kamka111
13.01.08,07:09
Poradíte mi prosím ako je to v Egypte?:confused::(Ja môžem vymeniť za Rodos.
Danielle369
13.01.08,06:30
Môžem ti len odporučiť,je to tam super, bola som tam už 6 krát. Najteplejšie more, podla mňa.
BOND
13.01.08,07:19
Môžem ti len odporučiť,je to tam super, bola som tam už 6 krát. Najteplejšie more, podla mňa.
ale nie v januari :---
eskaa
13.01.08,07:55
Na Rodose som nebola, takze to neviem porovnat. V Egypte som bola sice len raz, ale urcite sa tam este par krat vratim. Urcite je tam toho dost zaujimaveho co sa da vidiet. My sme tam boli 2 tyzdne a ani za tu dobu sme nepresli vsetko.
Ak mozem odporucit, tak si treba zobrat minimalne 4-hviezdickovy hotel a naplanovat nejake tie vyletiky po pamiatkach, lebo byt celu dobu v hoteli je trochu nuda. Ked vyjdes z hotela do ulic (Hurghady), tak ta tam necaka nic zaujimave, akurat tak dotierni obchodnici..
eskaa
13.01.08,07:58
A este som zabudla, more je tam naozaj krasne. Najkrajsie ake som videla. Raj na potapanie a snorchlovanie.
jjuraj
24.01.08,06:17
Výborná dovolenka, aj ja, som tam každý rok. Len niekoľko rád : pozor na lacnejšie hotely, veľmi záleží na hviezdičkách, rozdiel jednej znamená podstatný rozdiel v kvalite. Odporučam Sinay alebo Tabu, neodporúčam Hurghadu. Za rovnakú cenu ako v Grécku je v Egypte vyšší konfort pobytu. Ja sa vyhýbam prázdninovým mesiacom, je tam strašne teplo.
Reprografia
28.01.08,08:05
Tiež môžem potvrdiť. Ja som vyskúšala mnoho destinácii, ale Egypt je pre mňa srdcovka aj pre naše deti. Chystáme sa aj tento rok do Sharmu, vybrali sme hotel, ktorého pláže sú už súčasťou národného parku. Sú tam 4 pláže, takže už teraz sa teším a to ideme až v auguste. Na Rodose sme boli tiež v Kolymbii Sky a bolo super. Je to rodinný hotel, takže sa tam naozaj o ľudí starajú a tá strava, no bohovská. Ale Egypt je Egypt. Za rovnaké peniaze dostaneš v Egypte oveľa viac. Grécko je už momentálne dosť drahé. No a kam by som už nikdy nechcela ísť na dovolenku - to je Turecko.
VladoaKatka
28.01.08,08:20
V Egypte sme už boli 4-krát. Podľa mňa krajšie je Sharm El Sheikh-u ako v Hurghade. Ceny sú dobré asi u všetkých cestoviek.Pred výberom je dobré prečítať recenzie na jednotlivé hotely a máš prehľad kam ísť. www.travel.sk (http://www.travel.sk)
Tu nájdeš aj satelitný pohľad na jednotlivé hotely, či sú pri mori alebo sú za cestou.
Určite tam ešte pôjdeme.
VladoaKatka
28.01.08,08:24
Tiež môžem potvrdiť. Ja som vyskúšala mnoho destinácii, ale Egypt je pre mňa srdcovka aj pre naše deti. Chystáme sa aj tento rok do Sharmu, vybrali sme hotel, ktorého pláže sú už súčasťou národného parku. Sú tam 4 pláže, takže už teraz sa teším a to ideme až v auguste. Na Rodose sme boli tiež v Kolymbii Sky a bolo super. Je to rodinný hotel, takže sa tam naozaj o ľudí starajú a tá strava, no bohovská. Ale Egypt je Egypt. Za rovnaké peniaze dostaneš v Egypte oveľa viac. Grécko je už momentálne dosť drahé. No a kam by som už nikdy nechcela ísť na dovolenku - to je Turecko.

