pochemi
12.01.08,16:38
Poprosím Vás o radu. Zamestnanec je od 3.12.2007 na PN celý december.Pri výpočte mzdy mi ráta soft mzdu za odpracované dni 1. a 2. 12. i keď to bola sobota a nedeĺa. Je to tak správne? Ďakujem
liba2
12.01.08,15:56
Poprosím Vás o radu. Zamestnanec je od 3.12.2007 na PN celý december.Pri výpočte mzdy mi ráta soft mzdu za odpracované dni 1. a 2. 12. i keď to bola sobota a nedeĺa. Je to tak správne? Ďakujem
určite nie
pochemi
12.01.08,16:21
Ďakujem,
vo výkaze do SP je počet kal.dní 2 ani to tam nemá byť?
liba2
12.01.08,16:26
Ďakujem,
vo výkaze do SP je počet kal.dní 2 ani to tam nemá byť?
Tam je to správne, lebo je 2 dni poistný. Ale mzdu nemôže dostať, lebo nepracoval.
pochemi
12.01.08,16:28
Srdečná vďaka a pekný večer
margaretka71
28.01.08,17:34
Pracujem v MRP programe a pri výpočte mzdy u zamestnanca, ktorý v priebehu mesiaca mal PN mi program vyráta VZ na odvody na sociálku iný /väčší/ ako je hrubá mzda zamestnanca. Pri tom na zdrav. poisťovňu to vyráta správne /zhodne s hrubou mzdou/. Nevie mi niekto poradiť prečo?
Zuzka
28.01.08,17:45
Zrejme máš zle nastavené parametre a preto Ti nepočíta správne odvody. Pozri si to. Čo sa týka odvodov ťažko odpovedať, keď nevieme akú hrubú mzdu má zamestnanec za január, koľko dní odpracoval a aký mal DVZ základ na PN.
margaretka71
28.01.08,17:52
Ďakujem Zuzka pozriem si tie parametre.
JDM
10.03.08,15:51
Zamestnávateľ si neželá, aby sa na výplatných páskach objavovala suma v EUR. Poradíte mi,kde sa táto funkcia vypína? Márne som hľadala. Vraj údaj zbytočne zmiatol zamestnancov a program nepoužil dobrý prepočet. Ďakujem - nenašla som.
Zoltán Kovács
10.03.08,15:53
Zamestnávateľ si neželá, aby sa na výplatných páskach objavovala suma v EUR. Poradíte mi,kde sa táto funkcia vypína? Márne som hľadala. Vraj údaj zbytočne zmiatol zamestnancov a program nepoužil dobrý prepočet. Ďakujem - nenašla som.

Výstupy - Mzdová agenda - Výplatný lístok - Parametre - Informatívna suma v EUR (nesmie tam byť fajka).
JDM
10.03.08,15:59
Ďakujem. Smith vždy pomôžeš.
mirkab14
05.03.09,06:25
Prosím o radu pri výpočte mzdy.Pracovníčka bola na materskej dovolenke vkuse 6 rokov.Nastúpila do práce, odpracovala 3 dni-25.26.27.2/09.HM mala za tieto dni 129€.2.2.2009 šla na PN a PN je stále.Zamestnávateľ prepláca 10 dní PN, aký ma vymeriavací základ za 10 dní?
Andyke
05.03.09,18:35
ako mohla pracovať 25. - 27.2.09 keď od 2.2. je PN a píšeš, že ešte aj doteraz.
