nnio
11.01.08,16:22
Zdravim vás, viete mi poradit takúto vec, je to strašný chaos :) ale dostali sme sa tam :) Potrebujeme vytvorit Dozornu radu v s.r.o. kde je iba jeden majitel.
Tato dozorná rada má dozorovat využívanie financii medzi dvoma subjektami. Nami a tým druhým. Možem ako majiteľ obmedziť toto dozorovanie iba takto jednostranne, respektíve iba to čo jej dam na kontrolu? Teda finančné toky pri plnení našej zmluvy? Alebo Dozorná rada môže kontrolovať celu ekonomiku firmy?
Asi som to nevyjadril dobre, ale celá situácia je absurdná :) a sa týka štatneho aparátu :)
dakujem
Danila
11.01.08,17:02
Že je v štátnom aparáte chaos je všeobecne známe. Že je až taký veľký som pochopila po prečítaní Tvojho zadania.
Dozorná rada je fakultatívnym orgánom spoločnosti. Ak Ti nevyhovuje, tak ju nemusíš ustanoviť. Lebo v prípade jej ustanovenia vykonáva kontrolu činnosti štatutárov - konateľov a komplexného stavu hospodárenia. Za svoju činnosť zodpovedá valnému zhromaždeniu.
Hofffka
11.01.08,18:12
Dozorná rada sa zriaďuje, ak tak určuje spoločenská zmluva. Zo zákona nie je povinnosť tento orgán v s.r.o. zriadiť. Spoločníci sa môžu rozhodnúť, či budú právo kontroly vykonávať samostatne alebo prostredníctvom dozornej rady. Dozorná rada:

dohliada na činnosť konateľov,
nahliada do obchodných a účtovných kníh a iných dokladov a kontroluje tam obsiahnuté údaje,
preskúmava riadnu, mimoriadnu, konsolidovanú, prípadne predbežnú účtovnú závierku a návrh na rozdelenie zisku alebo úhradu strát a predkladá svoje vyjadrenie valnému zhromaždeniu,
podáva správy valnému zhromaždeniu v lehote určenej spoločenskou zmluvou, inak raz ročne.Členovia dozornej rady majú právo požadovať od konateľov informácie a vysvetlenia o všetkých záležitostiach spoločnosti a nahliadať do všetkých obchodných a účtovných kníh a iných dokladov spoločnosti. Členov dozornej rady volí valné zhromaždenie. Členom dozornej rady nemôže byť konateľ spoločnosti. Dozorná rada musí mať aspoň troch členov.

Takže asi toľko ....
nnio
16.01.08,09:46
Dakujem za reakciu.
Nevieš či ked ja ako valne zhromaždenie dam dozornej rade preskumat plnenie iba jedného obchodného vztahu a nepožadujem nič nie - dozorná rada musi rešpektovat to čo smo jej predložil? dakujem :)
krasny den :)