1897
10.01.08,22:30
Zdravim vas vsetkych. Mam takuto zakladnu otazocku. Som klasicky zamestnanec, a mam byt, ktory nevyhovuje velkostne mojej rodine, ale nemozme ani nechceme ho predat. Teda chcem ist do vacsieho bytu, ktory si prenajmem. Moja otazka je: moj prijem z prenajmu nasho bytu nech bude 10.000, a moj naklad na prenajom bytu kam pojdem byvat je povedzme tie 10.000. Mozem si tento naklad zapocit ako vydavok do buduceho danoveho priznania ?
betka
11.01.08,07:12
Príjem z prenájmu je príjem podľa 6/3, pričom sa rozhodnete, či budete uplatňovať skutočné výdavky podľa odseku 11, alebo paušálne podľa odseku 10.
- ak pôjde o paušálne výdavky, z prímu 10 tis. si uplatnte ako daňový výdavok 4 tis.sk
- môžete sa stať UJ, zaradíte byt do OM, a budete si uplatňovať skutočne preukaz. výdavky (opravy, údržba, energie, daň z nehbuteľností.....)

Ak sa presťahujete do prenajatého bytu, podľa môjho názoru, si nemôžete výdavky z tohto prenámu započítať s príjmami.
svojar
11.01.08,08:35
Výdavky za jeden byt sa nedajú spájať s príjmami za druhý.
1897
11.01.08,14:39
Hmmm... Myslel som si to, ale chceli sme sa spytat ludi co tomu rozumeju viac. Logiku to sice nema, lebo ak by som ten vydavok na druhy byt neurobil, tak prenajimat nemozem (takisto ako keby som neplatil za elektriku, ktora uznatelna je) ale asi na taketo nieco DU nemysli... takze dik.