ivanaj
11.01.08,11:08
Dobry den,

môžeme so zamestnancom, ktory ma absenciu od 2.1.2008 a doteraz nechodi do prace ani nic neoznamil, ani sa mu nemozeme dovolat co je snim - okamžite skončiť pracovný pomer podľa §68 ods.1 pism. b)?
Posleme mu upozornenie na zavazne porusenie pracovnej dicispliny ze ma evidovanu absenciu od 2.1. a ked do pondelka nenastupi a ani nic neoznami mozem mu poslat skoncenie PP podla §68? alebo je potrebny iny postup, cakat? dokedy?
Tweety
11.01.08,10:33
Dobry den,

môžeme so zamestnancom, ktory ma absenciu od 2.1.2008 a doteraz nechodi do prace ani nic neoznamil, ani sa mu nemozeme dovolat co je snim - okamžite skončiť pracovný pomer podľa §68 ods.1 pism. b)?
Posleme mu upozornenie na zavazne porusenie pracovnej dicispliny ze ma evidovanu absenciu od 2.1. a ked do pondelka nenastupi a ani nic neoznami mozem mu poslat skoncenie PP podla §68? alebo je potrebny iny postup, cakat? dokedy?
Ak je ten zamestn. v SD, tak môžete s ním skončiť PP v SD, ale inak sa musíte pri tom riadiť § 68. Ten hovorí, že je to možné výnimočne, ak bol právopl. odsúdený, ak závažne porušil pracovnú disciplínu.
Chobot
11.01.08,10:38
Dobry den,

môžeme so zamestnancom, ktory ma absenciu od 2.1.2008 a doteraz nechodi do prace ani nic neoznamil, ani sa mu nemozeme dovolat co je snim - okamžite skončiť pracovný pomer podľa §68 ods.1 pism. b)?
Posleme mu upozornenie na zavazne porusenie pracovnej dicispliny ze ma evidovanu absenciu od 2.1. a ked do pondelka nenastupi a ani nic neoznami mozem mu poslat skoncenie PP podla §68? alebo je potrebny iny postup, cakat? dokedy?

V prvom rade si zistite, prečo nechodí do práce a čo je s ním. Možno mal úraz, nehodu, leží v nemocnici a je PN. Potom akékoľvek skončenie z vašej strany by bolo neplatné a len by ste si narobili problémy.
ivanaj
11.01.08,11:00
Zamestnanec sa uz zamestnal v inej spolcnosti a nemieni prist naspat k nam do prace. Druhy pripad mam taky ze zamestnanec vobec neberie mobilny telefon, ani neodkazal po ziadnom kolegovi nic, PN-ku neposlala ani nemocnica ani nikto z jeho blizkych. Tiez si myslime ze uz pracuje niekde inde. Dokedy teda mozeme cakat, odkedy mu poslem upozornenie na zavazne porusenie prac.discipliny? lebo takto za nich platime predsa len zdravotne poistenie aj ked ma absenciu.
Chobot
11.01.08,11:18
Zamestnanec sa uz zamestnal v inej spolcnosti a nemieni prist naspat k nam do prace. Druhy pripad mam taky ze zamestnanec vobec neberie mobilny telefon, ani neodkazal po ziadnom kolegovi nic, PN-ku neposlala ani nemocnica ani nikto z jeho blizkych. Tiez si myslime ze uz pracuje niekde inde. Dokedy teda mozeme cakat, odkedy mu poslem upozornenie na zavazne porusenie prac.discipliny? lebo takto za nich platime predsa len zdravotne poistenie aj ked ma absenciu.

Tak im dajte výpoveď čo najskôr. Aj keby výpoveď neobsahovala všetky podstatné náležitosti, môže byť platná, pokiaľ jej neplatnosť nenapadne druhá strana. Teda pokiaľ nemajú záujem pracovať, dáte im výpoveď (trebárs aj z dôvodu porušenia prac. disciplíny) a keď sa neozvú, tak PP skončil.

Niekedy možno treba vystreliť od pása ...
Najka
17.04.08,10:41
Ahojte, mám zamestnanca, kt. je ešte v skúšobnej dobe. V pondelok chcel ukončiť PP, no do dnešného dňa sa nedostavil. Šéf sa rozhodol dať mu absenciu a ukončiť dnešným dňom PP.
Mám teraz urobiť nejaký záznam o absencii a krátení dovolenky a následne na to mu dať okamžité skončenie PP podľa §68 ods.1 písm.b)?
Chobot
17.04.08,12:49
Ahojte, mám zamestnanca, kt. je ešte v skúšobnej dobe. V pondelok chcel ukončiť PP, no do dnešného dňa sa nedostavil. Šéf sa rozhodol dať mu absenciu a ukončiť dnešným dňom PP.
Mám teraz urobiť nejaký záznam o absencii a krátení dovolenky a následne na to mu dať okamžité skončenie PP podľa §68 ods.1 písm.b)?

Načo to komplikovať. Ukončite s ním PP v skúšobnej dobe. Jediné, čo musíte spraviť je doručiť mu oznámenie o skončení PP v skúšobnej dobe.
Tweety
17.04.08,12:51
Ahojte, mám zamestnanca, kt. je ešte v skúšobnej dobe. V pondelok chcel ukončiť PP, no do dnešného dňa sa nedostavil. Šéf sa rozhodol dať mu absenciu a ukončiť dnešným dňom PP.
Mám teraz urobiť nejaký záznam o absencii a krátení dovolenky a následne na to mu dať okamžité skončenie PP podľa §68 ods.1 písm.b)?
Netreba absenciu, PP môžete ukončiť aj dňa, kedy už do práce neprišiel, neviem, či pondelok, alebo utorok. V SD môžete ukončiť kedykoľvek, Áčkom by som to nekomplikovala.
simonka1
17.04.08,13:46
neviem na čo píšete dve rovnaké odpovede za sebou a ešte aj potvrdzujete prvý s druhým a druhý s prvým súhlas. Asi mi unikla podstata............
Chobot
17.04.08,13:52
neviem na čo píšete dve rovnaké odpovede za sebou a ešte aj potvrdzujete prvý s druhým a druhý s prvým súhlas. Asi mi unikla podstata............

;)
Lebo s Tweety sa "pretekáme" kto napíše skôr odpoveď. Kým jeden dopíše, druhý už ju "zavesí". Tu som ja pridal 03:49 a Tweety medzitým písala a pridala svoju odpoveď o 03:51. To máš ako vo filme "Marečku, podejte mi pero", tí dvaja, čo sa nevedeli dohodnúť, kto dáva tabuľky a kto kružidlo. :D:D

A už sa nám nechce potom vymazávať tú neskôr pridanú, len si odsúhlasíme. Radšej nech pýtajúci sa dostane dve rovnaké odpovede (potvrdené), než žiadnu, alebo dve protichodné.

Pokiaľ už vidím, že niekto odpovedal, tak nepíšem odpoveď, len dám súhlas.
simonka1
17.04.08,14:19
Aha, tak dík za vyčerpávajúcu odpoveď. Len tak ďalej! len ten druhý v tom filme podával pero.,, to iba na doplnenie,,. Inak Vám to ide fajn, páči sa mi to.....