mehid
10.01.08,14:10
Zdravím všetkých.
Dostal om dotáciu z UP v 9/2006. Nakoľko sa mi nedarí, v 11/2007 som uzatvoril TPP. Viem, že živnosť musím držať 2 roky. Musím túto skutočnosť niekde nahlásiť?
A ešte sa chcem opýtať. Musím aj naďalej platiť do zdravotnej poisťovne a SZČO, keˇm mám aj TPP?
Ďakujem za každú odpoveď.
Vladimír Ozimý
10.01.08,13:16
no tu dotáciu musíte aj vyúčtovať nie len podnikať dva roky.

Ak ste zamestnanec a aj SZČO platíte do zdravotnej poisťovne zo súčtu základov to jest ak máte ako SZČO 0 tak potom zdravotné poistenie neplatíte...
Zoltán Kovács
10.01.08,13:20
A dohoda o dotácii umožňuje uzavretie TPP počas tých 2 rokov?
Lydka R
10.01.08,16:47
A dohoda o dotácii umožňuje uzavretie TPP počas tých 2 rokov?


Teraz už áno (neviem presne odkedy), ale kedysi sa nedalo.
Pritom ale platí, že musí aj naďalej vykonávať živnosť. Pri kontrolách z UP si žiadajú peňažný denník. No pokiaľ v ňom nebude ani čiarka, tak neviem...

O tých dotáciách z UP a "živnostníkoch" by som toho vedela napísať veľmi veľa. Ale asi takto verejne to nepôjde.
Zoltán Kovács
10.01.08,16:50
Preto sa pýtam, lebo priateľka tiež má dotáciu z UP, tak isto z 09/2006 ako zadávateľka, a v dohode je uvedené: zákaz uzatvorenia pracovno právneho vzťahu na tie 2 roky.
Zita5
10.01.08,16:52
Teraz už áno (neviem presne odkedy), ale kedysi sa nedalo.
Pritom ale platí, že musí aj naďalej vykonávať živnosť. Pri kontrolách z UP si žiadajú peňažný denník. No pokiaľ v ňom nebude ani čiarka, tak neviem...

O tých dotáciách z UP a "živnostníkoch" by som toho vedela napísať veľmi veľa. Ale asi takto verejne to nepôjde.

No ja si myslím , že ak bude preukázateľné podľa účtovníctva , že podnikateľská činnosť sa nevykonáva , alebo len v minimálnom rozsahu ....neviem neviem , či toto bude štát dotovať a tolerovať , či pri kontrole nebude nejaká výtka ......som prekvapená , že je to tak ako píšeš.Nemám s tým skúsenosť , len uvažujem nahlas ....:);)