Jurho
11.01.08,16:42
Mám jeden problém -
Mám Win XP, a na 30 dní NOD32, vsetko fungovalo normálne - nod sa kazdý den sám aktualizoval, (Win - naviem)
Teraz som noda musel odinštalovať a nahodiť znovu - a píše mi, ža databáza je zastaralá - /8.2.2007/ -
este aj "upozornenia zabezpečenia systému windows" píše, ža je zastaralá a tre
Pokial ju dám aktualizovat, vypíšem že databáza je sktuálna a netreba.
A navyše sa mi začal oktualizovat Windows - je tam toho strasne mnoho a trvá to dlho /predtým som to zapnuté asi namal/

KTO MI VIE PORADIT CO S TYM?

vdaka
duves
11.01.08,18:23
Asi to nebolo korektne odinstalovane a nejaky bordel ostal v registroch.
chlap
11.01.08,22:18
Mám jeden problém -
Mám Win XP, a na 30 dní NOD32, vsetko fungovalo normálne - nod sa kazdý den sám aktualizoval, (Win - naviem)
Teraz som noda musel odinštalovať a nahodiť znovu - a píše mi, ža databáza je zastaralá - /8.2.2007/ -
este aj "upozornenia zabezpečenia systému windows" píše, ža je zastaralá a tre
Pokial ju dám aktualizovat, vypíšem že databáza je sktuálna a netreba.
A navyše sa mi začal oktualizovat Windows - je tam toho strasne mnoho a trvá to dlho /predtým som to zapnuté asi namal/

KTO MI VIE PORADIT CO S TYM?

vdaka


Snáď si nemyslíš, že taká kvalitná softvérová firma, akou ESET bezpochyby je, bude donekonečna tolerovať, že niekto si 30 dňovú skúšobnú verziu stiahnutú vo februári 2007 bude "skúšať" aj v roku 2008 ? :cool: ..... Proste sa postarali o to, aby si už nemohol so svojou verziou sťahovať aktualizácie.

Mám takú zákernú otázku - dokážeš si za 3 hodiny práce zarobiť 150,- Sk ? Ak áno, tak to urob a peniaze investuj do legálnej kópie NOD32 - toľko totiž stojí ..... 1.790,- Sk na rok, t.j. 150,- Sk mesačne.

A čo sa týka aktualizácií Win XP - pokiaľ si ešte od prvej inštalácie neaktualizoval PC, tak sa priprav na sťahovanie aktualizácií v celkovom rozsahu cca. 100 MB. (A ak nebodaj máš inštalačky bez SP2, tak okolo 600 MB.)
duves
12.01.08,10:46
Daju sa zohnat aj free verzie antivirusov, napr.AVG. I ked NOD patri medzi špičku.
Jurho
13.01.08,07:42
neviem, akým zázrakom, no dnes ráno sa mi to automaticky update-lo.
mozno mohol byt problem aj kdesi u esetu, bo ja som s tym potom nič nerobil.
funguje :)




"Chlapovi" - "Snáď si nemyslíš, že taká kvalitná softvérová firma, akou ESET bezpochyby je, bude donekonečna tolerovať, že niekto si 30 dňovú skúšobnú verziu stiahnutú vo februári 2007 bude "skúšať" aj v roku 2008 ? :cool: ..... Proste sa postarali o to, aby si už nemohol so svojou verziou sťahovať aktualizácie."

najdem sa nad tým zamýšlať, no je to tak.........už niekoľko mesiacov to tak funguje - a toto nabola verzia stiahnutá vo feb 07 - /to tam náhodne vyhodilo/.............nikto sa o nič nepostaral, len to treba vedieť........pokial sa s tym pohras, tak to ide........suhlasim akourat s tym, ze Eset je špička a kvalitná softvérová firma.........

...ináč kdesi som počul istú teóriu, ze časť vírusov tvoria práve antivírové firmy....aby mali z čoho žiť........no je to minimálne na zamyslenie...........
Stefan2005
13.01.08,08:26
Aktualizácia NOD-u mohla byť aj odložená Windows-om - po dobu, kým sa neaktualizuje samotný systém (ten prebiehal súčasne).
Čo sa týka samotného NOD-u, mal som také poznatky, že po vypršaní skúšobnej doby odinštaláciou expirovanej verzie a znova nainštalovaním všetko fungovalo ďalej. Neviem ale, či to platí i teraz...
robovi
13.01.08,08:38
Čo sa týka samotného NOD-u, mal som také poznatky, že po vypršaní skúšobnej doby odinštaláciou expirovanej verzie a znova nainštalovaním všetko fungovalo ďalej. Neviem ale, či to platí i teraz...

