VladoaKatka
12.01.08,23:28
Ešte som videla tému vianočné dekorácie, ale veď v marci už budeme mať Veľkú noc. Ak chceme mať zelené - vyrašené obilie, nárcisky alebo nejaké obrúsky vyšívané, je najvyšší čas s tým začať. Čo Vy na to ... šikulky(šikuláci):)
Rozalka
13.01.08,09:25
Ešte som videla tému vianočné dekorácie, ale veď v marci už budeme mať Veľkú noc. Ak chceme mať zelené - vyrašené obilie, nárcisky alebo nejaké obrúsky vyšívané, je najvyšší čas s tým začať. Čo Vy na to ... šikulky(šikuláci):)
Katka, to je dobrý nápad, lebo tentokrát je Veľká noc vééééééééľmi zavčasu, priamo v daňovej sezóne a viacerí asi až na Veľký piatok zistíme (ja určite), že zase nemám ani okná umyté, nieto ešte pripravené nejaké ozdôbky.
Ty máš teraz posun v čase, tak ťa tu budeme vídavať zrejme až v noci (poznám to a som zvedavá, ako dlho ti bude trvať preorientovanie), tak nám po nociach môžeš nejaké dobré nápady podstrčiť. ;)
evina
13.01.08,09:31
Ešte som videla tému vianočné dekorácie, ale veď v marci už budeme mať Veľkú noc. Ak chceme mať zelené - vyrašené obilie, nárcisky alebo nejaké obrúsky vyšívané, je najvyšší čas s tým začať. Čo Vy na to ... šikulky(šikuláci):)

mimotemyNo nám šikulkám sa bude zeleniť z DP :D
VladoaKatka
13.01.08,17:00
Katka, to je dobrý nápad, lebo tentokrát je Veľká noc vééééééééľmi zavčasu, priamo v daňovej sezóne a viacerí asi až na Veľký piatok zistíme (ja určite), že zase nemám ani okná umyté, nieto ešte pripravené nejaké ozdôbky.
Ty máš teraz posun v čase, tak ťa tu budeme vídavať zrejme až v noci (poznám to a som zvedavá, ako dlho ti bude trvať preorientovanie), tak nám po nociach môžeš nejaké dobré nápady podstrčiť. ;)
Práve preto, že je veľmi zavčasu a tých pár minút na zasiatie nejakej trávičky do kochlíčka, alebo pri varení-pečení vajíčko môžete vyfúknuť a potom nenáročne ozdobiť,napr. fixkami, prilepiť mašličky, drobné kvietky, atď...Je vééééélmi skoro a ešte k tomu v tej naaaaajnevhodnejšej dobe...no už čo, ale sú to sviatky jari...viete,že keď už mám vianočné dekorácie poschovávané a je takto teplo vonku aj mám pocit, že ide jar.:)
Čo sa týka toho preorientovania sa - asi som to už zvládla, zajtra ma už čaká kopec príjemnejších aj menej príjemných povinností, takže ...už som doma a idem podľa nášho letného času. Nemávam s tým žiadne problémy, zatiaľ som väčší ako 7 hod. posun nemala. Ja som nezmar:)
Zuziana
13.01.08,17:21
mimotemyNo nám šikulkám sa bude zeleniť z DP :D
a aj vyšívať si do nich môžeme
Paula
13.01.08,17:48
nemám ani okná umyté


Neboj Rozalka, umyjeme, keď budú špinavé a bude sa nám aj chcieť a bude aj kúštik teplo a bude náhodou aj čas;) , vedved sviatky sú o inom ako o čistých oblokoch:)
Olice
13.02.08,17:18
Toto som dnes objavila na internete a veľmi sa mi to páči. Ak je niekto šikovný a vie uháčkovať takéto čiapočky tak to môže byť zaujímavá veľkonočná dekorácia, čo poviete...:)
http://www.hanulka.cz/fotos/005000/004036.jpg
Monika Kováčová
13.02.08,17:25
hmm. takže tento rok veľkú noc zas nemám...;)
semagi
15.02.08,10:55
Posielam Vám niečo z mojej dielne
Olice
15.02.08,11:41
Posielam Vám niečo z mojej dielne

