Lucy
10.03.05,10:11
Ahojte. Stretli ste sa už niekto tohto roku s tým, že Vám zanikla povinnosť na dani z MV a počítali ste preplatok, ktorý Vám má DU vrátiť. Ja som to čítala a keď si pozerám §89 tak v ods1 je napísaní:

Daňová povinnosť vzniká dňom
-a) pridelenia EČ alebo
-b) zápisu zmeny držiteľa vozidla
-c) začatia užívania na podnikanie + d)

Ods.2 daňová povinnsoť zaniká dňom
a) vyradenia vozidla z evidencie
b) prevodu držby vozidla na inú osobu
+ c) a d)

A v čom je problém? Tak keď si to takto pozerám asi v ničom, ale uvediem príklad. Mám vozidlo v majetku v firmy - predám ho 18.02.05 - daňová povinnosť mi zaniká 18.02.2005. Niekto ho kúpi a prevod držby je 18.02.2005 a kedy vzniká povinnosť jemu? No 18.02.2005 - teda ak dobre rátam tak potom za jeden deň je zaplatená daň z MV dvakrát. Akože to nie sú veľké sumy, ale ide o princíp. Alebo sa mýlim?
csibaati
10.03.05,13:04
Nemyslím si, že je to až také jednoduché, toho roku som predal mot. vozidlo a prepis na nového majiteľa trval tri dni(kúpno-predajná zmluva overená notárom,prepis na dopravnom i.), ale Coprfield by to možno na polícii zvládol vybaviť všetko za jeden deň, nemyslím si že DÚ práve na tomto zarába. Teoreticky by sa to možno dalo,ale prakticky pochybujem.
Lucy
10.03.05,13:36
No veď teba zaujíma dátum prepisu v technickom preukaze. A nie dátum podpisu KZ. Ja som nepovedala, že zarábajú, ale že...