mako24
10.01.08,19:46
caute poradaci...

Chystam sa zateplovat podkrovie a potrebujem pomoc.. Mozem kombinovat Isover Domo s Isoverom Rio? :(
Isover Domo (hr. 16 cm) chcem dat medzi krokvy, Isoverom Rio (hr. 5cm) to prekryt... Isover Rio ma vacsi sucinitel tepelnej vodivosti ako Isover Domo, bude to vadit?
A aky typ paronepriepustnej folie by mal pouzit? Podla coho sa mam orientovat pri jej vybere?

dik... ;)
stepo
10.01.08,18:51
Urcite to nebude vadit. Parozábranu by som dal asi s hlinikovou fóliou.
krvaj
11.01.08,08:27
caute poradaci...

Chystam sa zateplovat podkrovie a potrebujem pomoc.. Mozem kombinovat Isover Domo s Isoverom Rio? :(
Isover Domo (hr. 16 cm) chcem dat medzi krokvy, Isoverom Rio (hr. 5cm) to prekryt... Isover Rio ma vacsi sucinitel tepelnej vodivosti ako Isover Domo, bude to vadit?
A aky typ paronepriepustnej folie by mal pouzit? Podla coho sa mam orientovat pri jej vybere?

dik... ;)

Teoreticky by to nemalo vadit. Ale radsej sa porad u predajcu.. A hrubku daj 26 cm.. t.j. 16 - krokvy, 10 - krížna... To je odporúčaná hrúbka izolácie pri zateplení podkrovia.. A fóliu daj určite reflexnú t.j. z jednej strany vyzerá ako alobal - lepšie odráža teplo..
Peter Briatka
11.01.08,09:53
Teoreticky by to nemalo vadit. Ale radsej sa porad u predajcu.. A hrubku daj 26 cm.. t.j. 16 - krokvy, 10 - krížna... To je odporúčaná hrúbka izolácie pri zateplení podkrovia.. A fóliu daj určite reflexnú t.j. z jednej strany vyzerá ako alobal - lepšie odráža teplo..
Narýchlo som si pozrel tech. parametre ISOVERU a 160 mm Isover DOMO - R=4,1 W/m2K , no RIO som nenašiel... ale skladba bude dobrá... nemusíš sa toho báť. Parozábranu použi tú,čo ti odporučí predjca Isoveru. Základným parametrom je súčiniteľ (faktor) difúzneho odporu "ní" rádovo 200000, ale v zásade sa jedná o rodinný dom a teda pár desiatoktisíc hore dole - nejedná sa predsa o špeciálnu prevádzku s permanentne extrémnou vlhkosťou.

Teraz k tomuto citátu: Reflexná fólia má význam ak ju necháš odokrytú - to znamená neprekrývať ju NIČÍM... t.j. aby si využil jej reflexnú schopnosť musí na ňu dopadať tepelné žiarenie. Pri bežnom vedení tepla stráca svoju TI účinnosť. A nechceš predsa aby tvoje podkrovie vizeralo ako interiér raketoplánu alebo nejaké nejaké biologické laboratórium....:)
AndrejG
11.01.08,12:23
Zevraj DOMO nieje vhodne do krokiev, lebo sa "nenafukne" na pozadovanu hrubku. Preto budem davat do krokiev PROFI a pod to DOMO.