SMartina
12.01.08,08:33
Ahojte. Účtujem v Omege a pri úhrade zahraničnej faktúry v tabuľke kde doplňam sumu ktorú chcem uhradiť mi program ponukne: Automatický zaúčtovať kurzový rozdiel - to zaškrtnem stále, a ďalej mi ponúkne: Odúčtovať koncoročný saldokontný kurzový rozdiel, kedy to mám alebo nemám zaškrtnúť?:confused: Viem mi s tým niekto pomôcť? Vopred ďakujem.
LubenaK
13.01.08,17:09
Odúčtovať koncoročný kurzový rozdiel dávaš iba vtedy, ak máš v Saldokonde neuhradené zahraničné faktúry, ktoré Ti z minulého účtovného obdobia prešli ako nevysporiadané. Vtedy musíš na konci roku robiť koncoročný kurzový rozdiel. Tento prejde do nového roku a pri konečnej úhrade faktúry ho odúčtuješ, lebo program vypočíta pri úhrade nový.
chanell
13.01.08,18:31
Kurzové rozdiely odúčtovávaš vtedy, ked si oznámila daňovému úradu, že kurzové rozdiely vzniknuté pri účtovnej závierke, nebudeš uznávať za daňové.
Pokial si nič také neurobila, tak nemusíš žiaden kurzový rozdiel z poslednej účtovnej závierky odúčtovávať. Program ti vypočíta kurzový rozdiel nový, z už prepočítanej hodnoty k poslednej účtovnej závierke.