brm
11.01.08,12:00
pracovník slovenskej firmy, občan ČR, prihlásený tu na slovensku do sociálky aj do slovenskej zdravotnej poisťovne, mi predložil pn-ku od českého lekára...čo mám s tým robiť?:( ak sa s tým už niekto stretol, nech poradí, nech neumriem blbá:(
jankasm
11.01.08,11:12
pracovník slovenskej firmy, občan ČR, prihlásený tu na slovensku do sociálky aj do slovenskej zdravotnej poisťovne, mi predložil pn-ku od českého lekára...čo mám s tým robiť?:( ak sa s tým už niekto stretol, nech poradí, nech neumriem blbá:(

Aj keď je to PN od českého lekára, ale on je zamestnancom na Slovensku a aj sa tu zaňho odvádzajú odvody do SP, postupovala by som úplne rovnako ako s inými PN. :cool:
Chobot
11.01.08,11:28
Aj keď je to PN od českého lekára, ale on je zamestnancom na Slovensku a aj sa tu zaňho odvádzajú odvody do SP, postupovala by som úplne rovnako ako s inými PN. :cool:

Súhlasím, akurát je otázne, či soc. poisťovňa bude akceptovať české tlačivo práceneschopnosti.
Johanka
11.01.08,11:54
Prvé ma napadlo, že sme v Európskej únii :). Či to je len na papieri :rolleyes:?
Podľa mňa je dôležité to, že je poistencom slovenskej SP. Neviem či je nejaký predpis, ktorý by ho nútil ísť k slovenskému lekárovi ...:confused:.
brm
11.01.08,13:53
hmm, úprimne pochybujem, že český lekár poslal do slovenskej sociálky časť pn-ky ktorá sa im má predkladať...a už vôbec neverím že poslal doklady týkajúce sa pn-ky do slovenskej zdravotky...to by chcelo nájsť niekoho kto to už reálne preskákal...
jankasm
11.01.08,13:57
hmm, úprimne pochybujem, že český lekár poslal do slovenskej sociálky časť pn-ky ktorá sa im má predkladať...a už vôbec neverím že poslal doklady týkajúce sa pn-ky do slovenskej zdravotky...to by chcelo nájsť niekoho kto to už reálne preskákal...

Však ale PN predkladá na SP zamestnávateľ, po 10. dňoch. A rovnako aj do zdravotky hlási PN zamestnanca zamestávateľ.
Asi to nikto ešte reálne nepreskákal, ale toto sú naše názory.
Čo tak skúsiť zavolať na SP a informovať sa o tom? ;)
JankaO
11.01.08,14:07
pracovník slovenskej firmy, občan ČR, prihlásený tu na slovensku do sociálky aj do slovenskej zdravotnej poisťovne, mi predložil pn-ku od českého lekára...čo mám s tým robiť?:( ak sa s tým už niekto stretol, nech poradí, nech neumriem blbá:(

Zo stránky soc.poistovne
Zahraničie a EÚ

ak dočasná pracovná neschopnosť vznikla na území iného členského štátu Európskej únie, príp. Európskeho hospodárskeho priestoru, t. zn. o dočasnej pracovnej neschopnosti rozhodoval iný lekár, ako lekár na území Slovenskej republiky, je nevyhnutné do 3 dní požiadať príslušnú inštitúciu nemocenského poistenia v danej krajine, aby na základe lekárom vystaveného potvrdenia o dočasnej pracovnej neschopnosti vystavila formulár E 115 a E 116 a po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti aj formulár E 118, ktoré následne zašle Sociálnej poisťovni, ako príslušnej inštitúcii nemocenského poistenia v Slovenskej republike
podmienky nároku na nemocenské skúma na základe doručených formulárov E 115, E 116 a E 118 príslušná pobočka Sociálnej poisťovne, ktorá rozhodne o vzniku nároku na uvedenú nemocenskú dávku
vyššie uvedené neplatí vo vzťahu k Českej republike, nakoľko na základe dohody medzi Sociálnou poisťovňou a Českou správou sociálneho zabezpečenia si oprávnená osoba môže uplatniť nárok na nemocenské v príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne na tlačive, ktoré vystaví ošetrujúci lekár v Českej republike
ak dočasná pracovná neschopnosť vznikla na území iného štátu, ktorý nie je členským štátom Európskej únie, príp. Európskeho hospodárskeho priestoru, s ktorým má však Slovenská republika uzatvorenú zmluvu o sociálnom zabezpečení, pričom predmetom tejto zmluvy sú i nemocenské dávky (napr. Švajčiarska konfederácia, Chorvátska republika, Ukrajina, atď.), Sociálna poisťovňa, ako príslušná inštitúcia na výplatu nemocenských dávok v Slovenskej republike, je v zásade povinná akceptovať i potvrdenia a tlačivá vystavené v príslušnom štáte
brm
11.01.08,18:14
kujéééém...
brm
17.01.08,20:14
no tak teda hlásim ako som dopadla: otrčila som na sociálke českú pn-ku aj s potvrdením o príjme a babiščo za okienkom ani nepíplo...bud si neuvedomila že je to česká pn alebo je to ok...:D