Reprografia
11.01.08,18:19
Zdravím,
prosím potrebujem pomoc. V roku 2007 som prvýkrát účtovana v Pohode PÚ. Teraz by som si rada urobila inventúru účtov napr. triedy 3. Už od poobedia sa trápim konkr. so záväzkami:mad:. Vytlačila som si knihu záväzkov z Prijatých faktúr a odkontrolovala na hlavnú knihu. Vôbec to nesedí. Už som všetko skontrolovala, neviem, kde mám hľadať. Prosím vie mi niekto poradiť ako robí inventúru. (podotýkam, že väčšinou je suma v knihe záväzkov vyššia ako v HK). Mám strach pozrieť sa aj na pohľadávky, lebo som zistila, že aj tam to tak robí.
Ďakujem za pomoc
cloe
11.01.08,17:28
No, rozmýšľam nad tým, kde by mohol byť problém. Tiež účtujem v Pohode. Keď uhrádzaš faktúry, robíš to cez likvidáciu? Ale pravdepodobne áno.
Problém by mohol byť aj v tom, že keď si dala zlikvidovať doklad, omylom si zadala nejaký iný účet než 321, ale to by sa ti zasa prejavil rozdiel u nejakého iného účtu. Porovnaj si ešte aj saldokonto so zostatkom neuhradených záväzkov.
Reprografia
11.01.08,18:58
No, rozmýšľam nad tým, kde by mohol byť problém. Tiež účtujem v Pohode. Keď uhrádzaš faktúry, robíš to cez likvidáciu? Ale pravdepodobne áno.
Problém by mohol byť aj v tom, že keď si dala zlikvidovať doklad, omylom si zadala nejaký iný účet než 321, ale to by sa ti zasa prejavil rozdiel u nejakého iného účtu. Porovnaj si ešte aj saldokonto so zostatkom neuhradených záväzkov.

Cloe, veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď. Strašne, ale strašne si mi pomohla. Nakoniec bola zrada v banke. Urobila som to porovnaním saldokonta a teraz to sedí ako ... na šerbli.
Prajem ti krásny víkend, ja ho budem mať určite pokojnejší a ešte raz veľká vďaka.
cloe
11.01.08,21:52
Som rada, že som ti pomohla a spríjemnila som ti víkend:)