Prekládka
11.01.08,19:46
ahoj poradaci!
potreboval by som poradiť, kde si môžem nájsť alebo stiahnuť formulár na skončenie pracovného pomeru zamestnancom - zamestnávateľovi s 2-mesačnou výpovednou lehotou.
za radu vopred dakujem:confused:
Zoltán Kovács
11.01.08,18:47
Na to predpísaný formulár neexistuje. Stačí to formulovať listom.
chanell
11.01.08,18:47
Na čo Ti je tlačivo. Napíš to formou listu a vybavená vec.

Alebo ak máš dobrý mzdový program a zadáš mu všetky údaje, potom to dokážeš vytlačiť z toho.
Prekládka
12.01.08,05:55
Ďakujem za odpovede, ale nemám žiadny mzdový program, týmto by som Vás niekoho poprosil, v akom znení a rozložení by to malo byť, keby bol niekto ochotný hodiť to do Wordu poprípade.
Vopred ďakujem
veronikasad
12.01.08,08:46
ahoj poradaci!
potreboval by som poradiť, kde si môžem nájsť alebo stiahnuť formulár na skončenie pracovného pomeru zamestnancom - zamestnávateľovi s 2-mesačnou výpovednou lehotou.
za radu vopred dakujem:confused:
Neviem aké formuláre hľadáš.
- zamestnanec ti doručí výpoveď
- odpovieš mu na ňu listom na hlavičkovom papieri firmy
- po uplynutí výpovedenej doby mu vystavíš Potvrdenie o zamestnaní - zápočtový list, Potvrdenie o zdaniteľnej mzde, Odhlášky do ZP a SP, ELDZ, dáš si podpísať Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov

Ak robíš mzdy ručne, tlačivá si kúp v predajni tlačív, alebo ich získaš v poisťovniach

-------
Veronika
brčko
12.01.08,10:06
Neviem, či si zamestnanec alebo zamestnávatel, no predpokladám, že Z-c.

Stačí napísať list. Hore v hlavičke svoje meno a adresa, pod ním názov a adresa zamestnávatela.

Vec: Výpoved daná zamestnancom

Dávam výpoved podla § 67 Zákonníka práce z dôvodu ... (dôvod uviesť nemusíš, ked nechceš) s dvojmesačnou výpovednou lehotou.

dátum a podpis

Treba si nechať podpísať prevzatie, kde ti napíšu prevzal, dátum a podpis (pečiatku) alebo ak posielaš poštou treba to poslať doporučene. Od prvého dna kal.mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede začína plynúť výpovedná lehota.
ayya
12.01.08,10:17
Ďakujem za odpovede, ale nemám žiadny mzdový program, týmto by som Vás niekoho poprosil, v akom znení a rozložení by to malo byť, keby bol niekto ochotný hodiť to do Wordu poprípade.
Vopred ďakujem

uplne jednoduchy text staci:
hlavicka: tvoje udaje
adresa zamestnavatela
vec napr. uvedies "skoncenie pracovneho pomeru"
v texte: ziadam o rozviazanie pracovneho pomeru formou vypovede ...
podpises, nezabudni na datum a miesto vyhotovenia


hotovo ...;) a nechas si potvrdit (na kopii pre teba) prijatie od zamestnavatela: datum dorucenia, podpis, pripadne peciatka ....vypovedna lehota sa pocita dva mesiace od prveho dna nasledujuceho mesiaca, ktory nasleduje po doruceni ... a keby si sa chcel/a velmi snazit, tak si tam pripadne doplnis prislusny paragraf zo zakonnika prace, ale netreba lebo je dolezite jasne tam napisat, ze je to skoncenie pracovneho pomeru "formou vypovede" a teda nie napr. dohodou... aha... a predpokladam, ze je to pracovny pomer na dobu neurcitu ... ok? ;)
ayya
12.01.08,10:22
Neviem, či si zamestnanec alebo zamestnávatel, no predpokladám, že Z-c.