Veľmi pekné :)
Timka1
15.02.08,12:03
Toto som dnes objavila na internete a veľmi sa mi to páči. Ak je niekto šikovný a vie uháčkovať takéto čiapočky tak to môže byť zaujímavá veľkonočná dekorácia, čo poviete...:)
http://www.hanulka.cz/fotos/005000/004036.jpg

Krásne sú tie vajíčka, skúsim dačo také urobiť aj ja. No veď napokon, keďže je Veľka noc tak zavčasu, určite sa im zídu tie čiapočky, aby nepomrzli.
anklar
15.02.08,13:16
Pochvala pre Semagi.
Avšak, viete, čo ma skutočne upútalo? Háčkovaný dekor na stole - krása!
ajale
15.02.08,13:33
Ja nemam velmi rada velku noc tak som sa dostala len k tomuto. A zda sa, ze pri tom aj zostanem. Ale manusky a zlaty dazd mam rada. a aj tie chutnucke obrazky malickych kuriatok a kacatok.
Timka1
15.02.08,14:48
Pochvala pre Semagi.
Avšak, viete, čo ma skutočne upútalo? Háčkovaný dekor na stole - krása!

A nie je to ručne pletený obrus? Mne sa zdá, že áno. Mám takýchto rôznych háčkovaných a pletených dekorov habadej, mohla by som ísť aj predávať, a len máločo použijem. To moja mama po večeroch len háčkuje a pletie.
Zoltán Kovács
15.02.08,15:21
Koľko týždňov pred Veľkou nocou treba dať klíčiť semená, aby boli také pekné zelené, ako na obrázku?
cloe
15.02.08,15:28
a aj vyšívať si do nich môžeme

... len aby sme v tých okienkach v DP nezačali hrať piškvorky, keď nám z toho začne harašiť:D
Olice
15.02.08,15:44
Pochvala pre Semagi.
Avšak, viete, čo ma skutočne upútalo? Háčkovaný dekor na stole - krása!
Možno je ten dekoračný obrus na stole paličkovaný.
VladoaKatka
15.02.08,16:05
Koľko týždňov pred Veľkou nocou treba dať klíčiť semená, aby boli také pekné zelené, ako na obrázku?

Zolee tak asi 3 týždne ja dávam pšenicu, ak hrozí, že by boli moc vysoké, tak ich dám do studenšej miestnosti.
Tento rok asi zasejem trávu, ešte uvidím, či niekde nájdem jačmeň alebo pšenicu. Ale to trávu skúsim 4 týždne pred.
tina1
15.02.08,16:09
Koľko týždňov pred Veľkou nocou treba dať klíčiť semená, aby boli také pekné zelené, ako na obrázku?
Tieto dekoracie si mozes urobit aj s pazitkou, alebo zeruchou. Zerucha narastie za 3 dni.
fimka
15.02.08,16:16
Pre anklar a olice:
Ten obrus sa neháčkuje a nepaličkuje, je to štrikované na okrúhlej ihlici.
Po uštrikovaní sa to vyperie, naškrobí a napne špendlíkmi (napr. na polystyrén). Plietla ich aj moja mama. Každý obrúsok má vlastný popis - zapísaný riadok po riadku, očko po očku.
anklar
18.02.08,07:01
A nie je to ručne pletený obrus? Mne sa zdá, že áno. Mám takýchto rôznych háčkovaných a pletených dekorov habadej, mohla by som ísť aj predávať, a len máločo použijem. To moja mama po večeroch len háčkuje a pletie.
Mno - čo vyzerá takto a podobne, to je podľa mňa háčkované, lebo neviem rozlišovať tieto ručne vyrobené nádhery :). Znalkyne, prepáčte, prosím.
brčko
18.02.08,07:46
Videla som pred rokom dobrý nápad, no zatial som ho nezrealizovala.
Bola to velkonočná ozdoba na zavesenie - také hniezdo zo špagátu. V nom bolo bud kuriatko alebo vtáčik, nejaké períčko, kvetinka, farebné liko (podla vkusu a možností). Hniezdo sa urobí takto: nafúknete detský balonik, obmotáte ho hustejšie hocijako cikcakovo povrazom, dobre naškrobíte a necháte zaschnúť. Potom balonik prasknete a vystrihnete gulatý vchod do hniezda, dáte šnúročku na zavesenie a ozdobíte! :)

