nikitaf1
12.01.08,16:31
Ahojte poradaci, potrebujem vasu pomoc.
Zivnostnik nakupil v rakúsku vzorky tovaru ktore rozdal svojim odberatelom. V prvom rade je vystavena faktura s rakuskou DPH. Nie je na fakture jeho IC DPH (napriek tomu ze ho ma), zevraj je to potom ok, ale mne sa to nejak nezda. Su to vzroky kav, ktore rozdal zakaznikom. Neviem ako to mam zauctovat. Nepojde to na sklad chcela som to dat rovno ako vzroky. Mam to dat ako reziu a cele bez DPH? Dobre tomu chapem ze ked tam bude to IC DPH potom urobim pre DPH aj vstup aj vystup? Mam v tom chaos.
Druha vec je ze od slovenskych dodavatelov nakupuje tovar a sem tam da nieco ako vzorku (pripadne pozornost) zakaznikovi. Predava kancelarsky tovar, takze raz je to pero, sanon... na tychto predmetoch nie je jeho obchodne meno a vsetky su do 500 Sk. Takze vydam vsetko bez DPH?
Pracujem s programom Money, prosim poradte mi.
nikitaf1
23.01.08,13:27
Tak som tu rakusku fakturu dala uplne bez DPH. Ani vstup, ani vystup... Hadam som urobila dobre.... Vie mi niekto povedat aspon ci som urobila dobre toto?
VladoaKatka
23.01.08,13:42
http://www.porada.sk/t28758-najpouzivanejsie-odvolavky-pri-fakturach-z-eu.html#post611675

Každá jedna zahraničná faktúra musí obsahovať vyššie spomenuté náležitosti.

A nedošlo k omylu zo strany rakúskej firmy, že nemal k dispozícii IČ DPH odberateľa?
Treba dodať IČ a žiadať prerobiť FA,... ale to je už asi neskoro, keď sa jedná o 4.Q.2007?
nikitaf1
23.01.08,14:44
nedalo sa s nimi dohodnut a bolo mi povedane ze ked nie je nase IC DPH, tak ze to pojde uplne bez DPH... dnes definitivne posielam DPH čku. Nevedela som si s tym rady. Nemoze byt za to nejaka sancia?