krammajster
12.01.08,18:37
Prosím radu. Sme OZ fungujúce na členskom, dotáciách a daroch. Nevykonávame podnikateľskú činnosť, netvoríme zisk. Je povinnosťou registrovať sa na DÚ?
tinaM
12.01.08,17:40
Prosím radu. Sme OZ fungujúce na členskom, dotáciách a daroch. Nevykonávame podnikateľskú činnosť, netvoríme zisk. Je povinnosťou registrovať sa na DÚ?
Pokiaľ nebudete mať príjem z podnikateľskej činnosťi, len z darov, tak OZ netreba registrovať. /Tak som bola informovaná na DÚ/.
krammajster
12.01.08,17:52
Nie je potrbné podávať ani daňové priznanie?
tinaM
12.01.08,18:13
Ak nie je registrovaný, tak ani DP nemusí podávať.
victoria
14.01.08,07:32
To nie je celkom pravda. Povinnost nepodavat danove priznanie pre OZ plati iba vtedy ak ma prijmy z darov, 2% asignacii dane a clenskeho. Akonahle ma iny prijem ako napriklad uroky na ucte, dotacie tak povinnost danove priznanie vznika. Ze vam nevyjde povinnost platit dan je druha vec ale danove priznanie by som rozhodne v pripade takychto inych prijmov podala, mozno ten uradnik ktory je tam teraz si to vysvetluje ze nemusite ale moze prist iny a tomu sa bude zdat ze ste museli. Nic tym nepokazite.
hetty
18.01.08,14:12
Súhlasím s Victoriou. Keby ste mali príjmy len z darov a členského, tak by ste nemuseli podávať daňové priznanie. Nakoľko tam máte aj dotáciu - už máte povinnosť- aj keď daňové bude 0
Dobroslava
21.01.08,09:25
Súhlasím s Victoriou. Keby ste mali príjmy len z darov a členského, tak by ste nemuseli podávať daňové priznanie. Nakoľko tam máte aj dotáciu - už máte povinnosť- aj keď daňové bude 0
Mám podobný problém. Účtujem neziskovky - športové kluby a skautov, majú príjmy len z darov, členského, ale v sezóne majú nejaké príjmy z upratovania, drobných opráv objektov a pod. V živnostenskom oprávnení toto uvedené majú, nie sú však založení za účelom podnikania. Sú povinní podávať daňové priznanie ?
KvetkaK
21.01.08,09:28
Určite musia podať daňové priznanie, lebo majú zdaňované príjmy. A podľa môjho názoru ak ide o pravidelné príjmy z týchto činností, mali by mať aj živnostenské oprávnenie.
Mysty
29.01.08,15:04
"Pokiaľ nebudete mať príjem z podnikateľskej činnosťi, len z darov, tak OZ netreba registrovať. /Tak som bola informovaná na DÚ/."

Ja som bola tiež tak informovaná, ale stále si nie som istá. Poznáte tu niekoho, kto by vedel, odkiaľ čerpať informácie k tejto problematike?
Minulý rok som odovzdala len výkazy o majetku, podľa inštrukcií pracovníčky DÚ, ale nebola si vôbec istá, či ma informuje správne.
Dobroslava
30.01.08,08:31
Určite musia podať daňové priznanie, lebo majú zdaňované príjmy. A podľa môjho názoru ak ide o pravidelné príjmy z týchto činností, mali by mať aj živnostenské oprávnenie.
Sú registrovaní na DÚ, majú živnostenské oprávnenie, nemajú však v ňom zakotvené uvedené práce, avšak v stanovách majú uvedené, že môžu podnikať. Ako je to v tomto prípade?
Dobroslava
30.01.08,08:34
"Pokiaľ nebudete mať príjem z podnikateľskej činnosťi, len z darov, tak OZ netreba registrovať. /Tak som bola informovaná na DÚ/."

Ja som bola tiež tak informovaná, ale stále si nie som istá. Poznáte tu niekoho, kto by vedel, odkiaľ čerpať informácie k tejto problematike?
Minulý rok som odovzdala len výkazy o majetku, podľa inštrukcií pracovníčky DÚ, ale nebola si vôbec istá, či ma informuje správne.
Tak myslím, že to je vrchol, ak pracovníčka DÚ nevie, čo má vlastne pýtať !!!
Odkiaľ to potom máme vedieť my? Kto je ešte kompetentnejší, ak nie DÚ?