ttp
12.01.08,19:43
Prosím o radu! Ako tomuto rozumieť?
Ide o zákon 504/2003 (čiastka 210) a jeho "vydarenú novelu" 571/2007 (čiastka 239).

Konkrétne tomu ustanoveniu §12 ods. 3 rozumiem, ale potom ten "novelizovaný" § 12a (571/2007) no to je teda blbosť!

Ja si myslím že poslanci to ani nečítali....ináč by to normálne nemohlo prejsť.

Za skorú radu (aj do mailu) ďakujem.

Hľadám dobrého advokáta na problematiku "pozemky a pozemkové úpravy" z celej SR. Doporučte mi niekoho. Ide o veľké a lukratívne pozemky.
Chobot
12.01.08,21:12
Prosím o radu! Ako tomuto rozumieť?
Ide o zákon 504/2003 (čiastka 210) a jeho "vydarenú novelu" 571/2007 (čiastka 239).

Konkrétne tomu ustanoveniu §12 ods. 3 rozumiem, ale potom ten "novelizovaný" § 12a (571/2007) no to je teda blbosť!

Ja si myslím že poslanci to ani nečítali....ináč by to normálne nemohlo prejsť.

Za skorú radu (aj do mailu) ďakujem.

Hľadám dobrého advokáta na problematiku "pozemky a pozemkové úpravy" z celej SR. Doporučte mi niekoho. Ide o veľké a lukratívne pozemky.

S čím konkrétne tam máš problém? Lebo § 12a je dosť obsiahly...:rolleyes:
ttp
13.01.08,19:14
S čím konkrétne tam máš problém? Lebo § 12a je dosť obsiahly...:rolleyes:
ak mi vysvetlíš, kto je prenajímateľ, doterajší penajímateľ, doterajší nájomca, bude mi to jasné, ale stačí ak na príklade mi vysvetlíš bod 1,2,3 z § 12a zákon 571/2007. Dík.
191946
20.01.08,07:41
všetkých poslancov na jeden rok do výroby.Napr.Mečiara by som rád videl na čelbe nosiť hajcmany.Nech ukáže aká je sračka...
elli
19.02.08,09:22
ak mi vysvetlíš, kto je prenajímateľ, doterajší penajímateľ, doterajší nájomca, bude mi to jasné, ale stačí ak na príklade mi vysvetlíš bod 1,2,3 z § 12a zákon 571/2007. Dík.

Doterajsi prenajimatel = vlastnik pozemkov (ktory po skonceni platnosti najomnej zmluvy poziadal PD o vratenie pozemkov) - JANO
Doterajsi najomca = najomca pozemkov (ktory po skonceni platnosti najomnej zmluvy Janovi pozemky nevratil) - druzstvo (PD)
Prenajimatel = vlastnik pozemkov

Priklad:
Jano po ukonceni najmu z dovodu uplynutia dohodnutej doby poziadal PD o vydanie pozemkov.

Pretoze pozemky nie su pristupne, namiesto Janovych pozemkov PD Janovi vycleni pozemok v rovnakej vymere a bonite, ktore su pristupne (teda napr. nie v strede lanu) a PD ich uziva na zaklade platnej a ucinnej najomnej zmluvy. Na tieto pozemky uzavrie s Janom podnajomnu zmluvu, pricom podmienky podnajmu nesmu byt pre Jana horsie, nez su pre PD vo vztahu k vlastnikovi/najomcovi - teda ak ich ma PD prenajate za xxx Sk/ha/rok, za rovnakych podmienok ich dostane do podnajmu aj Jano (PD nevytvara vo vztahu k najmu a podnajmu zisk). Zisk ale vo vztahu k PD nevytvara ani Jano, lebo rovnake podmienky, ake vyplyvaju z podnajomnej zmluvy pre Jana, vyplyvaju vo vztahu k Janovym pozemkom pre PD.

V podnajomnej zmluve sa dohodnu, ze Jano vstupi do uzivania pozemkov po ukonceni aktualneho vegetacneho obdobia, teda po zbere urody, ktora je zalozena na pozemku Janovi vyclenenom (=podnajom).
Jano pozemok nemusi uzivat osobne, ale moze ho dat do podnajmu (spravne by malo byt do "pod-podnajmu":)) inej osobe bez urcenia podmienok, ktore by ho obmedzovali (teda aj za vyssie najomne nez Jano sam za pozemky plati).