Vochomurka
12.01.08,16:09
Vie mi niekto pomôcť ako mám vypísať ročné zúčtovanie dane za rok 2007 a či mám povinnosť podávať danove priznanie.Počas roka som bol na podpore, dobrovoľne nezamestnaný ,zamestnaný u 3 .zamestnávateľov a od 19.12.2007 znova zamestnaný až do dnes.Neviem či mi bude nový zamestnávateľ robiť zúčtovanie alebo musím sám. A ako je to v mojom prípade so zdravotným je treba tiež ročné. Aké doklady potrebujem.Dakujem za radu
Anja111
12.01.08,15:45
Vie mi niekto pomôcť ako mám vypísať ročné zúčtovanie dane za rok 2007 a či mám povinnosť podávať danove priznanie.Počas roka som bol na podpore, dobrovoľne nezamestnaný ,zamestnaný u 3 .zamestnávateľov a od 19.12.2007 znova zamestnaný až do dnes.Neviem či mi bude nový zamestnávateľ robiť zúčtovanie alebo musím sám. A ako je to v mojom prípade so zdravotným je treba tiež ročné. Aké doklady potrebujem.Dakujem za radu
Povinnosť podávať DP by si mal, keby si bol v priebehu roka 2007 SZČO. Inak môžeš požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane, len mu musíš zdokladovať svoje zdaniteľné príjmy, (Potvrdenia o zdaniteľnej mzde od všetkých zamestnávateľov, prípadne iné zdaniteľné príjmy). Ak si nebol SZČO, tak ani Ročné zúčtovanie ZP nemáš povinnosť robiť. Prípadne môžeš tiež požiadať zamestnávateľa o jeho vykonanie, ak budeš mať povinnosť robiť ho...