Hej platí. :-)
duves
13.01.08,09:37
...ináč kdesi som počul istú teóriu, ze časť vírusov tvoria práve antivírové firmy....aby mali z čoho žiť........no je to minimálne na zamyslenie...........
Zväčša to vyrabaju mladí chalani, programatori, aby na seba upozornili. I ked je mozne, ze antivirusove firmy zamestnavaju takých chlapcov, co sa kedysi zaoberali vyrobou virusov.
Katabaticky
13.01.08,19:48
Zdravim

tak tato chyba sa stava a nieje to nic nezvycajne... neni to sposobene win.
ani chybou serveru... jednoducho nieco blbne v samotnom programe...

nie je to ziadna tragedia staci ak das opakovane dat aktualizovat a vacsionu sa to na 5 az 10 pokus podari...

dalej licencia je a zatial navzdy bude 30 dni v Esete si to uvedomuju a chcu to tak nechat pretoze je len na zakaznikovi ci sa mu chce investovat do pohodlia a koniec koncou aj bezpecnosti (kedze clovek lahko zabudne a to staci... pripadne ak to odinstaluje a nanovo instaluje tak kym nestiahne aktualizacie tak je v podstate bez antiviraku...)

a licensia naozaj neni moc tak preco ju nekupit :-)

o tom ci je Eset spickova firma a ich system je spickovy polemizovat nebudeme...
zato hovoria cisla... kedze Eset sa za posledne 3 roky neukazal na ziadnych poprednych miestach rebrickou ktore vyhotovali organizacie ktore pre mna osobne maju renove v danej oblasti tak ja mu moc neverim..
a aj cena licencie je v porovnani s chopnou konkurenciou smiesna... momentalne sice dotiahli ceny ale preco by sa podhodnocovali kebyze su konkurencie schopny? ;)
a o podpore zakaznikovi ani pisat nebudem ... :D
scorp
14.01.08,18:13
Z mojich skusenosti: Win neslo aktualizovat jedine ak som mal nastavenu v IE vlastnu uroven zabezpecenia. Ak som zmenil na default, bolo vsetko O.K. Mozno by niekoho zaujimalo, ze preco sa zmenila uroven ? a ci sama ?.. Neviem, nesedim nikomu za chrbtom, ale su pripady, ked IE vyzaduje inu uroven ako "middle-default", napr banking, pripadne pristupy na niektore servre, napr. Slovnaft-prehlady kariet cerpania PHM. Inak aktualizaciu Win mam nastavenu len na uroven upozornenia. Vsetko ostatne manual-takze vidim co sa deje.
NOD 32, ak je legal, tak nema absolutne problem s aktualizaciou.
Kvalita-to je uz ina tema, az niekedy inde ...
janok5
14.01.08,18:59
NOD 32 odinštaluj, daj tam Avast 4 home a máš po probléme, poprípade tam ešte daj Kerio personal firewall a budeš spokojný.
Katabaticky
15.01.08,07:38
boze avat... neprepadajte utopii...
Stefan2005
15.01.08,08:04
Páčia sa mi tie príspevky o tom, ktorý anti-vírový program je naj...
Osobne mám dlhodobejšie skúsenosti so všetkými, a netrúfam si zodpovedne prehlásiť, že ten-ktorý je nanič. Aj ten sebelepší pri neznalosti konfigurácie systému, resp. samotného programu a hlavne nezodpovedného prístupu užívateľa (od nepravidelnej aktualizácie až po surfovanie po rizikových stránkach) nemusí zabezpečiť 100% ochranu.
No a som toho názoru, že keď mi niečo plní rovnakú funkciu, tak to radšej zaplatím slovenskému výrobcovi (že prečo, snáď nemusím vysvetlovať, sme na ekonomickom-chate)...
sybila3
15.01.08,08:18
Ahojte, ja by som sa chcela opýtať- mám legálne kúpený windows a zaplatený NOD na dva roky ale tiež sa mi prestal aktualizovať, keď ho ručne dám aktualizovať tak ide ale inak nie, môže byť niekde niečo zle nadstavené? ďakujem
Stefan2005
15.01.08,08:29
Ahojte, ja by som sa chcela opýtať- mám legálne kúpený windows a zaplatený NOD na dva roky ale tiež sa mi prestal aktualizovať, keď ho ručne dám aktualizovať tak ide ale inak nie, môže byť niekde niečo zle nadstavené? ďakujem