och sorry, ... kym som sa "hrajkala" s odpovedou, medzitym naskocil aj tvoj prispevok... :o
brčko
12.01.08,10:41
ayya, to neva, radšej dva príspevky ako žiaden. :)
Aj mne sa stáva
brčko
12.01.08,11:22
Ešte doplním, že ak dá výpoved zamestnanec, PP sa končí uplynutím výpovednej doby aj v prípade, že by bol v tom čase na PN. Ochranná doba platí len pri výpovedi danej zamestnávatelom. (§64 ods.2 ZP)
Zuzka
12.01.08,11:42
ahoj poradaci!
potreboval by som poradiť, kde si môžem nájsť alebo stiahnuť formulár na skončenie pracovného pomeru zamestnancom - zamestnávateľovi s 2-mesačnou výpovednou lehotou.
za radu vopred dakujem:confused:


Pozri sa sem do tlačív a stiahni si a uprav ako ich potrebuješ.
http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=7
Prekládka
12.01.08,12:49
Ďakujeme za všetky príspevky, ešte by som potreboval vedieť ktorý paragraf by bol najlepší , §60 je dohodou, §67 okamžitá výpoved bez udania dôvodu, ktorí § je s 2mesačnou lehotou §61 alebo §62.
brčko
12.01.08,12:55
A o čo ti vlastne ide? Si zamestnanec?
Ak si zamestnanec, ty môžeš ukončiť PP:
- výpovedou len podla § 67 s dvojmesačnou výp. lehotou (ak nemáš v pr.zmluve dohodnuté inak),
- LEN! ak sú splnené podmienky aj podla § 69 s okamžitým ukončením PP
- alebo sa so zamestnávatelom dohodnúť podla §60 na lubovolnom dni skončenia PP (potom potrebuješ aj súhlas zamestnávatela).
§61 a 62 sú všeobecné o výpovedi a VD, tie nemožno použiť ako formu ukončenia PP.


Ďakujeme za všetky príspevky, ešte by som potreboval vedieť ktorý paragraf by bol najlepší , §60 je dohodou, §67 okamžitá výpoved bez udania dôvod-, ktorí § je s 2mesačnou lehotou §61 alebo §62.
okamžitá výpoved podla §67neexistuje
Lydka R
12.01.08,12:55
Ďakujeme za všetky príspevky, ešte by som potreboval vedieť ktorý paragraf by bol najlepší , §60 je dohodou, §67 okamžitá výpoved bez udania dôvodu, ktorí § je s 2mesačnou lehotou §61 alebo §62.

Sorry, ale nadobúdam dojem, že si Zákonník práce nevidel ani z lietadla. Začal si formulárom a teraz začínaš novú debatu o paragrafoch. Preštuduj si ZP a samozrejme hľadaj, príspevkov na ukončenie PP je tu neúrekom
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html
MIRKA111
15.01.08,10:00
Chcela by som vedieť, ako môže, ukončiť pracovný pomer skôr ako po dvojmesačnej výpovednej dobe, viem, že zamestnávateľ mi nedovolí odísť skôr, je nejaká možná cesta ako by som mohla skončiť k 29.02.2008?
MIRKA111
15.01.08,12:27
Musím sa dohodnúť so zamestnávateľom?
hlaja
15.01.08,12:49
Chcela by som vedieť, ako môže, ukončiť pracovný pomer skôr ako po dvojmesačnej výpovednej dobe, viem, že zamestnávateľ mi nedovolí odísť skôr, je nejaká možná cesta ako by som mohla skončiť k 29.02.2008?
_____
Legalno/ilegalne len zo zdravotnych dovodov okamzitym skoncenim.
Inak len dohoda o skonceni PP.
hlaja
15.01.08,12:50
ahoj poradaci!
potreboval by som poradiť, kde si môžem nájsť alebo stiahnuť formulár na skončenie pracovného pomeru zamestnancom - zamestnávateľovi s 2-mesačnou výpovednou lehotou.
za radu vopred dakujem:confused:
___

