dadasv
10.01.08,21:25
Patrím medzi nováčikov, tak neviem, či správne zaradím tému. Ak nie, tak mi to prosím prepáčte. Chcela by som navrhnúť, či by sa tu nemohla rozvinúť téma o dôležitých zmenách platných od 1.1.2008, poprípade ak boli schválené nejaké zmeny so spätnou platnosťou za rok 2007, na ktoré by bolo dobré upozorniť. Proste téma, ktorá by zahŕňala všetky novinky aj keď spadajú do rôznych oblastí, ale vlastne sa všetky týkajú účtovníkov alebo SZČO. Ja totiž už mám niekedy problém sa vo všetkých zmenách nášho parlamentu orientovať. Myslím si, že by bolo dobré, keby sa dali nájsť dôležité zmeny na jednom mieste, aby sme ich náhodou neprešvihli.
Tak ak sa dá prispejte prosím ak Vás niečo napadá, na čo by sme nemali určite zabudnúť.;);).
Ak už táto téma niekde je, tak ma nasmerujte, ešte sa tu tak dobre asi nevyznám:confused:
Napríklad: za rok 2008 sa platí daň z motorových vozidiel až v r. 2009, pokiaľ je nižšia ako 20000,-. :):)
liba2
10.01.08,21:47
myšlienka je to dobrá, ale aj na porade sa už všeličo preberalo. Napr. zmeny v zákone o DzMV tu:

http://www.porada.sk/t62615-dan-z-mv-od-2008-a.html
Melnick
10.01.08,21:52
dadasv ,oceňujem Tvoju snahu.:)
adam11
11.01.08,07:44
Je to dobra myslienka. Zachytil som, ze sa ma opat zaviest obdobie od 15.12. do 15.1., v ktorom sa vydavky a prijmy v ramci jednoducheho uctovnictva maju uctovat k prislusnemu obdobiu. Nemam zatial tuto novelizaciu, vie mi niekto poradit ci plati tato zmena uz za rok 2007 a v akom zneni?
dadasv
11.01.08,21:10
dadasv ,oceňujem Tvoju snahu.:)

Ďakujem, ocenenie určite poteší,:):):) ale nikto ničím neprispel.
Neviete nikto nič o dôležitých zmenách, alebo sa nebodaj nijaké neschválili? :confused:
Ako je to s účtovaním spotreby ak nie je auto zaradené v podnikaní? Bude treba PHM od 1.1. dokladovať blokmi z ERP, alebo naďalej stačí stiahnuť si priemerné ceny z internetu? Ide o to, aby sme si nezabudli odkladať bločky. Na konci roka ich bude problém zháňať.
dadasv
11.01.08,21:12
Je to dobra myslienka. Zachytil som, ze sa ma opat zaviest obdobie od 15.12. do 15.1., v ktorom sa vydavky a prijmy v ramci jednoducheho uctovnictva maju uctovat k prislusnemu obdobiu. Nemam zatial tuto novelizaciu, vie mi niekto poradit ci plati tato zmena uz za rok 2007 a v akom zneni?




Ja som zatiaľ takúto informáciu nezachytila. Počujem to prvý krát.:eek:
Paula
11.01.08,21:16
Ďakujem, ocenenie určite poteší,:):):) ale nikto ničím neprispel.
Neviete nikto nič o dôležitých zmenách, alebo sa nebodaj nijaké neschválili? :confused:
Ako je to s účtovaním spotreby ak nie je auto zaradené v podnikaní? Bude treba PHM od 1.1. dokladovať blokmi z ERP, alebo naďalej stačí stiahnuť si priemerné ceny z internetu? Ide o to, aby sme si nezabudli odkladať bločky. Na konci roka ich bude problém zháňať.


Žeby sme si tu každý pondelok všetci pohrozili: Ty Ty Ty....odkladaj si bločky!!!!!!?;)
dadasv
11.01.08,23:03
Žeby sme si tu každý pondelok všetci pohrozili: Ty Ty Ty....odkladaj si bločky!!!!!!?;)

Ja som sa len pýtala, či je to pravda, že tie bločky treba dokladať alebo stačí vytlačiť ceny PHM z internetu na www.natankuj.sk.
Mimochodom, asi treba každý prefotiť, lebo z mnohých do konca roka úplne vymizne text. Máte niekto skúsenosti, či takéto bloky daňováci vyhadzujú a či v tom prípade akceptujú prefotenú kópiu?
liba2
11.01.08,23:09
Ja som sa len pýtala, či je to pravda, že tie bločky treba dokladať alebo stačí vytlačiť ceny PHM z internetu na www.natankuj.sk (http://www.natankuj.sk).
Mimochodom, asi treba každý prefotiť, lebo z mnohých do konca roka úplne vymizne text. Máte niekto skúsenosti, či takéto bloky daňováci vyhadzujú a či v tom prípade akceptujú prefotenú kópiu?
http://www.porada.sk/t12207-ofotene-blocky.html
Johanka
12.01.08,10:40
Úmysel bol dobrý.... zvrhol sa hneď na začiatku - nezadávajte sem otázky, prosím :).
dadasv, daj si tú námahu a pozri si nové znenie § 19 ods.2 písm.e/ ;) alebo trocha pohľadaj na Porade.
Johanka
12.01.08,10:43