fidlerova
12.01.08,20:46
Nevie mi niekto poradiť, komu odviesť cestnú daň? Počula som, že už nie daňovému úradu, ale príslušnému mestu?
Je to naozaj tak?
evina
12.01.08,19:51
Nevie mi niekto poradiť, komu odviesť cestnú daň? Počula som, že už nie daňovému úradu, ale príslušnému mestu?
Je to naozaj tak?

Cestnú daň už nikomu. Cestná daň je dnes daň z motorových vozidiel, ktorá patrí medzi miestne dane, ale jej výber sa zabezpečuje prostredníctvom DÚ. Od l.l.2008 je novela tohto zákona, a preto pozri, či vôbec musíš teraz niekomu platiť, alebo až do 31.01.2009:
http://www.porada.sk/t62615-dan-z-mv-od-2008-a.html
Iwett
12.01.08,19:52
Nevie mi niekto poradiť, komu odviesť cestnú daň? Počula som, že už nie daňovému úradu, ale príslušnému mestu?
Je to naozaj tak?
daňovému úradu, teda upravujem daň z motorových vozidiel
Johanka
12.01.08,19:52
Zákon o miestnych daniach a ....
§ 99 Správa dane

(5) Správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa miesta evidencie vozidla k 31. decembru predchádzajúceho roka, a ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 1 písm. d), podľa trvalého pobytu alebo sídla daňovníka. Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla zamestnávateľa. Ak ide o daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. b), správu dane z motorových vozidiel vykonáva daňový úrad miestne príslušný podľa sídla stálej prevádzkarne alebo inej organizačnej zložky na území Slovenskej republiky. Na zmenu miestnej príslušnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia sa neprihliada.

(6) Ak nemožno určiť miestnu príslušnosť správcu dane z motorových vozidiel podľa odseku 5, postupuje sa podľa osobitného predpisu. 46b)

(7) Pri zmene miestnej príslušnosti sa na účely vrátenia daňového preplatku na dani z motorových vozidiel a vymáhania daňového nedoplatku na dani z motorových vozidiel považuje za správcu dane ten daňový úrad, u ktorého preplatok na dani z motorových vozidiel alebo nedoplatok na dani z motorových vozidiel vznikol.
jarkra
13.01.09,19:55
Ak je firemné auto evidované v Košiciach, ktorý daňový úrad (okres) vykonáva správu dane. Je to podľa sídla firmy, alebo je určený jeden daňový úrad pre celé Košice?
Tweety
13.01.09,19:56
Ak je firemné auto evidované v Košiciach, ktorý daňový úrad (okres) vykonáva správu dane. Je to podľa sídla firmy, alebo je určený jeden daňový úrad pre celé Košice?
Správu dane vykonáva váš doterajší správca dane. Je to už uvedené aj v prísp. č. 4.
jarkra
13.01.09,21:29
Auto je nové, len som chcela vedieť, môžem oznámiť vznik daň.povinnosti na DU podľa okresu sídla firmy, alebo je určený pre celé Košicie jeden daňový úrad.