Skús pozrieť, ako máš nakofigurovanú aktualizáciu.
Prístupne je to v rozšírenom režime / nástroje / plánovač ...
Mne to robí bez problémov automaticky (nemám zaškrtnutú voľbu Automatická aktualizácia po prihlásení užívateľa)
Katabaticky
15.01.08,10:08
Páčia sa mi tie príspevky o tom, ktorý anti-vírový program je naj...
Osobne mám dlhodobejšie skúsenosti so všetkými, a netrúfam si zodpovedne prehlásiť, že ten-ktorý je nanič. Aj ten sebelepší pri neznalosti konfigurácie systému, resp. samotného programu a hlavne nezodpovedného prístupu užívateľa (od nepravidelnej aktualizácie až po surfovanie po rizikových stránkach) nemusí zabezpečiť 100% ochranu.
No a som toho názoru, že keď mi niečo plní rovnakú funkciu, tak to radšej zaplatím slovenskému výrobcovi (že prečo, snáď nemusím vysvetlovať, sme na ekonomickom-chate)...


Tak ale nemozes predsa posudzovat antivirove programy podla pristupu uzivatela... a nod je na tom objektivne velmi slabo...
aj ja osobne mam dlhodobejsiu skusenost s nimi a zaoberam sa aj odstranovanim skodliveho softwaru z pracovnych stanic a smelo si trufnem povedat ze nod je len chabou naplastou na system oproti skusenej a vyspelej konkurencii...
A je na 2 veci aj kvoli tomu ze neumoznuje menit flexibilne konfiguraciu...

Jedneho casu som mal komp nadupany ... mohol by si chodit po akychkolvek strankach...

A vies vtip je v tom ze tie slovenske produkty sa kvalitou nedeju porovnavat s tymi o ktorych sa bavime :-)
Katabaticky
15.01.08,10:09
Ahojte, ja by som sa chcela opýtať- mám legálne kúpený windows a zaplatený NOD na dva roky ale tiež sa mi prestal aktualizovať, keď ho ručne dám aktualizovať tak ide ale inak nie, môže byť niekde niečo zle nadstavené? ďakujem

to bude virus...
janok5
17.01.08,14:07
keď už chcete dobrý antivír tak platenú AVIRU je najlepšia na trhu. Bol to top antivir 2007.
Katabaticky
17.01.08,18:18
napriklad o takych som hovoril ;-);)
ale zas ty pokulhavaju v podpore zakaznika :) takze si treba zohladnit vsetky zalezitosti okolo toho...
janok5
09.02.08,17:10
Avira je veľmi rýchla a z aktualizáciami nie sú problémy.
dubak138
09.02.08,17:56
ja som mal awast a stál na dve veci nabehol my taký trósky kôn že my trvalo týžden lež som PC rozchodil
revue
21.02.08,18:50
....slabota
najprv sa pozri po licencnych kodoch na serials.ws (ktore zadas v programe) a ak ti to nepojde tak sa obzri po programe NOD Fix a pod... ktore najdes na warez forach :eek:
Stevo5
28.02.08,11:00
Používam NOD32 3.0 (s firewalom) + Spybot search&destroy, na Internete som denne niekoľko hodín, na rôznych stránkach a môžem povedať že za niekoľko rokov som nemal žiadny vírus ani inú háveď v počítači.
sisiler
28.02.08,11:50
ahoj chod na stranku nod321.com/atom.xml[/url] alebo na nod321.com[/url] a tam mas kody na nod 32 v tvare username a pasword v otvor si nod v nom si otvor nadstavenia tam klikni na zobrazit cely strom nadstaverni to otvoris a kliknes na aktualizacie tak mas tabulky aktivmi profil tam nechaj MOJ PRIFIL,dalsi riadok je aktualizacni server tam daj AUTOMATICKY VYB SERVERU,PRIHLASOVACIE MENO A HESLO nadstavit meno a heslo a tam skusaj davat tie kody s tej stranky skus tento username:esstrial52 password:73w726burh stad som ti pomohol
sisiler
28.02.08,11:55
alebo USERNAME esstrial52 PASWORD 23a42v3x87
Stevo5
29.02.08,09:57
Ale načo by som to robil, každý mesiac mi príde nová verzia s časopisom PC Revue, odinštalujem starú, nainštalujem novú. Dokopy to trvá asi 5 minút. A všetko v pohode.
janok5
11.03.08,16:13
základná verzia Aviry je na pol roka zadara - niet čo riešiť. Je to super produkt.
lepka
05.05.08,11:17
A ozaj už je na NETE Servis pack 3 na WinXP na www.qr.cz,niektoré veci čo som mala pokazené vo Windows-e mi opravil servis pack3 a určite mi zrýchlil PC,skúste.
sthruska
05.05.08,11:20
//Ale načo by som to robil, každý mesiac mi príde nová verzia s časopisom PC Revue, odinštalujem starú, nainštalujem novú.
Tieto verzie NOD-u nezvyknú byť plnohodnotné!!!
chlap
05.05.08,11:34
//Ale načo by som to robil, každý mesiac mi príde nová verzia s časopisom PC Revue, odinštalujem starú, nainštalujem novú.
Tieto verzie NOD-u nezvyknú byť plnohodnotné!!!

