Janela
12.01.08,19:41
Ahojte,
už som písala,manžel odišiel do práce a 4 roky sa neukázal.Po roku som podala o rozvod,povedali mi ,že s kým sa chcem rozvádzat.Žiadost som stiahla a doteraz to lutujem.Po 2 rokoch sa manžel telefonicky ozval,že sa nemieni vrátit,a asi aj z obavy,lebo som mu povedala že som naneho podala trestné oznámenie za neplatenie výživneho.Podala som o rozvod po druhý krát.Manžel je v zahraničí,niekde v Čechách a nieje ochotný sa dostavit na pojednávanie,ani nieje možne mu doručit žiadost,lebo nieje známy pobyt.

Mám podat trestné oznámenie za neplatenie výživneho?
Súd pri prvom rozvode určil výšku výživneho.
Platí aj prvý rozsudok?
Ako zistit či žije,a kde sa zdržiava?
Ako sa chránit pred jeho dlhmi,stačí mi potvrdenie o tom že bol policiou vyhlásený za nezvestného 2 roky?


Zatial dakujem
hiker
13.01.08,16:51
Trocha tomu nerozumiem - pises, ze prvu ziadost o rozvod si stiahla, ale potom pises, ze pri tom sud urcil vyzivne.

Rozhodnutie o vyzivnom plati, dokym nie je zmenene inym rozhodnutim.

Zistit jeho pobyt moze len sud - klasicky sa to robi doziadanim na obec, CEPO, vaznice a to aj v CR.

Trestne oznamenie je mozne podat, pokial sa vsak nepodari zistit kde je, bude to prerusene. Tu by som poradil nahradne pomoc Centra pre medzinarodnopravnu ochranu deti a mladeze - http://www.cipc.sk/index.php?act=vyzivne&appId=19

Pokial manzelia nie su pravoplatne rozvedeni, tak spolocne a nerozdielne zodpovedaju za svoje dlhy a dlhy aj jedneho z manzelov mozu byt uspokojene zo spolocneho majetku. Po rozvode je mozne dlhy vyporiadat, avsak tieto dohody nie su ucinen voci tretim stranam, t.j. aj keby ste sa dohodli o dlhoch, tak stale ich moze veritel vymahat od kohokolvek.
Janela
13.01.08,17:19
Ano,prvú žiadost som stiahla,súd priznal deti do mojej starostlivosti a určil manželovi platit po 1 000,-sk na každé dieta.
A keby sa mi podarilo zrušit BSM,lebo bol evidovaný ako živnostník?
Dakujem