elmer
11.01.08,08:58
Dobry den,

chcel by som sa spytat, ci mate skusenosti s nakupovanim a predajom prostrednictvom sluzby ebay....a takisto veci s tym suvisiace, teda paypal + zmluvne dodacie podmienky atd...
mal som totiz isty podnikatelsky napad, predaj urciteho tovaru do zahranicia prostrednictvom ebay, no zriekol som sa toho hlavne skrz mojej neinformovanosti ohladom colnych a podobnych povinnosti....zaujimal by ma teda konkretny nazor, resp Vasa skusenost s obchodovanim na ebay...

Vdaka za odpovede

Michal
Filip Glasa
11.01.08,09:16
ja som si cez ebay z Nemecka objednaval tovar a platil cez pay pal. Ak chceš predávať v európe, tak je asi najlepšie cez nemecký ebay. Tam žiadne problémy s clom nemáš. Jednine že by si chcela predávať mimo EU.
Mimochodom balíček mi z Nemecka prišiel skôr ako z ČR objednávka cez EMS.

tu je niečo popísané:
http://www.ebay-cz.com/prodej.html
misomiso
11.01.08,09:28
Na to, ci mas alebo nemas problemy s clom nema vplyv cez aky ebay predavas. Respektive ak iba predavas, tak clo sa ta aj tak netyka, jedine DPH.

Ci budes odvazdat DPH zalezi (pravda ak sa bavime o legalnom podnikani) zasa od toho, ci budes predavat v ramci unie (a komu) alebo mimo unie, ale v tom pripade musis na kazdu zasielku robit JCD, co nie je dva krat prijemne.
Filip Glasa
11.01.08,09:40
ani som nemyslel, že by to malo mať vplyv na clo, ale ak to má byť v EU tak clo odpadá, ale zároveň je lepšie mať veci na nemeckom ebay ako na americkom či britskom ak to má byť pre európu.
elmer
11.01.08,10:09
ani som nemyslel, že by to malo mať vplyv na clo, ale ak to má byť v EU tak clo odpadá, ale zároveň je lepšie mať veci na nemeckom ebay ako na americkom či britskom ak to má byť pre európu.


no mne sa prave jednalo o predaj do US...inac co sa tyka nakupu cez ebay, sledoval som vela vec, aj novych nie len pouzitych...a samozrejme to boli veci nepomerne lacnejsie ako u nas...samozrejme, ze ked nieco ide k nam napr z US tak to najprv ide cez nemca ktory si na to hodi marzu, potom si na to este aj nas predavajuci hodi marzu a takto sa nam to pekne nabali...dokonca poznam ludi, ktory si nakupuju aj oblecenie cez US ebay, pretoze sa im to oplati...no stale celkom presne neviem ako je to aj pri nakupe...DPH, clo atd....
misomiso
11.01.08,10:39
Ak nieco nakupujes (nezalezi cez co) z krajiny mimo EU, tak musis zaplatit DPH a clo. Clo si vyhladas na stranke colnej spravy, zadaj do vyhladavaca TARIC.

Co je vsak najhorsie, je to neskutocna buzeracia, neoplati sa to moc kupovat v malom. Tie male zasielky idu postou (inak by neboli vyhodne), kupujuci potom musi na specialnu postu (v Blave je to Tomasikova), kde ho cvicia colnici ako bazanta na vojne (po tom, co vystoji soru, samozrejme), casto tych ludi otocia, ze nie su v poriadku papiere, prehladavaju cely balik a hladaju tam snad bombu od Bin Ladina.

Potom, ked to s colnikom vybavis, musis do banky zaplatit colny dlh a naspat na postu. A to este vela ludi nevie, ze mnohe veci su napr. z USA zakazane posielat (vratane napr. pouzitej elektroniky a oblecenia), takze ten balik potom bud putuje spat alebo je zniceny, pripadne "zniceny".

Je to skoro rovnaky kolotoc, ako sme my minule absolvovali na Ukrajinu. Posielali sme jednemu chlapikovi cez FedEx bezplatne vzorky + nejake reklamne plagaty. Tovar nebol urceny na predaj, tak aby z toho nemusel platit clo, sme tam dali hodnotu 1 USD za kus, takze nejakych 10 USD. Ti ukrajinski colnici si dali tu robotu a nasli nas tovar na nemeckych a americkych weboch a vyhlasili, ze faktura je podhodnotena. Chceli mu vyrubit nejake obrovske clo (ktore presahovalo realnu hodnotu tovaru). Dali na vyber dve moznosti, but vratit spat alebo znicit. Ten import spat (dopravne) by bol pre nas drahsi ako cely tovar. Tak sme to nechali znicit. No viem si predstavit, akym asi sposobom ti ukr. colnici ten tovat "znicili". Ten chudak, co sme mu to posielali, behal cely tyzden po uradoch a nakoniec aj tak nic nedostal.

