anka_p
13.01.08,09:08
Prosím poradte mi ako mám vyriešiť daný problém. asi som si niečo zmenila v nastaveniach pripojenia internetu, lebo ked idem na nejakú stránku tak sa mi zobrazí toto hlásenie: Vaše nastavenie zabezpečenia nepovoľuje webových lokalitám používať ovládacie prvky ActiveX nainštalované v počítači. táto stránka sa nemusí zobraziť správne. kliknutím sem zobrazíte možnosti....
je mi zrozumiteľné o čo ide, len neviem kde si to mám prestaviť, aby to bolo zase ok. ak kliknem na tie možnosti, tak je tam toho tak veľa že je to pre mňa guláš......:confused:
dakujem
robovi
13.01.08,08:35
Prosím poradte mi ako mám vyriešiť daný problém. asi som si niečo zmenila v nastaveniach pripojenia internetu, lebo ked idem na nejakú stránku tak sa mi zobrazí toto hlásenie: Vaše nastavenie zabezpečenia nepovoľuje webových lokalitám používať ovládacie prvky ActiveX nainštalované v počítači. táto stránka sa nemusí zobraziť správne. kliknutím sem zobrazíte možnosti....
je mi zrozumiteľné o čo ide, len neviem kde si to mám prestaviť, aby to bolo zase ok. ak kliknem na tie možnosti, tak je tam toho tak veľa že je to pre mňa guláš......:confused:
dakujem

Kliknes na start - ovládacie panely. Otvori sa okno v ktorom si vyhladas polozku moznosti nternetu. Tu otvoris.
Otvori sa menšie okienko, kde si vyberies zalozku zabezpečenie.
Tam das polozku obnovit vychodzie nastavenie. Potom by ti bezpečné prvky activex mali bežať. Ak to nepomože, musis spravit tento isty postup až na to, že si vyberies miesto vychodzich nastaveni vlastnu oroven a tam potom povolis "spustat ovladacie prvky activex a moduly plug-in" - nastavis povolit.
anka_p
13.01.08,09:13
dakujem za rýchlu odpoved. skúšala som to prestaviť, naprv ako predvolené a nešlo to a potom ako vlastné nastavenia a povolila som všetky ActiveX a aj tak mi stále zobrazuje toto hlásenie že nie sú tieto prvky v zabezpec. povolené. normálne to dám uložiť a aj potvrdím OK a ked sa tam vrátim tak sú zase prvky zakázané.
robovi
13.01.08,11:21
dakujem za rýchlu odpoved. skúšala som to prestaviť, naprv ako predvolené a nešlo to a potom ako vlastné nastavenia a povolila som všetky ActiveX a aj tak mi stále zobrazuje toto hlásenie že nie sú tieto prvky v zabezpec. povolené. normálne to dám uložiť a aj potvrdím OK a ked sa tam vrátim tak sú zase prvky zakázané.

Mno, tak toto este moze mat na svedomi nejaky firewall, alebo nejaky takyto zabezpecovaci program, ktory to automaticky prestavi. Nebezi ti nieco take v kompe na pozadi nahodou?
Katabaticky
13.01.08,15:43
toto robi norton 2007 firewall pripadne iny...
neinstalovala si nieco nove edo pocitaca? pripadne niekto? ;)
anka_p
14.01.08,07:16
ja nie, ale bol tu sused ktorý inštaloval manželovi nejakú hru a aj total commander. mali sme nejaký commander ale asi tu doniesol vyššiu verziu, takže by to mohlo byť týmto?
ináč už som to poriešila tak že používam Operu a funguje to super a dokonca rýchlejšie ako cez explorer.
Katabaticky
14.01.08,08:21
Mohlo to byt oboma aplikaciami...
typujem na tu hru aj ked salamander si tusim povoloval activeX kvoli ftp ecku ale nie som si isty..
anka_p
15.01.08,08:34
a viete mi poradiť ako si nainštalovať na novo prehliadač explorer. teraz chodím cez firefox alebo operu. ale niektoré stránky to nechce zobrazovať, a hlási že len cez explorer. dá sa explorer stiahnuť z netu zadarmo? či si tu musím znovu volať počítač. technika aby mi to nainštaloval. možno to bude fungovať ked sa to celé znovu preinštaluje.- môj názor:(
Chobot
15.01.08,08:46
a viete mi poradiť ako si nainštalovať na novo prehliadač explorer. teraz chodím cez firefox alebo operu. ale niektoré stránky to nechce zobrazovať, a hlási že len cez explorer. dá sa explorer stiahnuť z netu zadarmo? či si tu musím znovu volať počítač. technika aby mi to nainštaloval. možno to bude fungovať ked sa to celé znovu preinštaluje.- môj názor:(

Tu si môžeš stiahnuť najnovšiu verziu Internet Explorera 7 v čestine:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=cs&FamilyID=9ae91ebe-3385-447c-8a30-081805b2f90b
Katabaticky
15.01.08,09:56
ach jaj temne to casy ked este stale niekto nevie optimalizovat stranku pre firefox a operu...
preto by lamky nemali robit stranky a brat za to tazke peniaze...
anka_p
16.01.08,08:43
a to sú stránky dosť veľkých firiem....
Katabaticky
17.01.08,07:09
posli linky... pozrem ci aj mne nejdu...

nestretol som sa okrem 2 vynimiek so strankou ktora by v mojom firefoxe nesla :)

potom ti poslem vypis pluginov ktore si mas stiahnut ak mi to pojde ;)
Chobot
17.01.08,08:11
posli linky... pozrem ci aj mne nejdu...

nestretol som sa okrem 2 vynimiek so strankou ktora by v mojom firefoxe nesla :)

potom ti poslem vypis pluginov ktore si mas stiahnut ak mi to pojde ;)

Mne zatiaľ nešla len katastrálna mapa z Katasterportálu vo Firefoxe. Oni to majú len pre IE.
palculienka
17.01.08,10:25
ahoj.. aj sa ti to podarilo ? Taktiež mi to vypisuje :eek:. Čo mám robiť ??
Chobot
17.01.08,10:48
ahoj.. aj sa ti to podarilo ? Taktiež mi to vypisuje :eek:. Čo mám robiť ??