A škoda že aj časopisy nechodia ako skúšobná verzia - no nie je to svinstvo ??? Veď tiež ten časopis iba prečítaš a potom ho už nepotrebuješ !

mimotemy Ročná verzia NOD32 stojí 125,- Sk mesačne a PC Revue stojí 119,- Sk mesačne. Mal by si zvážiť svoje priority. ;)
sthruska
05.05.08,12:23
//A škoda že aj časopisy nechodia ako skúšobná verzia - no nie je to svinstvo ??? Veď tiež ten časopis iba prečítaš a potom ho už nepotrebuješ !

Do čerta, to ma nenapadlo. A ten môj stojí cez 200 Sk. Aj to len preto, lebo ho mám objednaný.
Stevo5
05.05.08,16:09
A škoda že aj časopisy nechodia ako skúšobná verzia - no nie je to svinstvo ??? Veď tiež ten časopis iba prečítaš a potom ho už nepotrebuješ !

mimotemy Ročná verzia NOD32 stojí 125,- Sk mesačne a PC Revue stojí 119,- Sk mesačne. Mal by si zvážiť svoje priority. ;)

Chlap-če o čom mi to tu píšeš? Veď ja sa PC zaoberám už od 8-bit. Časopisy ktoré sa venujú problematike IT a PC odoberám už dlho a to preto aby som mal prehľad o hw a aj sw.

To že sú v nich dosť často programy beriem len ako bonus.

Tak prečo to nevyužiť? Mňa v prvom rade zaujíma obsah časopisu a cena je až na druhom mieste. Ten časopis by som odoberal aj ak si kúpim ten NOD za 125.- mesačne. A potom by boli kde priority? :D (125.- + 119.-)

Fakt je ten že používam NOD32, Spybot a firewal a v PC som nikdy nemal nevítaných návštevníkov. Tak asi to bude fungovať aj ak to nie je kúpená verzia.
janok5
06.11.08,08:51
Daj si tam FREE verziu AVIRA s kombináciou Sunbelt personal firewall a Windows defender a máš to . a je to zadara.
misoft
07.11.08,23:14
Ja sedím za Avastom, denne aktualizácia databázy, ak sa niečo chce ku mne natlačiť - STOP. Dokonca prednedávnom mi samo aktualizovalo Avast 4.7 na 4.8 - všetko zadara, lic.kľúč pošlú na požiadanie e-mailom. Takto makám už tretí rok a stále som čistý :D. Win - aktualizácie automaticky, žiaden problém.
Ale každý má svoj "vlastný" vkus.
Miroslav Rosic
09.10.09,11:35
nazdar,kody na nod su na KEYBETA.CN,TAM SI ICH MOZES AKTUALIZOVAT