maxop
10.01.08,19:57
Zdravím Vás a prosím o radu.
Vediem JÚ, som neplatca DPH a dovážam tovar z Poľska. Mám poľské faktúry aj s DPH.
Otázky:
1. stačí keď si nazov výrobku preložím sam, alebo musím mať faktúry preložené oficálnym prekladateľom?
2. Ako previesť zloté na koruny? Kde nájdem kurz z jednt. dní? Potvrdenie z banky o zámene korún na zloté nemám.
Vopred ďakujem a prajem úspešný rok!
AnikoAd
08.02.08,10:51
Tento isty problem mam aj ja. Poradí nam niekto? Dakujem
Zoltán Kovács
08.02.08,11:03
Zdravím Vás a prosím o radu.
Vediem JÚ, som neplatca DPH a dovážam tovar z Poľska. Mám poľské faktúry aj s DPH.
Otázky:
1. stačí keď si nazov výrobku preložím sam, alebo musím mať faktúry preložené oficálnym prekladateľom?
2. Ako previesť zloté na koruny? Kde nájdem kurz z jednt. dní? Potvrdenie z banky o zámene korún na zloté nemám.
Vopred ďakujem a prajem úspešný rok!

Preklad nemusíš mať, jedine ak pri prípadnej daňovej kontrole o to ťa požiada kontrolór. Denné kurzy najdeš na www.nbs.sk (http://www.nbs.sk) aj spätne za niekoľko rokov.
AnikoAd
08.02.08,11:10
Dakujem za odpoved.Pekny den.
jajko50
08.02.08,11:47
Ak máš takýto prípad, tak pravdepodobne máš aj účet v cudzej mene a potom nie je problem, aby banka uhrádzala Zloté. Neprepočitavaš, prepočet na koruny potom robíš pri učtovaní zudzej meny príslušným kurzom buď komerčnej banky, kde je účet založený, alebo kurzom NBS.
AnikoAd
08.02.08,12:06
Nemam valutový účet. nakupovala som v hotovosti a doklad o zamenení PLN som stratila. čítala som vela o učtovaní valutovej pokladne, ale mam asi tažší pochop. sorry