paťuška
10.03.09,16:16
Prosím o radu, som totiž v koncoch. Kdesi tu v porade som sa dočítala, ako dať do dochádzky nástup na rodičovský príspevok. To som spravila, avšak teraz mi túto pracovníčku nedáva do výkazu pre ZP. Keď som však chcela opraviť dochádzku, najprv mi vypíše, že v zadanom období je vystavená mzda (a pritom nie je), a ak som chcela pridať , tak mi vypíše zadané obdobie je v konflikte s už existujúcimi obdobiami .:confused::confused::confused:
Vôbec tomu nechápem. Najlepšie by bolo aby som v dochádzke nemala nič, ale nijako mi to nedovolí opraviť. Som už z toho zúfalá, lebo sedím na tom celé poobede a neviem to spraviť. Pomooooooooooc.........:mee:
lenkak
10.03.09,20:03
vymaž mzdu, potom vymaž dochádzku, a zadaj iba v nej dobu neprítomnosti. Potom treba dať vypočítať mzdu.
margaretka71
14.03.09,14:25
Nevie mi niekto poradiť prečo mi v MRP počita program náhradu za návštevu u lekára zo skutočného hodinového priemeru a nie zákonom stanoveného minimálneho? Dovolenku počíta z minimálneho a paragraf nie. Zamestnanec mám minimálnu mzdu. Poradí niekto?
paťuška
19.03.09,11:59
vymaž mzdu, potom vymaž dochádzku, a zadaj iba v nej dobu neprítomnosti. Potom treba dať vypočítať mzdu.
Lenočka, až teraz som sa dostala k tej nešťastnej dochádzke. Skúšala som postupovať podľa tvojej rady, ale ja vlastne nemám vystavenú žiadnu mzdu a keď chcem zmazať dochádzku, hlási mi, že v období existuje vystavená mzda. Je to žena na RD a všetko som si pobabrala, keď som jej dala do neprítomnosti dátum od kedy je na RD, dátum ukončenia som nedala žiadny (chyba-mala som dať koniec mesiaca). Volala som na ZP, oni ju v zostave chcú mať, podobne ako SP, ibaže ja ju tam nedokážem nijako dostať.
Predtým som ju dávala cez nemocenské dávky ako pokračovanie z minulého mesiaca, všetko bolo OK, ale keď som ju dala do tej nešťastnej dochádzky, nič mi nedá opraviť.:mee:
lenkak
19.03.09,19:53
jednoducho oprav v dochádzke dátum opravy. Ale musíš vymazať všetky jej vystavené mzdy do toho dátumu, kedy potrebuješ vykonať opravu.
pingino
21.03.09,20:32
Je to žena na RD ...Volala som na ZP, oni ju v zostave chcú mať, podobne ako SP:mee:

Platitelom poistneho za zenu na RD je stat, nemyslim, ze by ju mal zamestnavatel uvadzat na prilohe vykazu.
lenkak
21.03.09,20:36
ale aj ja som sa stretla s tým, že Zdravotné poisťovne to vyžadujú a výkazy chcú mať opravené.
paťuška
24.03.09,18:17
Lenočka, ty si poklad, potrápila som sa s tým, lebo to bolo od 12/2007, ale všetko je tak ako má byť. Dáva mi ju do výkazu pre ZP aj SP s nulovým VZ. Veľká vďaka.
Anna123
31.03.09,16:49
Poprosím o radu, mám program MRP univerzálny systém, potrebujem vyplatiť odstupné ako mám postupovať, ďakujem.
Andyke
31.03.09,17:33
Anna123
31.03.09,18:05
Ďakujem, je to síce vizuálny systém, ale som doplnila položku Odstupné do mzdového číselníka a vypočítala som to.
Anja111
02.04.09,07:45
Máte podobný problém?
V MRP WIN - mzdy, dám vystaviť prevodný príkaz, v ktorom chcem odpočítať preplatok z RZD (http:///)... Program urobí rozdiel z predchádzajúceho obdobia a ukáže koľko je ešte nezapočítané z RZD (http:///) 2008 s aktuálnou daňou za príslušný mesiac... Informácia je vraj v SK, ale v skutočnosti je prepočítaná na €. Mena je uvedená nesprávne, (ale to mi nevadí), chybou však je, že údaj je len v celých číslach. Nedokážem tam dopísať desatinnú čiarku a opraviť sumu aj na centy.