Kde si bola v Turecku a prečo sa Ti tam nepáčilo?
Reprografia
28.01.08,11:41
Boli sme v Alanyi v Alara Park. Nepáčil sa mi prístup hotelového personálu. Keďže sme nerozprávali po rusky, nikoho sme nezaujímali. Ale rusky hovoriaci občania - to je problém momentálne asi všade. Okolie hotela bolo krásne, ale more a pláž bolo hotová katastrofa. My sme zvyknutí na modré more, no a tuto zelená voda. Spôsobené to bolo tým, že morské dno pokrývali kamenné pláty a kamenne, kde sa pravdepodobone usadzovali riasy. A stále tam plávali steblá trávy. Vôbec netuším, kde sa tam vzali. A kebyže len pár, ale ja som mala posit, že tam vysypali celú vlečku pokosenej trávy. No a pláž strašne malá, každý deň bitky o lehátka, no des. Inak v iných hoteloch priamo v Alanyi je pekné more, len sa ide na pláž cez hlavnú komunikáciu a to sme my s deťmi nechceli. Preferujeme rodinné hotely s detskými animačnými programami. No a okrem všetkého uvedeného sme hneď v prvý deň boli svedkami tragickej dopravnej nehody, keď pred nami na prechode auto zabilo tusitu. Deti sa tak triasli od strachu, že vôbec nechceli chodiť na prechádzky. Zhrniem to: Nedá sa to porovnať s Egyptom - možnosti výletov v Egypte sú neporovnateľne väčšie, more krajšie, kontakt s hotelovým personálom (niektorí by Vám zniesli modré z neba). Proste stačilo nám jedenkrát, chceli sme vidieť Pamukale, čo sa nám aj podarilo a viac ďakujem, nemusím.
silvia
28.01.08,12:55
Poraďte dovolenku v aprili na 8-10 dni - Egypt alebo Tunisko?
Reprografia
28.01.08,13:41
Poraďte dovolenku v aprili na 8-10 dni - Egypt alebo Tunisko?

Jednoznačne Egypt. V Tunisku - nemôžeš rátať s dobrým počasím. Aj tam totižto prší a je zimšie. V Egypte odporúčam výlet na štvorkolky. Je to nezabudnuteľný zážitok. Vytiahla som tam aj moju 56 ročnú mamu, ktorá sa najprv zdráhala a potom sme ju nemohli dostať odtiaľ preč. Zajazdiť si na púšti je niečo úžasné. Určite Egypt aj z toho dôvodu, že je tam prenádherné more, kdežto to Tunisku sa to povedať nedá
silvia
29.01.08,11:28
diky za radu, aj som si myslela...

a typ na ozaj dobre stredisko, prip. hotel?
Reprografia
29.01.08,15:53
diky za radu, aj som si myslela...

a typ na ozaj dobre stredisko, prip. hotel?

No, my ideme do Sharmu, konkr. hotel El Faraana Reef, cez Kartago.
Ak by si chcela ísť do Hurgady, tak je tam viac hotelov, ale pri niektorých nie je napr. pláž, kde by sa dalo šnorchlovať. Výborný hotel je podľa mňa Sea Gull, ale tu sa práve nedá šnorchlovať a zas hotel El Palacio, ktorý nie je taký 100%, ale dá sa zas šnorchlovať. Myslím, že by v cestovke poradili
silvia
30.01.08,06:10
Diky moc, urcite sa nechame inspirovat!
BOND
30.01.08,17:41
V apríli Sharm, Hurgháda ešte nie.
A v Sharme hotel v stredisku Naama Bay aby ste sa nenudili.
silvia
31.01.08,09:13
Preco nie v aprili Hurgada?

Vraj je tam vyborny hotel Sunrise Holiday, ale uz je plne obsadeny. Odporucaju nam hotel Siva Grand Beach. Poznate ho niekto?

