minka
12.01.08,00:58
Prosím o názor:
je povinnosť predložiť DP z príjmu ak:
1/ príjem z podnikania -0
2/závislá činnosť -300 tis.
3/dohody do 35tis Sk
výdavky na podnikanie boli,príjem 0-teda daň strata,ale keby tieto výdavky neboli účtované,tak ani daň strata.
ešte poznámka.,:) podnikanie po prerušení začalo 1.1.07 ukončenie 31.5 07,ale ostal neodpísaný majetok,čo s tým?
Poraďte
Vladimír Ozimý
12.01.08,11:08
danove priznanie nemusite podat ak vam zamestnavatel vykona rocne zuctovanie ak vam ho nespravi lebo nepoziadate potom musite podat danove priznanie. co sa tyka majetku zo zostatkovou cenou nic s nim nerobite a nic vam to neovplyvnuje...
cloe
12.01.08,11:31
danove priznanie nemusite podat ak vam zamestnavatel vykona rocne zuctovanie ak vam ho nespravi lebo nepoziadate potom musite podat danove priznanie. co sa tyka majetku zo zostatkovou cenou nic s nim nerobite a nic vam to neovplyvnuje...

To akože SZČO keď v tom roku skončil podnikanie, nemusí podať DP?
ayya
12.01.08,12:01
...ale ostal neodpísaný majetok,čo s tým? Poraďte
ked pises o odpisoch, tak (asi) si viedol uctovnictvo, nezostali ziadne zavazky, pohladavky, alebo material?
KEJKA
12.01.08,12:08
ak skončil s podnikaním v r. 2007, MUSÍ podať DPFO a musí vysporiadať aj majetok. Podrobosti isto nájdeš vo viacerých témach.
Lydka R
12.01.08,12:11
ked pises o odpisoch, tak (asi) si viedol uctovnictvo, nezostali ziadne zavazky, pohladavky, alebo material?

Zákon o dani z príjmov
§17
...

(8) Základ dane v zdaňovacom období, v ktorom dochádza k zrušeniu daňovníka s likvidáciou (§ 41 ods. 3) alebo v ktorom bol na daňovníka vyhlásený konkurz alebo povolené vyrovnanie(§ 41 ods. 5), alebo v ktorom dochádza k skončeniu podnikania daňovníka (§ 6) alebo k skončeniu inej samostatnej zárobkovej činnosti, alebo prenájmu (§ 6), upraví daňovník, ktorý

a) účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11, o cenu nespotrebovaných zásob, zostatky vytvorených rezerv na lesnú pestovnú činnosť a opravných položiek k nadobudnutému majetku, výšku záväzkov, ktorých úhrada sa považuje za daňový výdavok podľa § 19, avýšku pohľadávok s výnimkou pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) a i) a o pomernú výšku nájomného vrátane finančného prenájmu, ktorá pripadá na príslušné zdaňovacie obdobie alebo jeho časť; pri ďalšom predaji nespotrebovaných zásob sa zahrnie do základu dane iba rozdiel, o ktorý prevyšuje cena, za ktorú boli nespotrebované zásoby predané, cenu nespotrebovaných zásob už zahrnutých do základu dane,
b) účtuje v sústave podvojného účtovníctva, o zostatky vytvorených rezerv a opravných položiek, príjmov budúcich období, výnosov budúcich období, výdavkov budúcich období a nákladov budúcich období s výnimkou tých, ktoré preukázateľne súvisia s obdobím likvidácie alebo konkurzu,
c) uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10, o cenu nespotrebovaných zásob a o výšku pohľadávok s výnimkou pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) a i).
ayya
12.01.08,12:38
Zákon o dani z príjmov
§17
...
iste, Lydka ...mas pravdu plati aj a/ aj c/ ... "odclenila" som to preto, lebo "pausalista" sa moze vzdat napr. nakladov na material nakupenych v beznom roku, (ako to aj zadavatel naznacil) ... menej casto ma neuhradene zavazky a neuhradene pohladavky, ako ten kto robi JU ... napisala som tu veticku preto, lebo mi skocili do oci tie odpisy ...
minka
08.02.08,17:58
toto je zrejmé,ale nič takého nebolo,čo tam navysporiadam-0,náklady bežná réžia.,ajetok v podstate doodpisovaný.prímny O.Takže podľa mňa,ostanú len výdavky zúčtované v príslučných účtovných knihách JÚ.čiže DZ je O z podnik. činnosti a ostatné klasika.Teda tzpu B DP za rok 2007