Robím niekde chybu?
lenkak
02.04.09,11:06
neviem o tomto prípade,
ale ak si chceš opraviť sumu na príkaze, vieš si ju vypočítať sama, tak stačí 2x kliknúť na daný riadok príkazu a opraviť podľa potreby.
Anja111
02.04.09,11:19
neviem o tomto prípade,
ale ak si chceš opraviť sumu na príkaze, vieš si ju vypočítať sama, tak stačí 2x kliknúť na daný riadok príkazu a opraviť podľa potreby.
Áno, máš pravdu. Môžem to opraviť. V tom problém nevidím.
Išlo mi skôr o to, že v minulosti program sledoval znižovanie daňovej povinnosti v prípade preplatkov z RZD správne a tak som zostala prekvapená, že teraz to tak nie je. Zrejme to súvisí s úpravou programu pri prechode na €... Ale napriek tomu, ďakujem za reakciu.
Anja111
14.04.09,05:32
Po nainštalovaní najnovšej verzie je už výpočet správny...
adam
24.02.13,08:44
Prosím o radu. Prvý mesiac robím mzdy cez MRP WIN. Nahodila som zamestnanca, vyplnila som jeho údaje. Ako to mám urobiť, v Pracovnom pomere-Mzdové údaje-Denný úväzok(hod), keď zamestnanec nemá denný úväzok, v jednom týždni odpracuje 1 deň 2,5 hod. Ako mám postupovať? Je v trvalom PP, Mzda je 21,12€ mesačne, 6,25% úväzok, 2,5 hod týždenne, pravidelne. Druhý zamestnanec, tiež nemá denný úväzok, trvalý pracovný pomer, časová mzda 2€ za 1 odpr. hod., pracovný čas je nepravidelný. Vopred ďakujem...
Andyke
24.02.13,14:58
Prac.kalendár im vyplniť (každý mesiac pred výpočtom mzdy)
adam
24.02.13,16:12
Prosím Ťa, kde mám začať? V Pracovnom pomere-Mzdové údaje-Denný úväzok(hod), sa nedá zadať nula, aj keď zamestnanec nemá denný úväzok. Kalendár sa ako vypĺňa ? Dám si Číselníky-Pracovné kalendáre-zobrazí sa mi okno Pracovné kalendáre- a teraz neviem ako zadefinovať odpracované dni, smeny, Prosím, ako na to?Už som z toho na nervy!
Andyke
24.02.13,16:31
Prac.kalendáre - dáš pridať a budeš tam mať prac.kal. č.1 . Potom dáš definovať, budeš tam mať kalendár napr.február 2013,
pravým tlačítkom myši sa nastav na ten deň v týždni kedy má robiť a myslím, že tam píšu, že nastaviť smenu na daný deň.
Vyplníš celý mesiac, dáš uložiť. A prac.pomeroch (úväzok) u tohto zamestnanca tam zadáš , že má prac.kalendár č.1. Denný úväzok daj tých 2,5 hod., a potom do výpl.pásky načíta počet dní a hodín z toho prac.kalendára.
adam
24.02.13,17:34
Ďakujem Ti, nejak sa mi to nedarí, budem sa s tým ďalej trápiť...
anithocka
28.02.13,06:18
prosím o radu čas na spracovanie miezd je tu a ja si neviem rady:


zamestnanec ukončil pracovný pomer a bola na neho refundácia odvodov z ÚPSVaR podľa §50 tak zamestnávateľ sa rozhodol že už nechce nikoho zamestnať tak musí vrátiť celú sumu refundácie lebo miesto nepreobsadil. Potrebujem teraz vo výplatnej páske za február vrátiť tie peniaze ako na to? Chcela som si to dať do príplatky pred zdanením do kolonky, ktorú som mala preddefinovanú ako refundácia odvodov ale mínusom. No nejde mi to tak....prosíííííím poraďte