aisk
11.01.08,09:01
Dobry den, potrebovala by som poradit - zamestnavatel u ktoreho som pracovala je dcerska spolocnost ceskej firmy, ktore v CZ na seba vyhlasila konkurz, cim sa aj slovenska dcera stala sucastou konkurznej podstaty. Pre mna to znamenalo, ze z organizacnych dovodov skonci pracovny pomer. So zamestnavatelom sme sa dohodli na datume 9.12., ku ktoremu suhlasil so skoncenim prac. pomeru. Ja som od 10.12. nastupila do noveho zamestnania. Kedze vypoved musela byt podpisana konatelom z CZ, v case kedy som do noveho zamestnania nastupila, este podpisana nebola a nie je dodnes, poretoze vraj na to nemal cas. tym padom ma este stale ani neodhlasili zo soc.poistovne. A teraz odo mna chcu, aby som podpisala vypoved ku 31.10., aby boli kryty, pretoze len dovtedy mi zaplatili vyplatu a odvody. Pre mna by to vsak znamenalo, ze od 1.11. do 9.12. nie som prihlasena ako dobrovolne nezamestnana a nemam zaplatene odvody. Kedze mi nevyplatili mzdu za november, mohla by som k 15.1. okamzite ukoncit prac. pomer z dovodu nevyplatenia mzdy. Zaujimalo by ma co je pre mna vyhodnejsie z hladiska povinnosti voci socialnej poistovni, pretoze ak nebudem mat podpisanu vypoved k datumu zacatia prac. pomeru v novej spolocnosti, znamena to, ze mam 2 subezne pracovne pomery. Ako to ovplyvni plkatenie dani a odvodov? Dakujem.
dari1
11.01.08,09:11
radim nepodpisat vypoved k 31.10, 2 subezne pracovne pomery nie su problem, mnozstvo ludi ma viac prac.pomerov
ale je to iba moja mienka