raya1
12.01.08,13:14
Dobrý deň !
V čom je problém, ak nefunguje vôbec klávesnica, nedá sa písať, ......
Ďakujem !
Lydka R
12.01.08,12:42
Dobrý deň !
V čom je problém, ak nefunguje vôbec klávesnica, nedá sa písať, ......
Ďakujem !

A toto si ako napísal(a)?
Paula
12.01.08,12:54
aj mne sa stalo, aj novú klávesnicu som si nahonobila (lebo lepšie sa mi na externej pracuje), a napokon som prišla, že zradou bol len kontakt k notbúčiku :cool:
raya1
12.01.08,13:04
Som v práci - takže zo služobného PC, ale problém máme doma. Pozreli a popriťahovali všetky kontakty, vštko možné, ale nejde to.
pachohybskyzbojnik
12.01.08,14:15
skus USB klavir
Katabaticky
14.01.08,02:43
mno so odisla klavesnica :-)

skus este raz poodpajat a pripojit a ak nenabehne vyskusaj iny pozicany kus alebo kup rovno novu sak to je otazka par korun dneska ak si nepotrpis na nadstandarde ;)

ako je stara? kolko krat bola obliata? fajcene nad nou?
Chobot
14.01.08,08:27
Dobrý deň !
V čom je problém, ak nefunguje vôbec klávesnica, nedá sa písať, ......
Ďakujem !

Problém môže byť od klávesnice, cez porty až po PC. Treba najprv zistiť zdroj problému, ako napísal katabaticky. Tzn. vyskúšať, či je vôbec klávesnica funkčná (skúsiť na inom PC), potom skúsiť konektory (pripájaš ju cez USB alebo PS2?) a tiež samotný PC (či na ňom funguje iná klávesnica). Potom sa dá pohnúť ďalej a poradiť bližšie.
Jurho
14.01.08,09:05
Presne tak............najprv ju vyskúšaj na inom PC......resp. inú klávesnicu na Tvojom PC.
Ak to bude u teba, skus skontrolovať zavírenie systému - pred časom som mal ten istý problém - /resp.trojan.../ - buď nešla klávesnica, alebo myš, niekady to naskočilo, niekedy sa mu nechcelo...
Katabaticky
14.01.08,09:11
to moze byt aj v usb konektore... som naposledy riesil problem neiducej mysi... povysavas usb cka a ide :D
Ninna
01.02.08,19:05
Prosím Vás už som zufalá z mojej klavesnice. Stále sa mi prepína Y-Z a naopak.ake su tam principy?
gurru
01.02.08,19:52
zverina, staci stlacit ALT+SHIFT.. prepne sa jazyk, teda znakova sa. Vacsinou je operacny system instalovany s EN a SK jazykom, kde Y a Z su prehodene. Pripadne moze byt slovencina s QWERTZ alebo QWERTY rozmiestnenim (horna rada klavesnice QWERTY/Z)
Ako sa tomu vyhnut?

Ak predpokladam, ze mas XPcko, tak klikni pri hodinkach na symbol SK, alebo EN a zvol SETTINGS (nastavenie) a v okne vyber ktory jazyk ma byt predvoleny, teda byt ten vychodzi.
Ak mas v niszie zobrazenom okienku viacero jazykov, ktore nepouzivas a teda nebudes potrebovat povedzme prehlasovane U, ci ine znaky z inych jazykov, kludne ich odinstaluj. OKrem SK a EN asi nebudes potrebovat iny jazyk.

Dobre bude, ak predsa ti len bude prehadzovat tieto znaky nadalej tvoj komp aby sa prisiel pozriet technik a pripadne nech sa pozrie na regional setting, nastavi hlavne MS programy tak, aby detekovali lokalizaciu na SK a nie na EN alebo naopak.

Viem, ze to mozno znelo komplikovane, ale niekedy tie najbanalnejsie veci su zaludne a daju sa nastavovat na X miestach.
Katabaticky
01.02.08,23:34
Je to len prepinanim Shift + Alt ako pise kolega...

nestava sa ti to hlavne napr pri pisani cez ICQ ;)

a ak nepouzivas anglictinu tak ju uplne vyhod a nechaj si len slovenske rozlozenie klavesnice a mas po probleme... ja mam takto vypnutu slovenske kedze pouzivam iba anglicku klavesnicu :)