janka.mo
10.01.08,17:56
ahojte, mozno sa to uz niekde o mojom probleme pisalo, len som na nho nenatrafila. pred chvilkou mi volal majitel, ze dal okamzitu vypoved zamestnankyni po vymene nazorov. a ja neviem ako jej mam spravit vypoved, bez toho, aby firma musela platit odstupne. je u nas zamestnana 3mesiace a jeden tyzden. viackrat s nou mal majitel problemy, ale nikdy to nedal na papier, boli to iba slovne upozornenia. po tom ako jej povedal, ze nech vypadne z predajne, tak mu vynadala, na co su aj svedkovia a potom odisla, aj ked jej este nekoncila prac. doba.
poradte mi, aku jej mam dat vypoved?
asi neslo o hrube porusenie prac.discipliny, ze?
inak ma s nou zamestnavatel podpisany dodatok k zmluve, ze ak bude s nou ukonceny PP skor ako 6 mesiacov od absolvovania skoleni, tak bude musiet naklady za skolenie uhradit. ja chcem navrhnut zamestnavatelovi, nech jej ponukne vypoved dohodou s poznamkou, ze su medzi nimi vsetky zavazky vyrovnane. tak by sme my nemuseli platit odstupne a ona nam za skolenie. len neviem, ci to ona prijme, teda ci s tym bude suhlasit.
poradte mi prosiiiiim dakujem
janka.mo
10.01.08,17:02
este som zabudla, ma 5 dni dovolenky, co s nimi?
mladymuz
10.01.08,17:05
nieco sme popisali aj tu....
http://www.porada.sk/t68738-dvojita-vypoved.html

dovolenku samozrejme preplatit
Zoltán Kovács
10.01.08,17:05
ahojte, mozno sa to uz niekde o mojom probleme pisalo, len som na nho nenatrafila. pred chvilkou mi volal majitel, ze dal okamzitu vypoved zamestnankyni po vymene nazorov. a ja neviem ako jej mam spravit vypoved, bez toho, aby firma musela platit odstupne. je u nas zamestnana 3mesiace a jeden tyzden. viackrat s nou mal majitel problemy, ale nikdy to nedal na papier, boli to iba slovne upozornenia. po tom ako jej povedal, ze nech vypadne z predajne, tak mu vynadala, na co su aj svedkovia a potom odisla, aj ked jej este nekoncila prac. doba.
poradte mi, aku jej mam dat vypoved?
asi neslo o hrube porusenie prac.discipliny, ze?
inak ma s nou zamestnavatel podpisany dodatok k zmluve, ze ak bude s nou ukonceny PP skor ako 6 mesiacov od absolvovania skoleni, tak bude musiet naklady za skolenie uhradit. ja chcem navrhnut zamestnavatelovi, nech jej ponukne vypoved dohodou s poznamkou, ze su medzi nimi vsetky zavazky vyrovnane. tak by sme my nemuseli platit odstupne a ona nam za skolenie. len neviem, ci to ona prijme, teda ci s tym bude suhlasit.
poradte mi prosiiiiim dakujem

Ak dobre viem, tak výpoveď dohodou neexistuje, len rozviazanie prac.pomeru dohodou, podľa § 60. V tomto prípade nevzniká nárok na odstupné.

P.S. Názov je o nevyčerpanej dovolenke, a pritom sa na to ani nepýtaš. :D
janka.mo
10.01.08,18:02
smith
ja som sa tak rozpisala, ze som to zabudla napisat
janka.mo
10.01.08,18:04
ja len neviem ci pristupi na tu dohodu, preto potrebujem inu alternativu, poradte prosim
janka.mo
10.01.08,19:33
prosiiim, prosiiim, to mi nikto neporadi?
Lydka R
10.01.08,19:59
prosiiim, prosiiim, to mi nikto neporadi?

No musíte postupovať v súlade so ZP.
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html#63
mladymuz
10.01.08,20:09
...bohužial zamestnanca sa nemôže človek len tak zbaviť ako špinavého prádla...odporúčam preštudovať ZP a rano povedať majiteľovi, že tu su obmedzenia pre ktore toho zamestnanca nemôže prepustiť z hodiny na hodinu...
Ak tam bola nespokojnosť so zamestnancom, tak ešte v skušobnej dobe ste ho mali prepustiť a nie teraz robiť ramena.
Viem, je to ťažke byť medzi dvoma kameňmi, z jednej strany šéf, majiteľ firmy a z druhej strany (podľa mňa obeť).