wildo
12.01.08,18:57
Dobrý deň.

Po prečitaní určitých člankov sa teraz neviem rozhodnuť:
1.- zatepliť dom zvonku ale čím?

2.- ako zatepliť strop zvnutra, na povale nechcem robiť nič nakoľko tam by sme chceli urobiť rekonštrukciu strechy.

Dom ma 50 rokov je z palenej tehly a mury su teraz velmi studene, a v dolnych castiach v rohoch je mur vlhky do vysky 1 metra.
dilnak
12.01.08,18:10
vitaj v klube http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif ta vlhkosť je iba v zime, alebo aj v lete, ako tam kúriš, na akú taplotu. Maš tam dlažkovicu alebo niečo iné, ako vysoko máš podlahy nad vonkajším terénom je to podpivničené ? Trochu otázok ale myslím že dosť podstatných ak chceš riešiť niečo na starom dome. To zńamená že ťa čaká kopec problemov ktorým možeš rozumným prístupom predísť, ale na to treba peniaze peneži peníze a kopec vedomostí
Peter Briatka
14.01.08,07:19
vitaj v klube http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif ta vlhkosť je iba v zime, alebo aj v lete, ako tam kúriš, na akú taplotu. Maš tam dlažkovicu alebo niečo iné, ako vysoko máš podlahy nad vonkajším terénom je to podpivničené ? Trochu otázok ale myslím že dosť podstatných ak chceš riešiť niečo na starom dome. To zńamená že ťa čaká kopec problemov ktorým možeš rozumným prístupom predísť, ale na to treba peniaze peneži peníze a kopec vedomostí
Všetky otázky sú dôležité, ale z môjho pohľadu by som pridal ešte zopár podstatných. Aká je hrúbka múrov? Zdôraznil by som spôsob vykurovania (či je nepretržité)? Ako sú robené hydroizolácie? Vlhkosť múrov je po celom obvode domu v cca. rovnakej výške? Dom je na rovine alebo vo svahu? Je tam nejaký drenážny systém-aj keď primitívny a možno už nefunkčný? Aká je najmenšia vzdialenosť domu od susednej stavby?
PS: V žiadnom prípade by som sa nepúšťal do TEPELNEJ IZOLÁCIE domu pokiaľ by som nevyriešil tú vlhkosť...
191946
20.01.08,07:38
asi kombinacie či 0911540565
wildo
21.01.08,08:08
Všetky otázky sú dôležité, ale z môjho pohľadu by som pridal ešte zopár podstatných. Aká je hrúbka múrov? Zdôraznil by som spôsob vykurovania (či je nepretržité)? Ako sú robené hydroizolácie? Vlhkosť múrov je po celom obvode domu v cca. rovnakej výške? Dom je na rovine alebo vo svahu? Je tam nejaký drenážny systém-aj keď primitívny a možno už nefunkčný? Aká je najmenšia vzdialenosť domu od susednej stavby?
PS: V žiadnom prípade by som sa nepúšťal do TEPELNEJ IZOLÁCIE domu pokiaľ by som nevyriešil tú vlhkosť...

Hrubka murov 40cm, vlhkost je len v prednej izbe v rohu v spodnej časti, a vdruhej izbe na stene ktora je vokajsia do vysky 30cm, dom je na rovine...
virka
21.01.08,09:53
My sme prerábali kuchyňu a znížili sme strop sadrokartonom ale medzi strop a sadrokarton sme dali nobasil. Môžem povedať že je oveľa teplejšie. Tohto roku to ideme robiť do izieb. Strop je betónový a odizolovaný ho máme aj na povale, ale len položený nobasil a na to dosky - lenže to nepostačovalo.
Peter Briatka
21.01.08,12:58
Ak sa ti chce naškicuj to a prilep sem ako prílohu... Pozreme sa tu na to ;-)
dilnak
23.01.08,09:27
Hrubka murov 40cm, vlhkost je len v prednej izbe v rohu v spodnej časti, a vdruhej izbe na stene ktora je vokajsia do vysky 30cm, dom je na rovine...
máš na streche žlaby či nie. Ak nie tak padajúca voda zamočí múr do 1 m nad urovnou terenu. Ak to nie je toto tak zostáva jedine podrezať a nanovo zaizolovať. Pri plnej palenej je jedno či má múr 250 alebo 500 treba ho zaizolovať min. 8 cm PS, alebo nobasil.
Strop som riešil 5 cm PS len som ho prišroboval o drevený omietnutý strop. V jednej izbe som ho klasicky zasietkoval a zepucoval s MVR UNI ostatné rozmýšlam nalepiť kazety ....čiže toto zvládne aj šikovný laik
wildo
25.09.08,08:51
máš na streche žlaby či nie. Ak nie tak padajúca voda zamočí múr do 1 m nad urovnou terenu. Ak to nie je toto tak zostáva jedine podrezať a nanovo zaizolovať. Pri plnej palenej je jedno či má múr 250 alebo 500 treba ho zaizolovať min. 8 cm PS, alebo nobasil.
Strop som riešil 5 cm PS len som ho prišroboval o drevený omietnutý strop. V jednej izbe som ho klasicky zasietkoval a zepucoval s MVR UNI ostatné rozmýšlam nalepiť kazety ....čiže toto zvládne aj šikovný laik

Tie kazety sa cim daju nalepit, zabrania tiez uniku tepla z izby?
jun2006
25.09.08,12:15
máš na streche žlaby či nie. Ak nie tak padajúca voda zamočí múr do 1 m nad urovnou terenu. Ak to nie je toto tak zostáva jedine podrezať a nanovo zaizolovať. Pri plnej palenej je jedno či má múr 250 alebo 500 treba ho zaizolovať min. 8 cm PS, alebo nobasil.
Strop som riešil 5 cm PS len som ho prišroboval o drevený omietnutý strop. V jednej izbe som ho klasicky zasietkoval a zepucoval s MVR UNI ostatné rozmýšlam nalepiť kazety ....čiže toto zvládne aj šikovný laik
hm, radis mu zle! ak to ma vlhke, kontaktna fasada neprichadza do uvahy!!! kam sa odvetra vlhkost???

V takomto pripade jedine odvetrana fasada.
Rovnako pri izolacii zvnutra - pozor na rosny bod!! radsej nech si to da prepocit, ako potom riesit plesnive steny..

A vobec, nie je to take jednoduche ako sa zda a ked to dodrbe len minie kopec penazi a efekt ziadny :((
chlap
25.09.08,15:12
Ja sa chastám budúci rok "zatepliť" chalupu odvetraným fasádnym systémom, na ktorý som náhodou pred nedávnom narazil - odporúčam do pozornosti tým, čo im vlhnú múry.

http://www.novabrik.cz/novabrik.php