pald
11.01.08,12:05
Ahojte,ako sa prepájajú balkonové dvere a okno? Firma ktorá mi montovala okná nedala medzi okno a dvere nič,spojila to šróbami a vyplnila to tmelom alebo silikónom. Na moju otázku prečo tam nieje žiadny pevný spoj (prepojovací múrik) mi odpovedali že je to nejaký nový spôsob prepojenia (zlzou).Mám to reklamovať?

Ďakujem

Pali
tom_NR
11.01.08,14:38
Prepojenie skrutkami sa Ti nezdá dostatočne pevný spoj?
Keďže som si okná montoval sám, bolo mi odporučené spojiť to dvomi skrutkami (dal som 3); na výstupky na okennom/dverovom ráme nasadiť plastové lišty tvaru H. Žiadny tmel ani silikón.
stepo
11.01.08,19:10
Mne tiež montovala firma a spojili to skrutkami. Tak sa to robí, takže v pohode.
pald
12.01.08,14:10
Ahojte,len ja tam nemám na spojoch žiadnu lištu, u rodičov na ten spoj dali lištu asi 1cm širokú pozdĺž celého spoja,vyzerá to omnoho lepšie.P
stepo
12.01.08,15:16
Neviem ake máš okná (ja mám Salamander) a žiadna medzera tam nie je - ako keby to bolo z jedného kusu. Ono sa to tak už asi vyrába aby tam nebola medzera po spojení. Ale možno ozaj záleží na tom aké máš profily. Daj fotku toho spoja, kukneme na to.
ickom
12.01.08,15:52
Ahojte,len ja tam nemám na spojoch žiadnu lištu, u rodičov na ten spoj dali lištu asi 1cm širokú pozdĺž celého spoja,vyzerá to omnoho lepšie.P

My tiež používame ten spojovací pásik, hovorí sa tomu balkónová spojka. Ale nie je to až také dôležité ako uchytenie skrutkami. Pri veľkých rozmeroch sa používajú aj statické spojky, ale u bežných balkónov je to skôr výnimka ako pravidlo, takže určite je to v poriadku.
220870
12.01.08,22:57
Prepojenie skrutkami sa Ti nezdá dostatočne pevný spoj?
Keďže som si okná montoval sám, bolo mi odporučené spojiť to dvomi skrutkami (dal som 3); na výstupky na okennom/dverovom ráme nasadiť plastové lišty tvaru H. Žiadny tmel ani silikón.

Tzv spojovací profil ktorý sa vkladá do spoju ,plní aj funkciu dilatačnej lyšty. Pri spojoch dvoch samostatných okien je nutné použiť tzv komprimačnú pásku, inak vám bude v mieste spoju profil premŕzať a rosiť.Načo sú vám 5-6 komorové okná ked v mieste spoju máte len jednu komoru.Pokiaľ vám takto namontovali okná tak vás jednducho oklamali.:(
pald
14.01.08,11:54
Ahoj, aj ja mam Salamander.Keď mi to montovali,počul som ako sa majstri dohovárali po telefóne s niekym ohľadne nejakej spojovacej lišty že ju nemajú,myslím si že to bolo práve tento spojovací profil.Ešte jedna otázočka k profilu Salamander.Pri dvojkrídlovom okne nieje pravé okno na ľavej hrane rovno ale na dolnom a hornom rohu je akoby vyhnuté,keď sa na zatvorené okno pozerám tak to vyzerá ako polmesiac ,nieje to rovno,máš aj ty takto riešené okno?
Ďakujem

P
ickom
20.01.08,08:37
Fúha, nestretla som sa s tým, čo opisuješ. Podľa toho, ako to píšeš, to vyzerá, že máš krivé krídlo. Zavolaj si do firmy, čo to robila a žiadaj o obhliadku. Možno bude stačiť len nastaviť kovanie a možno bude potrebné vymeniť krídlo.Ťažko povedať... My sme raz krídlo menili (ale nepoužívame Salamander). Krídlo bolo s takými drobnými dierkami akoby popichané špendlíkom. Objednali sme holé krídlo bez kovania a u zákazníka sa prehodilo kovanie na to nové a bolo to OK. Ide to, keď sa chce. Predpokladám, že máš záruku, tak si ju uplatni-
pald
20.01.08,10:28
Najhorsie je ze sa uz s tou firmou natahujem koli jednej reklamacii cez SOI. Dodali nam zle okno a nechcu si to priznat ze oni urobili chybu. :mad:

P