zuzana
11.01.08,08:42
Prišla nám faktúra za školenie, šéf mi nedal k nej žiadne podklady, nechcem to dať do nákladov ani do DPH, môžem tak urobiť?Ako naúčtujem základ a DPH, zvlášť 518nedaň./321 a DPH 518nedaňové/321 alebo jedným zápisom as s DPH na 518nedaň./321??
Paula
11.01.08,20:52
Ani šéf to nechce dať do nákladov? Pripadá mi, že "školenie" je asi iba krycí názov nejakej spoločenskej akcie a keďže fa bola cez firemný účet platená, treba o nej účtovať. Alebo prečo nie do nákladov ?
zuzana
14.01.08,06:33
On to chce dať do nákladov, lenže on mi nedal k tomu školeniu podpísať žiadne papiere-vlastne to bola prezentácia, poučenie k tomu našich zariadení pre obch.partnerov, ktorých pozval.Bolo to zdarma.Ako to naúčtujem??
Johanka
14.01.08,06:54
Prišla nám faktúra za školenie, šéf mi nedal k nej žiadne podklady, nechcem to dať do nákladov ani do DPH, môžem tak urobiť?Ako naúčtujem základ a DPH, zvlášť 518nedaň./321 a DPH 518nedaňové/321 alebo jedným zápisom as s DPH na 518nedaň./321??
Aké podklady máš na mysli ?
Paula
14.01.08,07:07
Tá akcia bola asi v prenajatých priestoroch a s občerstvením, fa iba stručne oznamuje, že išlo o školenie. Ak je šéfovi zaťažko (a išlo naozaj o firemnú akciu) dodať nejaký rozpis poskytnutej služby , nech sa vyjadrí priamo na fa, že žiada zaúčtovať do nákladov + podpis.
nika.sum
19.01.08,19:02
Ahoj, mam tiez trochu problem s fakturou za prezentaciu. Je mozne dat do danovych nakladov obcerstvenie priamo pri prezentacii - kava, mineralka a pod. a tiez obedy pre ucastnikov? Co k tej fakture by bolo treba dolozit? A este jedna otazka ak by platili ucastnici prezentacie poplatok, ako by to bolo s DPH a/. organizator je platca DPH, prezentacia je na Slovensku a ucastnik platca s CZ?
b/. organizator je neplatca DPH, prezentacia na Slovensku a ucastnik platca s CZ?
Velmi budem rada ak mi niekto poradi. Dopredu dakujem
nika.sum
20.01.08,18:38
Prosim prosim, poradte mi prosim.
nika.sum
21.01.08,07:04
Ludkovia, viem ze toho mate strasne moc, ale prosim skuste mi niekto poradit (prispevok 6)
eop
13.01.09,07:57
Ahoj, mam tiez trochu problem s fakturou za prezentaciu. Je mozne dat do danovych nakladov obcerstvenie priamo pri prezentacii - kava, mineralka a pod. a tiez obedy pre ucastnikov? Co k tej fakture by bolo treba dolozit? Velmi budem rada ak mi niekto poradi. Dopredu dakujem
Nevie nikto odpovedat na tuto otazku? Mam podobny problem a potrebovala by som poradit s uctovanim. Ci sa jedna o danovy naklad a za akych podmienok.
Dakujem.
ekonella
13.01.09,08:03
Ak by išlo o firemné školenie,prípadne prezentáciu Vašich výrobkov, nájomné, reklamnmný materiál, lektora ... by som dala do nákladov, občerstvenie - káva,minerálka,obed ako reprezetačné. Malo by byť z nejakých dokladov /pozvánka, program .../ jasné o akú akciu ide.
eop
13.01.09,08:29
Ak by išlo o firemné školenie,prípadne prezentáciu Vašich výrobkov, nájomné, reklamnmný materiál, lektora ... by som dala do nákladov, občerstvenie - káva,minerálka,obed ako reprezetačné. Malo by byť z nejakých dokladov /pozvánka, program .../ jasné o akú akciu ide.
Ďakujem za rýchlu odpoveď, mám 2 prípady, a to sa jednalo o školenie zamestnancov (prenájom miestnosti, občerstvenie) a ďalší prípad je vianočný večierok zamestnancov (občerstvenie). A neviem si dať rady s účtovaním. Ďakujem
kori
13.01.09,08:38
školenie zamestnancov, prenájom miestnosti - náklad daňový, občerstvenie - náklad nedaňový. Vianočný večierok - náklad nedaňový
eop
13.01.09,08:58
školenie zamestnancov, prenájom miestnosti - náklad daňový, občerstvenie - náklad nedaňový. Vianočný večierok - náklad nedaňový
A keď nemajú zamestnanci stravu na školení, tak im ju musíme zabezpečiť a aj tak tento náklad nemôže byť daňový?
ekonella
13.01.09,09:02
Ak nemali na tento deň stravné lístky, môže maximálne 55%
z 98,- SK.
zoe
25.03.09,07:00
Ahojte :)
mam fakturu za skolenie skladnikov na VZV. Na ktore ucty zauctujem polozky - skolenie, vystavenie preukazu, vystavenie evidencnych listov, karticky potvrdzujuce lekarske prehliadky, a cestovne.
Vsetko na 518-ku, skolenie a cestovne zvlast na 512-ku? A DPH zo vsetkych poloziek na 343, a to cele voci 321?

Zaroven, mam doklad o zamestnanca na lekarsku prehliadku. Preplatila som to cez pokladnu. Na aky ucet to nauctovat v ramci nakladov?

DAKUJEM!!!