Olinka1
11.01.08,12:12
Dobrý deň ! Vedel by mi niekto poradiť ohľadne vedenia účtovníctva pre SHR ?
Dostala som ponuku, ale neviem čo to obnáša!? Je to komplikované s tými dotáciami ? Ďakujem
Iwett
11.01.08,11:26
Dobrý deň ! Vedel by mi niekto poradiť ohľadne vedenia účtovníctva pre SHR ?
Dostala som ponuku, ale neviem čo to obnáša!? Je to komplikované s tými dotáciami ? Ďakujem
podľa môjho názoru je to uplne rovnaké ako pre ostatných živnostníkov. Niesú tam výnimky. Ak sa mýlim, tak ma niekto dúfam opraví...
santia
11.01.08,17:00
No neviem či je to rovnaké ako u ostatných. Na konci roka ak má SHR aj zvieratá tak tam treba dať pozor na odpisy (inventúry zvierat) a rozúčtovanie dotácií tiež nie je ľahká vec. Nechcem strašiť!!! Ja som SHR a tiež som si nechala radšej spraviť účtovníctvo firme lebo rozúčtovanie dotácií môže kontrolovať správa finančnej kontroly a tam už sranda nie je.
Iwett
12.01.08,09:35
No neviem či je to rovnaké ako u ostatných. Na konci roka ak má SHR aj zvieratá tak tam treba dať pozor na odpisy (inventúry zvierat) a rozúčtovanie dotácií tiež nie je ľahká vec. Nechcem strašiť!!! Ja som SHR a tiež som si nechala radšej spraviť účtovníctvo firme lebo rozúčtovanie dotácií môže kontrolovať správa finančnej kontroly a tam už sranda nie je.
myslela som rozdiely v účtovaní medzi SHR a inými FO, samozrejme inventúry zvierat pravdaže murár nerobí, ale postupy sú rovnaké ako u inventúry HM, dotácie sa tiež asi účtujú rovnako? Nemyslím že sú nejaké výnimky alebo odlišnosti v účtovaní.... či áno? Lebo som účtovala SHR ako iné FO...a dúfam, že správne...