elusion
10.03.05,10:34
Dobry den,

nahadzujem prijate faktury do MRP JU (WIN) a podarilo sa mi ich nahodit v poradi, ktore nesedi datumovo. Napriklad faktura z oktobra sa mi ocitla v zozname prijatych faktur za fakturou z decembra, lebo som mal zle zoradene faktury pred ich nahadzovanim.

Mam sa tym zapodievat? Ak ano, tak ako? Pretoze som nenasiel ziadnu funkciu na precislovanie faktur. Mne osobne to je jedno, ale co na to povie danova kontrola...

Dakujem
via
10.03.05,09:42
v mrp som ani ja tuto funkciu nenasla, je to jediny udaj, ktory sa po nahodeni zablokuje a na dalsiu opravu ta nepusti.
oktobrova fa je kedy uhradzana? ak by bola az po datume, ked si ju nahodil, tak by som len na nu dala neskorsiu datumovku a nechala ju tam, ze prisla az v decembri
elusion
10.03.05,09:57
Oktobrova faktura platena v oktobri prevodnym prikazom, decembrova v decembri prevodnym prikazom. V penaznom denniku su platby samozrejme pekne zoradene podla datumu (polozky dennika zoradovat ide). Len ten zoznam prijatych faktur...
via
10.03.05,10:02
myslim, ze velka chyba to nebude, ale ja by som to prepisala uz len z toho dovodu, ze platba je skor
via
10.03.05,10:04
moc mrp zatial neovladam, ale da sa tam urobit precislovanie vydavkovych dokladov?
lienka1
10.03.05,10:33
cauko,
MRP poznam,ale nedaju sa tam precislovat len VPD, musi to byt aj s PPD, tzn cely PD. Napr. ak chces vlozit(resp.vymazat) zapis a precislovat, alebo precislovat podla datumu. Neviem ci si mala na mysli toto.
Alebo potom pokladnicna kniha...
elusion
10.03.05,10:57
Uplne v pohode sa mi podarilo precislovat dve prijate faktury a dat ich do spravneho poradia v zozname prijatych faktur, plus zmenit prislusne odkazy na tieto faktury v penaznom denniku. Ale spravit nieco take, ze rucne posunut poslednych 50 prijatych faktur a suchnut pred ne zabudnutu fakturu, by bolo krvopotne. Nechapem, preco programatori MRP nieco take nespravia. Je to pomerne jednoduche implementovat. Samozrejme, ze faktury som precisloval mimo programu JU MRP. Rovnako sa daju zmenit aj VPD a PPD...

(Ak by si to chcel niekto skusit sam, nech si najprv spravi zalohu udajov. Potom si staci uvedomit, ze MRP fici na engine DBASE a vyznat sa trochu v databazach...)
via
10.03.05,12:16
cauko,
MRP poznam,ale nedaju sa tam precislovat len VPD, musi to byt aj s PPD, tzn cely PD. Napr. ak chces vlozit(resp.vymazat) zapis a precislovat, alebo precislovat podla datumu. Neviem ci si mala na mysli toto.
Alebo potom pokladnicna kniha...
precislovat podla datumu
via
10.03.05,12:17
(Ak by si to chcel niekto skusit sam, nech si najprv spravi zalohu udajov. Potom si staci uvedomit, ze MRP fici na engine DBASE a vyznat sa trochu v databazach...)

no pre mna hotova spanielska dedina:))))
lenkak
10.03.05,12:24
Je to len pre skúsených programátorov a musíš vedieť po anglicky, je to databázový program. Doporučem len pre skúsených. DBASE pracuje na forme príkazov.
lienka1
10.03.05,12:36
precislovat podla datumu
via, ak chces precislovat doklady v pen.denniku, tak sa nastav na posledny riadok v PD, klikni na funkcie -- precislovanie podla datumu, a zoradi to chronologicky.
Pred tym si vsak urob zalohu. DOPORUCUJEM.
Maj sa
via
10.03.05,12:39
skor som mala na mysli, ked nahodis VPD od zaciatku roka az do decembra, a potom ti dodatocne donesie este blocky z jula, dalsi augusta .... ako ich dostat chronologicky v pokladnicnej knihe V/01 ... V/xxx
lienka1
10.03.05,12:54
da sa doklad iba vlozit, ale neda sa aby sa vsetky ostatne VPD precislovali, to by si potom musela aj fyzicky vsetko precislovat v sanone.
Ja to robim tak, ze ho vlozim do PD podla datumu napr. V101 30.6.2004. a ten dodatocny doklad dam ako V101/A tiez 30.06.2004.
lenkak
10.03.05,12:58
Tak ako píše Lienka1, len vložiť a s iným poradovým sledom, alebo rozlíšiť napr. písmenkom
via
10.03.05,12:58
no ja mam asi jedine stastie, ze som si dala uctovny rad podla mesiacov ... takze az tak vela mi to nerobi ...
lienka1
10.03.05,13:04
je to fajn program, len jednu chybu ma, ze nepodporuje funkciu uctovania z Pen.dennika do pokladnicnej knihy ako to bolo pri DOS verzii.
A to ma dost stve. Ale uz som dala podnet MRP a budu vraj na tom pracovat... uvidime
via
10.03.05,13:10
mna na nom vytaca viac veci:)))) ale zase beriem to tak, ze je to vzdy lepsie ako to vypisovat rucne:)))