rondos
12.01.08,17:41
Prosím o radu : v júli 2007 zomrel zamestnanec, manželka nepožiadala o potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených preddavkov. Spravila tak až teraz.
Daňové priznanie musí podať ona, ale odpočítateľnú položku na daňovníka si môže uplatniť na celý rok ?
Len neviem kto sa píše do údajov o daňovníkovi, respektíve kde sa písš na DP údaje o nej. Ak viete poraďte mi ako to vyplniť.
rondos
13.01.08,10:48
Nevie mi nikto poradiť ?
Dáša_
13.01.08,11:07
Odpočitatelnu položku si uplatnuje na cely rok. T,j, celu, nekráti sa.
S terminami ti ale neviem poriadit, ak bol podnikatel, tak tam sa robi priznanie tuším do 3 mesiacov od smrti.
rondos
13.01.08,11:12
Nebol podnikateľ, bol zamestnanec, ale tiež si myslím, že by to malo byť do 3 mesiacov. Inak ďakujem, potvrdila si mi, to čo som si myslela.
Danila
13.01.08,11:26
Nebol podnikateľ, bol zamestnanec, ale tiež si myslím, že by to malo byť do 3 mesiacov. Inak ďakujem, potvrdila si mi, to čo som si myslela.Aj tu to máš potvrdené:

http://www.porada.sk/t36283-smrt-zamestnanca.html
rondos
13.01.08,13:51
dík
Zita5
13.01.08,13:54
Prosím o radu : v júli 2007 zomrel zamestnanec, manželka nepožiadala o potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených preddavkov. Spravila tak až teraz.
Daňové priznanie musí podať ona, ale odpočítateľnú položku na daňovníka si môže uplatniť na celý rok ?
Len neviem kto sa píše do údajov o daňovníkovi, respektíve kde sa písš na DP údaje o nej. Ak viete poraďte mi ako to vyplniť.

Ešte Vám možno pomôže aj tento dokument