Diky za kazde odporucanie!
bef
31.01.08,09:31
V Hurghade sme boli v polovičke mája v hotely Coral Sea (Conrad) a boli sme veľmi spokojní. Nádherne rozkvitnutá záhrada, pekné ubytovanie, príjemní personál, skvelé jedlo. Vyberali sme si podľa recenzii a vyšlo to. Môžem iba doporučiť.


Pekný deň :)
VladoaKatka
31.01.08,10:25
Poraďte dovolenku v aprili na 8-10 dni - Egypt alebo Tunisko?

V apríli Egypte je ako u nás v lete. Príjemne teplo. Aj voda už je tak asi ako Chorvátsko v lete. Najlepší čas na Egypt je apríl-máj alebo od polovice sept- do polov. alebo konca novebra. V lete je tam na slnku aj 48-50 stupňov.
Na prehliadky pyramíd a Luxoru apríl je najidealnejší.

RADA: Nikdy sa priamo nepozeraj na pouličných predávačov, lebo sa ich nezbavíš, toľko Ťa budú otravovať, že kúpiš alebo Ťa okradnú.

Dobrá a môžno najlepšia cestovka u nás na Egypt je Kartago. Treba zhodnotiť, či chcete byť v centre Hurghady alebo nie. stredisko Makadi je tiež pekné, El Gouna sú také lagúnové, ako napr. Benátky, tam by som už nikdy nešla a hotel Panorama je od otvoreného mora veľmi ďaľeko, len ľoďou sa tam dostaneš. Tam nechoď.
Egypte treba : all inclusiv, 4-5 hviezdičkový hotel,
Dana beach, Conrad, Golden 5, Sea Gull, Sunrise rezorty na Makadi - to sú super
VladoaKatka
31.01.08,10:28
Pozri sa na stránku : www.travel.sk
tam nájdeš aj satelitnú mapu na Egypt, podľa hoteľa sa Ti hneď zobrazí.


Ešte by som pridala: počula som, že je veľmi pekné stredisko TABA.
Reprografia
31.01.08,12:48
Pozri sa na stránku : www.travel.sk (http://www.travel.sk)
tam nájdeš aj satelitnú mapu na Egypt, podľa hoteľa sa Ti hneď zobrazí.


Ešte by som pridala: počula som, že je veľmi pekné stredisko TABA.

Áno Taba je krásna, ale veľmi prísne strážená, Nedá sa vychádzať z hotela kedykoľvek. Dôvod - hranice s Izraelom. Je tam aj veľa vojakov. Tabu by som brala len na poznávací zájazd spojený s pobytovým. Robí sa 11 dňový zájazd. 8 dní je poznávačka, zbyšok pri mori. A to určite stojí zato. Petra, Jeruzalem, Mŕtve more ...
Teraz sa výlety do Izraela dajú robiť aj z Hurgady a Sharmu. Síce len jednodňové, ale ja určite v lete pôjdem.
Čo sa týka hotelov v Hurgade - eľmi dobrý je Prima Life Makadi, je tam možnosť aj šnorchlovať
olise
02.02.08,18:10
V EGYPTE JE SUUUUPER!
Tohto roku chcem ísť do Sharmu, hlavne pre výlet do Jeruzalema.Ešte som nepočula,že sa dá ísť aj z Hurgady.Máte nejaké konkrétne info ?
Ináč ,na výlety sa dá ísť aj s domácimi cestovkami a dokonca niektoré majú aj slov.alebo českých sprievodcov.My sme boli so sprievodcom Egypťanom,ktorý hovoril po polsky,perfektne artikuloval,všetko sme rozumeli.A hlavne-bolo to výborne zorganizované,/ pyramídy sme navštívili skoro ráno,keď nebolo veĺa ĺudí,videli sme omnoho viac,fotili bez poplatkov...a za polovičné ceny /
Reprografia
03.02.08,12:46
V EGYPTE JE SUUUUPER!
Tohto roku chcem ísť do Sharmu, hlavne pre výlet do Jeruzalema.Ešte som nepočula,že sa dá ísť aj z Hurgady.Máte nejaké konkrétne info ?
Ináč ,na výlety sa dá ísť aj s domácimi cestovkami a dokonca niektoré majú aj slov.alebo českých sprievodcov.My sme boli so sprievodcom Egypťanom,ktorý hovoril po polsky,perfektne artikuloval,všetko sme rozumeli.A hlavne-bolo to výborne zorganizované,/ pyramídy sme navštívili skoro ráno,keď nebolo veĺa ĺudí,videli sme omnoho viac,fotili bez poplatkov...a za polovičné ceny /

