MIRKA111
10.01.08,09:51
Ďakujem veľmi pekne, viem že zamestnanec môže skončiť PP ak na neho Zľ kladie priveľke nároky, stačí ak to odôvodním, že dnes mi oznámil, že do konca budúceho týždňa chce mať odovzdané DP DPH, mzdy a DP FO a podklady k mzdám mi boli odovzdané dnes a podklady k DP DPH mi budú odovzdané v priebehu budúceho týždňa?
Infarkt
10.01.08,09:02
Ďakujem veľmi pekne, viem že zamestnanec môže skončiť PP ak na neho Zľ kladie priveľke nároky, stačí ak to odôvodním, že dnes mi oznámil, že do konca budúceho týždňa chce mať odovzdané DP DPH, mzdy a DP FO a podklady k mzdám mi boli odovzdané dnes a podklady k DP DPH mi budú odovzdané v priebehu budúceho týždňa?

Ale však v tvojom prípade zamestnávateľ končí PP, nie ??? :eek: Keď ho skončí zamestnanec, tak mu chceš vyplatiť náhradu mzdy za 2 mesiace ??? :eek:

Dievča, miešaš hrušky s jablkami :)

Jednoznačným dôvodom ukončenia PP je jeho absencia !!! Pridrž sa vzoru...alebo potom načo som ti ho sem prilepil ? :eek:

Papiere a doklady mu musíš vystaviť v zmysle tohto :

§ 75
Pracovný posudok a potvrdenie o zamestnaní

(1) Zamestnávateľ je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok do 15 dní od jeho požiadania. Zamestnávateľ však nie je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok skôr ako dva mesiace pred skončením pracovného pomeru. Pracovným posudkom sú všetky písomnosti týkajúce sa hodnotenia práce zamestnanca, jeho kvalifikácie, schopností a ďalších skutočností, ktoré majú vzťah k výkonu práce. Zamestnanec má právo nahliadnuť do osobného spisu a robiť si z neho odpisy.

(2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä

a) dobu trvania pracovného pomeru,
b) druh vykonávaných prác,
c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu, o poskytnutej náhrade mzdy a náhrade za čas pracovnej pohotovosti, o zrazených preddavkoch na daň z príjmov a o ďalších skutočnostiach rozhodujúcich pre ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti a z funkčných požitkov a pre výpočet podpory v nezamestnanosti,
e) údaj o dohode o zotrvaní v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu, po vykonaní záverečnej skúšky alebo maturitnej skúšky, alebo po skončení štúdia, alebo prípravy na povolanie vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí (§ 53 ods. 2).
f) údaj o poskytnutí odchodného podľa § 76 ods. 6.

(3) Ak zamestnanec s obsahom pracovného posudku alebo potvrdenia o zamestnaní nesúhlasí a zamestnávateľ na požiadanie zamestnanca pracovný posudok alebo potvrdenie o zamestnaní neupraví alebo nedoplní, môže sa domáhať v lehote troch mesiacov odo dňa, keď sa o ich obsahu dozvedel, na súde, aby bol zamestnávateľ zaviazaný primerane ich upraviť.

(4) Iné informácie je zamestnávateľ oprávnený o zamestnancovi podávať iba s jeho súhlasom, ak osobitný predpis neustanovuje inak.
Infarkt
10.01.08,09:12
Ďakujem veľmi pekne, viem že zamestnanec môže skončiť PP ak na neho Zľ kladie priveľke nároky, stačí ak to odôvodním, že dnes mi oznámil, že do konca budúceho týždňa chce mať odovzdané DP DPH, mzdy a DP FO a podklady k mzdám mi boli odovzdané dnes a podklady k DP DPH mi budú odovzdané v priebehu budúceho týždňa?

A ešte jedna vec k tomuto...

...zamestnanec môže okamžite skončiť PP len v zmysle tohto :

§ 69

(1) Zamestnanec môže pracovný pomer okamžite skončiť, ak

a) podľa lekárskeho posudku nemôže ďalej vykonávať prácu bez vážneho ohrozenia svojho zdravia a zamestnávateľ ho nepreradil do 15 dní odo dňa predloženia tohto posudku na inú pre neho vhodnú prácu,
b) zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť, náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po uplynutí ich splatnosti,
c) je bezprostredne ohrozený jeho život alebo zdravie.

(2) Mladistvý zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer aj vtedy, ak nemôže vykonávať prácu bez ohrozenia svojej morálky.

(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.

(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
MIRKA111
10.01.08,09:47
Prepáč, zle som to napísala. Ďakujem za pomoc. To skončenie pre vysoké nároky sa týka mňa, nevieš mi poradiť ako mám dať výpoveď aby som nemusela čakať vyše dvoch mesiacov, kým mi uplynie výpovedná doba?
Infarkt
10.01.08,09:53
Prepáč, zle som to napísala. Ďakujem za pomoc. To skončenie pre vysoké nároky sa týka mňa, nevieš mi poradiť ako mám dať výpoveď aby som nemusela čakať vyše dvoch mesiacov, kým mi uplynie výpovedná doba?

Vysoké nároky :eek: :confused: :eek:

Taký dôvod ZP nepozná :D

Ostáva ti jedine sa dohodnúť so zamestnávateľom na ukončení PP v zmysle §60 ZP...

§ 60
Dohoda o skončení pracovného pomeru

(1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.

(2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.

(3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi.

Ale existujú aj mnohé iné riešenia, ale kde nie sú informácie, tam nie je rada ;)