poziadavka bola asi zle formulovana tak predpokladajme ze hladate asi pomer vykon / cena co najlepsie

22" LCD Samsung 226CW -2ms, DVI, 3000:1, black, Gamut

myslim ze za danu sumu nic lepsie nenajdete... a kedze absolutne vo vasom poziadavku postradam info o parametroch monitora tak mozem odporucit tuto radu a jeden z najdrahsich kuskov v nej... cize z ohladom na vyhotovenie ktore potrebujete ide cena dole...
ten isty model len s inymi portami :)

osobne uvazujem o kupe:


HP Pavilion LCD w2408h wide 3000:1 VGA+HDMI 5ms

:cool:
pripadne celkom rozumna kupa by bol aj
Lenovo TV L220xW 22"/ 16:10/ Hybrid/ 1000:1/ 6ms/ TCO03

ale tie uz nesplnaju vase financne predpoklady
ruddon
10.01.08,14:58
ano, ide o pomer cena vykon, vychadzal som z predpolkladu ze ked uz za 8.000 sk sa da kupit 22" monitor tak za 12. to nebude problem,ide hlavne o kancelarsku pracu- pisanie a net



zatial dakujem
pachohybskyzbojnik
11.01.08,08:39
ja by som poradil samsung presne ten visie uvedeni. ten sa da zohnat aj do desat tisic korun vo velkosklade. podla mna je to dobra cena v pomere cena vykon. podla potrebi si mozes napr. nadstavit mensie rozlisenie a zarucene nebudes potrebovat ani okuliare na pracu.
evina
11.01.08,08:41
ja by som poradil samsung presne ten visie uvedeni. ten sa da zohnat aj do desat tisic korun vo velkosklade. podla mna je to dobra cena v pomere cena vykon. podla potrebi si mozes napr. nadstavit mensie rozlisenie a zarucene nebudes potrebovat ani okuliare na pracu.

Môžem potvrdiť, som jeho vlastníkom cca mesiac :) /len s označením BW-neviem, či to je iný alebo len preklep vyššie/
duves
11.01.08,09:24
1. treba si uvedomit ze oci mame len jedny a preto najrozumnejsia investicia co sa pocitacov tyka je vzdy monitor...

Ma tak napadla vec spred 10 rokov. Tiez som si to myslel, o tych očiach. V praci (fin.ústav) sme mali PC a tam win 3.x. Zobrazovacia frekvencia monitora CRT 15" bola tak 65 Hz.
Vsetky ikony na nastavenie zobrazovacej frekvencie monitara boli skryte pre uzivatela.
Som sa sťažoval, reklamoval to. Pri redukcii stavu mi to firma vratila aj s urokmi.:D

Podla mna nie je podstatne, ci je to CRT alebo LCD. Kvalitny CRT monitor moze byt stale pouzitelny.
ruddon
11.01.08,11:55
je vyditelny rozidiel medzi 2ms a 5ms odozvou?
Chobot
11.01.08,12:25
je vyditelny rozidiel medzi 2ms a 5ms odozvou?

Keď sa budeš zo vzdialenosti 20 cm sústredene pozerať na monitor, tak možno zbadáš nepatrný záblesk medzi zhasnutím a rozsvietením stredného bodu...:D:D:D:D

Ale vážne - voľným okom vôbec žiadny rozdiel nezistíš. Jedine nejakými diagnostickými prístrojmi.
pachohybskyzbojnik
12.01.08,11:34
rozdiel medzi 2ms a 5ms by si mozno spoznal keby si sa pozeral cez starsiu vidokameru, videl by si ako ti tam behaju riadky.
Katabaticky
14.01.08,02:51
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Katabaticky http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/68943-lcd-monitor-22-a-post607448.html#post607448)
1. treba si uvedomit ze oci mame len jedny a preto najrozumnejsia investicia co sa pocitacov tyka je vzdy monitor...


Podla mna nie je podstatne, ci je to CRT alebo LCD. Kvalitny CRT monitor moze byt stale pouzitelny.



to nebolo o tom ci crt alebo lcd...
to bolo k tomu ze ma iba 2ms odozvu ;-)

ale aj tak crt monitory vyzarujju svetlo s odlisnou vlnovou dlzkou ako lcd panely a s inou intenzitou a mali by byt pre oci setrnejsie... neviem co je na tom pravdy citane na inom fore nie som ani lekar ani biolog a som tomu rad :D




pachohybskyzbojnik Re: lcd monitor 22"
rozdiel medzi 2ms a 5ms by si mozno spoznal keby si sa pozeral cez starsiu vidokameru, videl by si ako ti tam behaju riadky.



hej ale rozdielnu odozvu poznas aj ked sedis 6 hodin za kompom...
mne napr zacnu po hodinke pri crt pod 100MHz slzit oci (pri lcd je to asi 70 MHz)

a ta nizsia odozva je citelna... pri tomto rodiele konkretne je to u mna asi 4 hodiny prace rozdielu...
ale to je cisto subjektivne a ty vies kolko pri tom budes sediet a co to s tebou robi ;) tak ale par korun hore dole... dajme tomu 10% ceny monitora neni take strasne na oplatku za nezapalene oci :cool:
ruddon
14.01.08,08:56
este stale vas prosim o nejaky navrhy,rady,pripomienky..... na kupu monitora

dik
Katabaticky
14.01.08,08:58
ved si dostal konkretny model... to najlepsie co za danu cenu zozenes... dostal si tu aj 2 pozitivne reakcie od uzivatelov nad cim este vahas? ;)
Katabaticky
14.01.08,08:59
a rada alebo pripomienka :-)
daj si ho robalit a zapnut v predajni... aby sa ti nestalo to co je tu v jednom topicu rozoberane... reklamacia vadnych bodov :-)