Bola som naposledy v októbri v Hurgade a ponuku do Izraela som tam videla. A nechcem klamať, ale zdá sa mi, že to robilo už Kartago, cez svoju cestovku s Egypte.
chlap
03.02.08,15:49
Bol som v Egypte 3x, zakaždým inde - Sharm El Sheikh, Taba, Hurghada.

Ak porovnávam, tak:
- Sharm má nádherné koralové útesy a super sa tam šnorchluje - netreba nikam chodiť loďou, koralové útesy začínajú 10-20 metrov od brehu.
- Taba je vhodná na pakojnú dovolenku a je tam super pobrežie - t.j. koralové útesy sú ďaleko od brehu, takže sa dá aj normálne "čvachtať" v mori. Okrem toho je Taba na konci zálivu, takže sa tam výrazne prejavuje príliv - v istých hodinách more klesne a na mnohých miestach vznikajú morské lagúny, ideálne na plahočenie malých detí. A tiež je Taba super pre výlety k Mŕtvemu moru a do skalného mesta Petra
- Hurghada je fajn pre aktívnu dovolenku a zábavu - treba ale počítať s tým, že je to vyhľadávaná destinácia Rusov. A tiež mi osobne vadilo, že mi každú chvíľu lietali nad hlavou pristávajúce lietadlá - ale možno to bol problém iba môjho hotela.

Vo všeobecnosti - dovolenka v Egypte je super - rozľahlé hotelové komplexy, veľké bazény, bohaté stoly. ALE - odporúčam iba 4-5* hotely.

V Tabe odporúčam Soffitel alebo Marriot. V Hurghade som bol v Jasmine Village - bol tam príšerne lenivý personál (a to sme boli na začiatku sezóny), ostatok bol celkom fajn.
olise
04.02.08,16:16
A aké dobré hotely v Sharme? Aby sa dalo šnorchlovať,ale aby bol aj prístup z pláže do mora na" normálne kúpanie" /pozvoľný,nielen po móle./ Nepoznáte Gafy resort,Fantazia ,Sharm Clife ?
Reprografia
05.02.08,09:39
A aké dobré hotely v Sharme? Aby sa dalo šnorchlovať,ale aby bol aj prístup z pláže do mora na" normálne kúpanie" /pozvoľný,nielen po móle./ Nepoznáte Gafy resort,Fantazia ,Sharm Clife ?

Vo Fantázii som bola asi pred 4 rokmi. Je tam možnosť aj šnorchlovať aj pozvoľný vstup do mora. Tento hotel je jednoduchý hotel, bez animačných programov napr. pre deti. Vtedy to bol taký priemer, ale teraz som čítala recenzie na tento hotel a píše sa, že jeho úroveň je stále vyššia a vyššia. Čo je veľké plus pre tento hotel - nachádza sa v centre Nama Bay, to znamená, že od hotela je promenáda popri ostatných hoteloch a obchodíkoch.
Pre nenáročných tento hotel môžem určite doporučiť.
pivko
05.02.08,14:10
Holiday Inn Sharm je O.K. a je blízko koralovej plaže vhodnej na šnorchlovanie.
RendezVouz
05.02.08,20:55
Obidve krajiny sú veľmi pekné a exotické. Dovolenka v Egypte je veľmi príjemná a pekná. Rhodos je na rozdiel od Egypta ostrov. Ťažko povedať, že kde je lepšie pokiaľ to nevyskúšaš. Naviac ľudí zo slovenska však chodí na dovolenku do Egypta.:)
Ketrin01
15.02.08,07:27
V Egypte som bola minulu jesen a velmi velmi sa mi tam pacilo :--- Boli sme na poznavacom zajazde, videli sme pamiatky, ale aj krajina sa mi velmi pacila. Len si treba davat na neodbytnych predajcov pri pamiatkach.
Tarif
22.02.08,12:38
Ja som bola v Egypte minulý rok koncom septembra v hoteli Safaga je to od Hurgady asi 40 km. Kto chce zažit kludnú dovolenku, vrelo odporúčam. Príjemný personál, krásne more, koralové útesy. Proste pohoda. Najlepšie je zaplatit all inclusiv a ste bez starosti.
arizona
29.06.08,12:29
Ahojte, chcem sa spýtať skúsených cestovateľov,poznáte niekto Creative Mexicana Egypt - Sharm El Sheikh?
Našla som to na nete, celkom sa mi to pozdáva,našla som 3 recenzie,dá sa povedať, že dobré. Aj fotky boli krásne.Ale naše cestovky to moc neponúkajú,neviem z akého dôvodu.