...ak pomoze...
JK-M
16.01.08,17:01
Dobry vecer ja by som sa chcel poradit v tejto problematike len polozim inu otazku. Znama pracuje a chc ukoncit pracovny pomer u zamestnavatela a pracuje u neho 5 rokov. ak pracuje u neho 5 rokov musi mat 3 mesacnu vypovednu lehotu???
A po dalsie moze odyst zo dna na den. Ja viem ze potom ma zamestnavatel pravo na jednu mesacnu mzdu. Je to vsetko tak alebo je to uplne inak. Prosim podadte mi.
Dakujem
Chobot
16.01.08,19:51
Keby si trochu na porade pohľadala, nájdeš x odpovedí na každú z týchto otázok.


Dobry vecer ja by som sa chcel poradit v tejto problematike len polozim inu otazku. Znama pracuje a chc ukoncit pracovny pomer u zamestnavatela a pracuje u neho 5 rokov. ak pracuje u neho 5 rokov musi mat 3 mesacnu vypovednu lehotu???

Ak dá ona výpoveď, tak bude mať 2-mesačnú výpovednú dobu.


A po dalsie moze odyst zo dna na den. Ja viem ze potom ma zamestnavatel pravo na jednu mesacnu mzdu. Je to vsetko tak alebo je to uplne inak. Prosim podadte mi.
Dakujem

Môže odísť? Súhlasil s tým zamestnávateľ?

Alebo si sa pýtala, či môže odísť? Používaj prosím otázniky, lebo potom neviem, či sa pýtaš alebo či to oznamuješ.:mad:

Pokiaľ si sa pýtala, tak nemôže odísť. Zamestnávateľ má nárok na náhradu vo výške mesačnej mzdy len ak to mali dohodnuté v pracovnej zmluve.
JK-M
17.01.08,07:16
Ona chce odyst. A teraz neviem ci bude mat 2 alebo 3 mesacnu vypoded. A nieje to aj niekde v zakone ze ak zamestanec odide skor ako mu uplinie vypovedna lehota ze zamestnavatel ma narok na jeho mesacnu mzdu.
tacasina
17.01.08,07:27
Ak dáva zamestnanec výpoveď, tak výpovedná lehota je vždy 2 mesiace. Pokiaľ by chcela "odísť " skorej, tak to je možné len v prípade, ak sa so zamestnávateľom dohodne na rozviazanie pracovného pomeru dohodou k určitému dátumu.
Myslím si osobne, že by to bolo najrozumnejšie.
Chobot
17.01.08,08:21
Ona chce odyst. A teraz neviem ci bude mat 2 alebo 3 mesacnu vypoded. A nieje to aj niekde v zakone ze ak zamestanec odide skor ako mu uplinie vypovedna lehota ze zamestnavatel ma narok na jeho mesacnu mzdu.

Už som ti to napísal aj vyššie, ale keď mojím slovám neveríš...:rolleyes:

§ 62 ods. 3:

(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
petmac
20.01.08,20:17
Chcem sa opytat, da sa vypovedna lehota 2mesiace obist? Vydala som sa do ineho mesta, kde byvame s manzelom a v tom meste sa mi crta robota. Existuje nejaky paragraf - nasledovanie manzela, alebo take nieco? Vdaka za odpoved, je to surne. Poradte mi tu prosim
Chobot
20.01.08,20:43
Chcem sa opytat, da sa vypovedna lehota 2mesiace obist? Vydala som sa do ineho mesta, kde byvame s manzelom a v tom meste sa mi crta robota. Existuje nejaky paragraf - nasledovanie manzela, alebo take nieco? Vdaka za odpoved, je to surne. Poradte mi tu prosim

Nie, také neexistuje. Len požiadať zamestnávateľa o pochopenie a súhlas s dohodou. Ak nebude mať pochopenie, musíš zotrvať 2 mesiace. Ani o sťahovaní sa nerozhoduješ zo dňa na deň.
Janaex
20.01.08,21:24
v prílohe som stiahla pár vzorov, sú zo stránky profesia.sk. už som ich používala, mali by byť OK