ruci
12.01.08,12:28
Dobry den,
chcem sa opytat na Vas nazor a to v oblasti zodpovednosti mandatara voci mandantovi. V konkretnej mandatnej zmluve nie je specialne upravena zodpovednost, takze sa spravuje ustanoveniami obchodneho zakonnika. Ta je upravena v ust. § 570 Obch.z..
Ako chapete toto ustanovenie: ... na veciach prevzatych od mandanta na zariadenie zalezitosti ..., to znamena ze veci maju byt prevzate na zaklade pisomneho potvrdenie /nieco take ako podla zakonnika prace/ alebo su to automaticky vsetky veci mandanta,ktore su potrebne na zariadenie obchodnej zalezitosti mandanta? Madatar neprevzal veci na sklade,teda nerobila sa inventura pri zacati jeho cinnosti.
Ide mi hlavne o to aku zodpovednost mozno vyvodit voci mandatarovi ak sa zisti schodok na sklade s materialom, s ktorym mandatar nakladal aby tak zariadil obch. zalezitost. Mandatar nema zmluvu o hmotnej zodpovednosti. Vyvodi sa zodpovednost podla obcianskeho zakonnika s dokaznou povinnostou mandanta?
Vdaka.
ruci
14.01.08,08:12
Ozaj ste sa nikto nestretli s vyvodenim zodpovednosti voci mandatarovi?
caspero
16.04.09,09:07
dobrý deň, keďže nikto do dnes neodpovedal a mám takú istú otázku ako ruci, skúsim sa spýtať na odpoveď aj ja, čo so zodpovednosťou u mandatára....Ako "ošetriť" hmotnú zodpovednosť mandatára (prípadné manko, poškodenie tovaru...atď...)v mandátnej zmluve?...ďakujem vopred za odpovede
ccokoladecka
27.09.10,18:05
ahojte, nasla som tu vase prispevky a mam podobny problem. My zasa chceme nasmu mandatarovi dat na vyuzivanie vozidlo. Neviem, ci staci nejaka hmotna zodpovednost, plnomocenstvo, alebo nejaka zmluva. Ak by ste mali k tomu blizsie informacie, budem rada, ak ich poskytnete (kedze tieto prispevky su tu uz dlhsie).