Rada by som poznala aj vaše zážitky(aj keď nie z konkrétneho hotela) z tejto oblasti. Čo sa oplatí vidieť,aké výlety odporúčate a kde sa naopak neoplatí...

Objednávali ste si niekto dovolenku cez Holiday Beach.sk? Akú máte skúsenosť?
MOLAB
09.03.10,08:26
Ahoj,
čo sa týka Egyptu, môžem skutočne poradiť. Ja tam chodievam pravidelne už sedem rokov, raz alebo dvakrát do roka. Hurghada a Sharm sú klasické turistické letoviská - pravý Egypt. Sharm je trochu drahší, ale aj luxusnejší. Okrem týchto som bola Safaga, Taba a tento rok bude možno Marsa Alam. Čo sa týka počasia, apríl nie je problém, ja odporúčam máj, nie kvôli teplotám, aj v apríli je teplo, skôr kvôli slnečným hodinám. V apríli sa skôr zotmieva a človek si tak toľko slnka neužije. Ale ak to nevadí vám, tepla si užijete. Keď máš nejaké konkrétne otázky, kľudne sa pýtaj.
PS: v egypte určite doporučujem 5* hotel a all inclusive.
Monika
Kvietocek
27.07.10,06:24
Bol niekto z Vas v Hurghade - Grand Plaza and Resort? Zaujimal by ma Vas nazor na plaz
dakujem
slavka124
27.07.10,06:56
ahojte,
ja som bola pred rokom v hurgade hotel remyvera a nemala som žiadne výhrady. samozrejme odporúčam výlety na pamiatky a taktiež all inclusive- ináč sa tam nedoplatite a samozrejme vyjednávať, vyjednávať- jak v obchodoch, taxíkoch a v meste takisto. boli sme koncom oktobra- neboli už také páľavy ale príjemných do 35 s mierným vánkom. viem, že ak idete v strede sezony- je tam do 40 a vietor nikde.
Kvietocek
28.07.10,06:39
Ma niekto skusenost s hotelom Magawish swiss in resort v Hurghade?
ekomama
09.08.10,17:36
Bol som aj v Egypte aj na Rodose. Egypt je neporovnatelne lepsi. Potapat je najlepsie v Dahabe - staci aj snorchlovat - Blue wall - jedna z najkrajsich scenerii na svete. Najleviac sa mi pacila plavba po Nile - tri dni na feluke - total spica. Samozrejme aj pyramidy a kahirske muzeum su fantasticke. Ale najlepsie je ze tam vsade zozenes ubytko za par supiek a jedlo je tiez za facku - urcite ziadnu cestovku - staci letenka a par drobnych - co potrebujes si tam kupis ovela lacnejsie ako u nas. Inak voda je tam pytna vsade, to len na ten strasiak, co sa hovori. Nikdy som si tam vodu nekupoval - teda okrem dahabu, ale tam nebola ziadna studna s pitnou vodou iba s uzitkovou, ktora bola prilis slana na pitie. Tam kupovali aj domaci.
pivko
10.08.10,17:36
