anka
10.03.05,11:11
Ak ma SZCO prerusenu zivnost, moze nakupit nejaky tovar alebo IM a dat do nákladov?
saman
10.03.05,10:20
ak ma prerusenu zivnost neviem ako chce preukazat ze IM alebo tovar pouzila na dosahovanie prijmov....????
Vladimír Ozimý
10.03.05,10:52
presne tak, mas prerusenu zivnost nedosahujes prijmy danove tak si nemozes ani nic uplatnit. Zakladna podmienka v pragrafe 2. Ked sa obnovi zivnost tak sa moze HM zaradit do podnikania juj..
anka
10.03.05,11:14
V jednom casopise som citala, že pocas prerusenia zivnosti moze SZCO nakupit material, stroje a pod., ktore bude pouzivat po preruseni zivnosti a su danovo uznatelne, tak neviem
anka
15.03.05,05:54
A ak ma na sklade tovar, musi cely rok platit najom za sklad.priestory, nemoze si najom dat do nakladov? Podla mna neznamena, že ked v jednom roku nemal ziadne prijmy tak ani vydavky nie su nakladom?
pefu
15.03.05,06:59
Prerusil som zivnost a podla mna je nad slnko jasne a logicke, ze pokial nie som SZCO, nevediem teda ziadne prijmy a vydavky, teda za toto obdobie si nemozem dat do nakladov nic. Pripadne ak znovu obnovim zivnost, mozem preradit IM.
Zita5
15.03.05,07:26
A ak ma na sklade tovar, musi cely rok platit najom za sklad.priestory, nemoze si najom dat do nakladov? Podla mna neznamena, že ked v jednom roku nemal ziadne prijmy tak ani vydavky nie su nakladom?

Je to podľa mňa logické , že keď nemá živnosť v platnosti , tak nemôže vykazovať výdavky . Nie sú opodstatnené . Nemal si živ.rušiť a mohol vytvárať príjmy a výdavky . Určite mal na to dôvod prerušiť živnosť , ale výdavky nie sú uznateľné .
anka1411
10.05.06,17:44
Vie niekto na ako dlho sa da pozastavit zivnost?
Anulka
10.05.06,18:06
Pokiaľ viem je stanovená len minimálna doba, na ktorú môže živnostenský úrad prerušiť živnosť z podnetu podnikateľa, a to na obdobie najmenej šiestich mesiacov.