sedi
13.01.08,10:10
Dobrý deň,
mám na Vás jednu prosbu..
som v dvojmesačnej výpovednej lehote..a chcela by som vedieť, keďže som práve teraz ako na potvoru ochorela, či ak pôjdem k lekárovi a na pn, či sa moja výpovedná doba nebude predlžovať touto prekážkou v práci ako je to v skúšobnej dobe?
Ďakujem!
ekopo
13.01.08,09:32
Možno som zle pozeral, ale v ZP sa nehovorí o predĺžení výpovednej lehoty o dobu PN. Je tu len nasledovná formulácia v prípade, že PN trvá dlhšie ako je výpovedná doba.
§ 64 zákonníka práce
(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.
endrju
13.01.08,09:52
Dobrý deň,
mám na Vás jednu prosbu...
Aj u nás sa nájde jedna prosba na Teba.
Zaraďuj, prosím, svoje otázky do správnej rubriky.

Už niekoľkokrát si otázky z oblasti pracovného práva zaradila úplne "mimo". Tentokrát je to do oblasti ostatných daní a ciel.
Pracovnému právu je tu venovaná rubrika Mzdové účtovníctvo...

Ďakujem za porozumenie. :)
brčko
13.01.08,11:32
Výpovedná lehota sa o dni PN nepredlžuje.
1. Ak PN-ku čerpáš počas výpovednej lehoty, nie ku jej koncu, VL sa končí v rovnakom čase, ako by si PN nečerpala.

Ak čerpáš PN ku koncu VL, záleží na tom, kto výpoved dal.
2. Ak si dala výpoved sama, PP končí uplynutím VL bez ohladu na to, či si v tom čase na PN alebo nie.
3. Ak ti dal výpoved zamestnávatel, v prípade PN ku koncu VL, sa končí PP posledným dnom PN.(§ 64 ods.2 ZP -vid príspevok ekopo)
wormik23
13.01.08,12:20
Presne kvoli podobnej rade som dnes sem zavital...

Do konca mesiaca idem podat v praci vypoved, ale mal som uraz, avsak momentalne pracujem. Objednany som na operaciu 13.2. -takze uz behom vypovednej doby, predpokladam ze PN bude trvat dlhsie ako 2 mesiace. pracovny pomer u zamestnavatela mi skonci aj behom PN 31.3.?
brčko
13.01.08,12:24
áno, ak podáš/doručíš zamestnávatelovi výpoved ty-zamestnanec behom januára, PP ti končí 31.3. aj keby si bol v tom čase na PN.
Nemocenské ti od 1.4. bude vyplácať SP v ochrannej lehote. Od 1.4. už ale nebudeš poistený v nezamestnanosti, dôchodkovo ani nemocensky.
sedi
14.01.08,05:49
Veľmi pekne ďakujem a ospravedlňujem sa za to zlé zaradenie otázky.. už sa mi to fakt nikdy nestane.. SĽUBUJEM =)
wormik23
14.01.08,08:55
Brcko dakujem, a este podootazka keby som si chcel potom platit sam poistenie v nezamestnanosti, dôchodkove a nemocenske - ake by to boli minimalne sumy?