Tak dúfam, že to tento rok zrealizujem. Dobré bude zapojiť do toho aj deti, tie majú fantáziu!
semagi
18.02.08,09:25
Ten obrus je naozaj ručne pletený , to moja mamina je na to veľký odborník, mám ich množstvo a každý iný či vzorom, veľkosťou alebo farbou, na stole sú podľa nálady. Veľmi pekne vyniknú na farebnom podklade, žitko dávam tak dva týždne pred veľkou nocou - záleži od teploty v miestnosti, veľmi pekne sa dá upraviť aj tzv. rodinné šťastie. Ja mám veľmi rada dekorácie zo živých kvetov a tak napr. do košíka dám fóliu, hlinu a zasadím rôzne cibuľoviny - skôr presadím - tulipán, narcisky, dajú sa za celkom prijateľnú sumu v tomto období kúpiť a dozdobím veľkonočnými dekoráciami.
vavruska
18.02.08,19:14
Veľmi sa mi páčia tie čiapočky na vajíčkach. asi sa budem realizovať ...:) Doteraz som štrikovala čiapky a šály pre rodinu, tak teraz to mám v zmenšenine. Myslím, že to bol dobrý nápad. ďakujem.
Zuziana
18.02.08,19:34
Veľmi sa mi páčia tie čiapočky na vajíčkach. asi sa budem realizovať ...:) Doteraz som štrikovala čiapky a šály pre rodinu, tak teraz to mám v zmenšenine. Myslím, že to bol dobrý nápad. ďakujem.

Asi ten obrázok pošlen svokre:D a ja dierovačkou vystrihnem očká:D
single
28.02.08,17:51
Milé žienky,
tiež pridám k tejto téme svoje výtvory.Sú to vajíčka olepené vyšívacou priadzou.Začiatkom roka som mala nohu v sadre,tak som sa venovala práci,pri ktorej treba dosť dlho sedieť:D. Ale myslím si,že ten výsledok je celkom fajn.Tak sa skúste "obrniť trpezlivosťou" a inšpirujte sa.
vasulka
28.02.08,18:29
single,klobúk dole,to je nádhera.Obdivujem tvoju trpezlivosť.Si šikulka.
damati
02.03.08,05:46
www.pernicky.wbs.cz/velikonocni_pernicky.html (www.pernicky.wbs.cz/velikonocni_pernicky.html)
Ešte som videla tému vianočné dekorácie, ale veď v marci už budeme mať Veľkú noc. Ak chceme mať zelené - vyrašené obilie, nárcisky alebo nejaké obrúsky vyšívané, je najvyšší čas s tým začať. Čo Vy na to ... šikulky(šikuláci):)
Tanče
02.03.08,07:14
Posielam Vám niečo z mojej dielne