Na nasej colnici mozes vidiet denne podobne pribehy, ja osobne si myslim, ze je lepsie dat nejake peniaze navyse, kupit normalne u nas, so zarukou a vyhnut sa colnikom. Samozrejme, ak si obchodnik, a importujes vo velkom, to uz je o inom, tam nie je ina sanca, ale pre nejaky kamion tovaru sa uz oplati trocha uradovat.
elmer
11.01.08,13:17
Ak nieco nakupujes (nezalezi cez co) z krajiny mimo EU, tak musis zaplatit DPH a clo. Clo si vyhladas na stranke colnej spravy, zadaj do vyhladavaca TARIC.

Co je vsak najhorsie, je to neskutocna buzeracia, neoplati sa to moc kupovat v malom. Tie male zasielky idu postou (inak by neboli vyhodne), kupujuci potom musi na specialnu postu (v Blave je to Tomasikova), kde ho cvicia colnici ako bazanta na vojne (po tom, co vystoji soru, samozrejme), casto tych ludi otocia, ze nie su v poriadku papiere, prehladavaju cely balik a hladaju tam snad bombu od Bin Ladina.

Potom, ked to s colnikom vybavis, musis do banky zaplatit colny dlh a naspat na postu. A to este vela ludi nevie, ze mnohe veci su napr. z USA zakazane posielat (vratane napr. pouzitej elektroniky a oblecenia), takze ten balik potom bud putuje spat alebo je zniceny, pripadne "zniceny".

Je to skoro rovnaky kolotoc, ako sme my minule absolvovali na Ukrajinu. Posielali sme jednemu chlapikovi cez FedEx bezplatne vzorky + nejake reklamne plagaty. Tovar nebol urceny na predaj, tak aby z toho nemusel platit clo, sme tam dali hodnotu 1 USD za kus, takze nejakych 10 USD. Ti ukrajinski colnici si dali tu robotu a nasli nas tovar na nemeckych a americkych weboch a vyhlasili, ze faktura je podhodnotena. Chceli mu vyrubit nejake obrovske clo (ktore presahovalo realnu hodnotu tovaru). Dali na vyber dve moznosti, but vratit spat alebo znicit. Ten import spat (dopravne) by bol pre nas drahsi ako cely tovar. Tak sme to nechali znicit. No viem si predstavit, akym asi sposobom ti ukr. colnici ten tovat "znicili". Ten chudak, co sme mu to posielali, behal cely tyzden po uradoch a nakoniec aj tak nic nedostal.

Na nasej colnici mozes vidiet denne podobne pribehy, ja osobne si myslim, ze je lepsie dat nejake peniaze navyse, kupit normalne u nas, so zarukou a vyhnut sa colnikom. Samozrejme, ak si obchodnik, a importujes vo velkom, to uz je o inom, tam nie je ina sanca, ale pre nejaky kamion tovaru sa uz oplati trocha uradovat.


ahaa, vidis, tak toto som vobec nevedel :o ale dakujem za info, v podstate som sa od teba dozvedel vsetko, co ma zaujimalo....
anka z oravy
23.07.08,08:45
Mozem sa k tomuto nieco opytat? Sme slovenska firma, platci DPH. Poskytujeme reklamny priestor na internete aj pre fyzicke osoby. Je tato sluzba oslobodena od DPH podla par.15/8 zakona o dph aj ked je to pre FO nepodnikatelov? ak mate s tym niekto skusenosti, budem velmi rada.
Dáša_
23.07.08,15:09
Mozem sa k tomuto nieco opytat? Sme slovenska firma, platci DPH. Poskytujeme reklamny priestor na internete aj pre fyzicke osoby. Je tato sluzba oslobodena od DPH podla par.15/8 zakona o dph aj ked je to pre FO nepodnikatelov? ak mate s tym niekto skusenosti, budem velmi rada.

nerozumiem, predavate reklamný priestor zahranicným firmam? Lebo vtedy má význam zapodievat sa 15/8. Slovenskym firmam aj nepodnikatelom podla mna s DPH.
m.majling
29.07.08,10:59
otazka tovar je hmotny alebo v elektronickej podobe ?
slabikar
29.07.08,22:25
deno16
07.08.08,16:05
objednal som nespočetne množstvo vecí z e-bay, platil som cez paypal a okrem poštovného (+ samozrejmä cena) si nepamätám že by som niečo platil (týka sa to veci veľkosti balíka).