Bol som aj v Egypte aj na Rodose. Egypt je neporovnatelne lepsi. Potapat je najlepsie v Dahabe - staci aj snorchlovat - Blue wall - jedna z najkrajsich scenerii na svete. Najleviac sa mi pacila plavba po Nile - tri dni na feluke - total spica. Samozrejme aj pyramidy a kahirske muzeum su fantasticke. Ale najlepsie je ze tam vsade zozenes ubytko za par supiek a jedlo je tiez za facku - urcite ziadnu cestovku - staci letenka a par drobnych - co potrebujes si tam kupis ovela lacnejsie ako u nas. Inak voda je tam pytna vsade, to len na ten strasiak, co sa hovori. Nikdy som si tam vodu nekupoval - teda okrem dahabu, ale tam nebola ziadna studna s pitnou vodou iba s uzitkovou, ktora bola prilis slana na pitie. Tam kupovali aj domaci.
Tá voda je tam naozaj všade PYTNÁ len nie PITNÁ a Faraóna dostane 80% ľudi.:mee:
cola
12.08.10,06:40
Môžete dať tipy na nejaké 4 hviezd.hotely v Sharm el sheik s pieskovou plážou až do mora?Chcem tam ísť koncom septembra.
pivko
12.08.10,16:16
Môžete dať tipy na nejaké 4 hviezd.hotely v Sharm el sheik s pieskovou plážou až do mora?Chcem tam ísť koncom septembra.
Všetky hoteli na Naama Bay , je to vlastne aj centrum V Sharme.
avonka1
12.08.10,19:24
My sme boli pred 6 rokmi v hoteli Naama Inn, bol to tuším 3* hotel, ale úplne v pohode- čistučký, personál tiež o.k., strava pestrá...
Bol na pešej zóne, k pláži sa bolo treba prejsť asi 10 minút cez mesto. Pláž mal spoločnú s hotelom Iberotel Lido, osušky a lehátka sa vydávali na základe hotelovej karty. Vstup do mora bol plynulý, piesčitý, no boli tu aj nejaké 2-3 skaly s koralmi, kde sa vyskytovali kadejaké pestré rybky. Boli sme veľmi spokojní.
Lubaba
12.08.10,20:36
my sme boli v hoteli Siva grand beach, hotel super čo sa týka ubytovania izba štandart ako v Egypte, všetko fungovalo ako má, len mali sme mať každý deň fľašu minerálky zadara na izbe, aj keď len na umývanie zubov, a nebola, aj sme boli pýtať na recepcii a akože pošle niekoho čo nám to dodá a nič nebolo, inak hotel čo sa týka stravy super bolo tam aj pre deti , detské menu.
Len teplota mora bola 21 stupňov, takisto v bazéne a to sme boli začiatok októbra 2009, teplota mora, teplota bazéna a miestni predajcovia aj v Luxore ma odradili že Egypt už bol a radšej Tunis , tam sa mi zdá že sú trošku proeuropskejší, neviem.....neviem....:)
Danielle369
13.08.10,02:07
Ked budeš prvý raz v Egypte tak sa ti nebude páčiť. Egypt si musíš zamilovať. Musíš sa obrniť proti domorodcom, zvyknúť si že všetko nefunguje ako doma, vždy mať hrsť drobných pre žobrajúce decka, zvyknúť si na vysokú vlhkosť a teploty.
Ale ked si ho zamiluješ tak sa tam budeš vracať.
paris33
13.08.10,07:55
ja som bola v Egypte na svadobnej ceste , katastrofalne sme si vybrali koniec júla začiatok augusta , ja čo milujem teplo tak som to nezvladla a cele dni som travila na izbe , však ako sa na svadobnej ceste patrí :) , ale s mužom sme sa zhodli , že Egypt stojí za to takže určite tam ešte pôjdeme ale najskôr tak v máji , more nemalo chybu a ten podmorský svet - kráááása