semagi, mna zaujal ten posledný obrázok. (prísp.č.9) Je to "trochu" mimotemy, ale ako ste dosiahli takú šiarokú parapetnú dosku? ak dobre vidím, tak je to peneláková tenká stena a doska je širočišná, to sedí na tom radiatore alebo je na nejakých vinkloch podopretá?
Ináč výborný nápad potiahnuť ju až do kúta! taká výzdoba tam potom krásne pasuje. a vpĺňa prázdna kút.
Krásna inšpirácia veľlkonočná aj stavebná.
Rozalka
02.03.08,09:38
Posielam Vám niečo z mojej dielne
Tiež mimotemy Nádherný pletený obrus #9, nebojíš sa, že sa zničí, len tak položený na stôl. Aj ho šponuješ ho po opraní a naškrobení (špendlíš)?
JaDo
02.03.08,17:52
Čo myslíte - na koľko očiek treba začať čiapočku na vajíčka (asi pri stredne hrubej pletacej priadzi a asi 3 ihliciach)?
Na 12 - 16 očkách?
adi11
02.03.08,18:11
Čo myslíte - na koľko očiek treba začať čiapočku na vajíčka (asi pri stredne hrubej pletacej priadzi a asi 3 ihliciach)?
Na 12 - 16 očkách?
ja to skúsim uhačkovať...
vasulka
03.03.08,16:10
Posielam výtvor mojej nevesty.Trochu skromné, ale mne sa páči.
beba13
14.03.08,16:07
Prikladám aj ja niečo veľkonočné.
JaDo
15.03.08,18:01
beba 13 tie sú krásné. Prosím ťa, napíš ako to robíš. ďakujem
tuta
15.03.08,18:29
Prikladám aj ja niečo veľkonočné.

Nádhera, ako keby tie vajíčka boli chránené pred zimou, keď už je tento rok Veľká noc tak skoro :D:D:D.
beba13
16.03.08,19:31
To som nerobila ja, ale moja mama. Síce som pomáhala trochu, Tie čiapky sú háčkované a spodok je pletený na tenkých ihliciach. Mama háčkovala a ja som plietla. čiapka sa začína na 6 očiek a myslím, že až v druhom riadku sa pridáva, za každým tretím jedno. No a spodok som plietla na 30 očiek.
VladoaKatka
20.03.08,05:22
Nemám rada tieto sviatky, pre mňa by nemuseli byť:) ale aj napriek tomu už sa chystám..
josiph68
20.03.08,09:49
pridávam sa,nemám rád tieto sviatky-šibači vedia,že-zarobím,vypijem,najem,ale ako vznikli a čím naozaj sú to je vedľajšie.bratislava je veľké mesto,kde to dupľovane nikomu nič nehovorí,snáď ešte na vidieku.
Olice
20.03.08,09:59
pridávam sa,nemám rád tieto sviatky-šibači vedia,že-zarobím,vypijem,najem,ale ako vznikli a čím naozaj sú to je vedľajšie.bratislava je veľké mesto,kde to dupľovane nikomu nič nehovorí,snáď ešte na vidieku.
Prepáč, ale ja si dovolím s Tebou nesúhlasiť, ale inak Ti želám, aby si našiel počas týchto dní pokoj, čo je vlastne aj odkaz Ježiša Krista....svoj pokoj Vám zanechávam, svoj pokoj Vám dávam....:)
vasulka
20.03.08,11:13
VladoKatka, to je roztomilá miska na vajcia. Smiem vedieť odkiaľ ju máš? Je to starožitnosť? V.
josiph68
20.03.08,12:37
aj ja ti prajem pekné sviatky a pokoj celý rok.ďakujem za nesúhlas,čakám,že ich bude aj viac-že sa mýlim,to prímem rád.
VladoaKatka
20.03.08,12:40
aj ja ti prajem pekné sviatky a pokoj celý rok.ďakujem za nesúhlas,čakám,že ich bude aj viac-že sa mýlim,to prímem rád.

Komu????
VladoaKatka
20.03.08,12:44
VladoKatka, to je roztomilá miska na vajcia. Smiem vedieť odkiaľ ju máš? Je to starožitnosť? V.

