Donda
11.01.08,09:16
Ako SZČO budem od 1.2.08 poberať rodičovský príspevok. Takže od 1.2. som opäť povinná platiť odvody do SP i ZP. Keďže môj momentálny mesačný príjem je minimálny a odvody do poisťovní sú takmer vo výške rodičovského príspevku uvažujem o prerušení živnosti. Je to však nutné? V poisťovniach mi povedali, že nemusela by som platiť odvody iba v prípade, ak by som nemala žiadny príjem. Je to tak? Prosím Vás poraďte mi...
Donda
11.01.08,08:49
Prosím Vás, venujte mi trochu času a poraďte. Som povinná počas poberania rodičovského príspevku platiť odvody do poisťovní ak som ako SZČO bola pred nástupom na materskú povinná platiť?
celma
17.01.08,09:14
Od 1/2006 poberám rodičovský príspevok, takže som na materskej dovolenke
Živnosť som si prerušila aby som nemusela platiť odvody do SP aj ZP.
Nezabudni sa po prerušení živnosti ísť prihlásiť do sociálnej poisťovne aj ZP ako osoba za ktorú platí štát lebo nebudú za teba platiť. Ja som sa aj bola aj tak s tým mali v SP problém a riešili sme to skoro celý rok .

Prajem veľa úspechov Tebe aj bábätku

celma
Donda
26.02.08,08:22
Chcela som si prerušiť živnosť k 1.3. (nástup na rodičovskú dovolenku), kým malý trochu podrastie. Na ŽO mi však pani radila, aby som živnosť radšej zrušila, že je to jednoduchšie a budem môcť začať podnikať aj skôr ako o pol roka, ak budem chcieť. Ja som však v pomykove. Je to jednoduchšie, čo sa týka z účtovného hľadiska (nakúpený DHM) atď. Skúsenejší poraďte......
Donda
26.02.08,08:55
Nemáte nejakú dobrú radu? Zrušiť alebo prerušiť živnosť?
Donda
26.02.08,09:53
Ak FO zruší živnosť a neskôr si založí novú, dostane rovnaké DIČ na DÚ?
(Vraj IČO sa nemení.)
karcoolka1
31.03.08,07:20
Tiež ma zaujíma odpoveď na danú problematiku.
SZčO v 4/2008 nastupuje na ROD.PRÍSPEVOK. Nebude mať príjem z podnikania. Musí ísť na živnostenský prerušiť živnosť?

V Drakovi som sa dočítala, že netreba.