Nie, vo FF to nepôjde. Treba ten plug in inštalovať do IE, vtedy to len pôjde - tá katastrálna mapa.
palculienka
17.01.08,10:55
Vaše nastavenie zabezpečenia nepovoľuje webových lokalitám používať ovládacie prvky ActiveX nainštalované v počítači. táto stránka sa nemusí zobraziť správne. kliknutím sem zobrazíte možnosti....
MYSLIM CI SA JEJ TOTO PODARILO VYRIESIT ? Lebo ja mám taký istý problém :mad:
Chobot
17.01.08,11:30
Vaše nastavenie zabezpečenia nepovoľuje webových lokalitám používať ovládacie prvky ActiveX nainštalované v počítači. táto stránka sa nemusí zobraziť správne. kliknutím sem zobrazíte možnosti....
MYSLIM CI SA JEJ TOTO PODARILO VYRIESIT ? Lebo ja mám taký istý problém :mad:

Pri každom príspevku je také tlačítko že "cituj". Ak na to klikneš, tak sa to otvorí okno kde môžeš pridať príspevok aj s citáciou toho príspevku, na ktorý reaguješ. Skús to používať, potom budeme jasne vedieť, na aký príspevok reaguješ a nebudeš dostávať zbytočné odpovede.;)
anka_p
17.01.08,12:50
posli linky... pozrem ci aj mne nejdu...

nestretol som sa okrem 2 vynimiek so strankou ktora by v mojom firefoxe nesla :)

potom ti poslem vypis pluginov ktore si mas stiahnut ak mi to pojde ;)


to som myslela na Operu, tam mi nejde webmail od t-com. ale cez firefox to už funguje. a katastrálna mapa. a tá nejde cez Operu ale ani cez Firefox.
Katabaticky
17.01.08,18:24
mysleli ste geoportal?
alebo co?

moze mi tu niekto prosim postnut konkretny odkaz na stranku ktora udajne nejde? lebo o to som ziadal nie napisat kde to nejde konkretny odkaz na ktory si kliknem a vyhodi ma tam ;)
Chobot
18.01.08,07:22
mysleli ste geoportal?
alebo co?

moze mi tu niekto prosim postnut konkretny odkaz na stranku ktora udajne nejde? lebo o to som ziadal nie napisat kde to nejde konkretny odkaz na ktory si kliknem a vyhodi ma tam ;)

Veď som napísal, že Katasterportál, ak chceš odkaz, tak je to www.katasterportal.sk a tam je vľavo v menu Zobrazenie mapy. A tá mapa je len pre Internet Explorer.
anka_p
18.01.08,10:24
[QUOTE=Chobot;611870]Tu si môžeš stiahnuť najnovšiu verziu Internet Explorera 7 v čestine:



stiahla som si to, ale po extrahácii súborov mi zahlási, že táto inštalácia nepodporuje aktuálny jazyk operačného systému.
Chobot
18.01.08,11:25
[quote=Chobot;611870]Tu si môžeš stiahnuť najnovšiu verziu Internet Explorera 7 v čestine:



stiahla som si to, ale po extrahácii súborov mi zahlási, že táto inštalácia nepodporuje aktuálny jazyk operačného systému.

Tak si to stiahni v angličtine. Na tej istej stránke len zmeníš jazyk.

Alebo ak máš WinXP Professional, tak ti môžem poskytnúť lokalizáciu na SK.
anka_p
18.01.08,12:04
ano mám winxp profesional
Chobot
18.01.08,12:13
ano mám winxp profesional

A máš českú lokalizáciu alebo to máš anglický Windows?

Mám to doma, cez víkend to poriešim a v pondelok ti dám vedieť.
anka_p
18.01.08,12:49
A máš českú lokalizáciu alebo to máš anglický Windows?

Mám to doma, cez víkend to poriešim a v pondelok ti dám vedieť.

menu, mám v slovenčine, tak neviem....
Chobot
18.01.08,13:06
menu, mám v slovenčine, tak neviem....

Tak to je divné. Tak si stiahni anglickú verziu IE.
robovi
18.01.08,14:52
menu, mám v slovenčine, tak neviem....
To je anglicka verzia so slovenskou jazykovou nadstavbou. Slovenska lokalizacia podla mojich vedomosti neexistuje.
Katabaticky
19.01.08,13:06
slovenska lokalizacia naozaj neexistuje v podstate

stiahni anglicku veerziu a budes si ju musiet poslovencit...
anka_p
22.01.08,07:41
slovenska lokalizacia naozaj neexistuje v podstate

stiahni anglicku veerziu a budes si ju musiet poslovencit...

hm, tak to bude pre mňa ťažší oriešok, ale v pohode teraz fungujem cez Firefox, dokonca mi to ide rýchlejšie ako explorer, akurát tie katastrálne mapy nejdú, čo ma sem-tam zaujímalo....:mee:
scorp
22.01.08,12:20
slovenska lokalizacia naozaj neexistuje v podstate

stiahni anglicku veerziu a budes si ju musiet poslovencit...

Treba stiahnut slovensky balicek pre IE 7.