Nie je to starožitnosť, kúpila som ju na keramických trhoch, vyrábajú ich v čechách, mám aj vázu, kvetináč, ešte aj ďalšiu misku, pokúsim sa ich dať dokopy a prilepím forku. Tá miska v strede sa dá vybrať, použiť zvlášť a to koleso - veniec rovnež. Na vianoce som to mala naaranžované ako adventný veniec s vetvičkami a v myske bola voda.
Olice
20.03.08,15:42
Prepáč, ale ja si dovolím s Tebou nesúhlasiť, ale inak Ti želám, aby si našiel počas týchto dní pokoj, čo je vlastne aj odkaz Ježiša Krista....svoj pokoj Vám zanechávam, svoj pokoj Vám dávam....:)


aj ja ti prajem pekné sviatky a pokoj celý rok.ďakujem za nesúhlas,čakám,že ich bude aj viac-že sa mýlim,to prímem rád.


Komu????
Katka, to patrilo pravdepodobne mne....:)
jozka56
20.03.08,15:48
Pekne sviatky18338 j:)
josiph68
20.03.08,18:46
Katka, to patrilo pravdepodobne mne....:)
ospravedlňujem sa za neadresovanie príspevku,patril naozaj Olice,pre teba katka bol troxa skôr,ale na to si už určite prišla.
beba13
27.03.08,17:10
Ešte niečo veľkonočné aj napriek tomu, že sú už sviatky nenávratne za nami.
beba13
27.03.08,18:01
A ešte jeden
trisestri
23.03.10,18:41
Lubaba
23.03.10,19:57
Pekne sviatky18338 j:)

pekná dekorácia, ďakujem

bodík pridať ešte nemôžem = užitočné:)
lujza.j
05.04.12,07:32
snáď nebudemmimotemy ale toto sa mi páči, sevítková metóda na obyč. plechovici...:)
http://www.nasobchodik.sk/node/1232
http://www.nasobchodik.sk/files/images/dozy%20jarne%20kvety.jpg
trisestri
05.04.12,07:34
lujza.j
05.04.12,07:50
lujza.j
09.04.12,11:13
ludmilla
09.04.12,17:41
81janka
10.04.12,10:16
Videla som pred rokom dobrý nápad, no zatial som ho nezrealizovala.
Bola to velkonočná ozdoba na zavesenie - také hniezdo zo špagátu. V nom bolo bud kuriatko alebo vtáčik, nejaké períčko, kvetinka, farebné liko (podla vkusu a možností). Hniezdo sa urobí takto: nafúknete detský balonik, obmotáte ho hustejšie hocijako cikcakovo povrazom, dobre naškrobíte a necháte zaschnúť. Potom balonik prasknete a vystrihnete gulatý vchod do hniezda, dáte šnúročku na zavesenie a ozdobíte! :)

Tak dúfam, že to tento rok zrealizujem. Dobré bude zapojiť do toho aj deti, tie majú fantáziu!

Tak ja v prvom rade veľmi pekne ďakujem za inšpiráciu, oslovilo ma to okamžite, len čo som si tento príspevok prečítala. A s deťmi sme sa na tohtoročnej výzdobe vyšantili, naše prevedenie prikladám v prílohe. A k tomu ešte čosi...:)
mazanova
11.04.12,10:26
na chalupe, hoci je už po sviatkoch, z ostrihaných stromčekov a viniča...
katalóg
11.04.12,12:07
Už som videla asi všetky možné dekorácie k Veľkej noci, ale tieto zajačie chvostíky sú výnimkou.
Jednoduché, originálne, dali by sa aj inak poňať, tam ich vzhľad vychádza z iného prítomného dezénu na obruse, servise. Toto ma tento rok zaujalo.
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/doplnky-dekoracie/792348/velkonocne-zajacie-chvostiky
katalóg
11.04.12,12:10
Never tomu. Ako kto.
lujza.j
27.05.12,11:49
lujza.j
27.05.12,12:12
aj totok sa mi páči......;) http://urobsisam.topky.sk/domaca-pohoda/hand-made/mydielka-plne-kvetov-114.html
aj....http://m.mojdom.zoznam.sk/cl/10078/288315/Vrecko-na-spomienky