MTS
13.01.08,10:17
Zdravim vsetkych uzivatelov pohody. Neviem ci by mi niekto vedel poradit ale pripravujem export udajov zo software a to konkretne import bankoveho vypisu. Jedna sa o taku problematiku, ze zo zaznamu vypisu len cast vypisu predstavuje prijem. Na rozuctovanie sa pozije iny software. Takto rozuctovane zaznamy by som chcel dostat do pohody. Bohuzial software pohody vobec neobsahuje import bankovych dokladov ako XML. Da sa importovat len pokladna. Chcem sa preto spytat aky problem vydite v tom keby sa udaje z banky nahadzovali ako neovplyvnujuce zaklad dane priamo z bankoveho vypisu a importovali by sa len udaje ovplyvnujuce zaklad dane ako interne doklady. Je vtom nejaky problem z uctovneho hladiska? Dakujem
atka4
11.09.09,12:12
Nejdem odpovedať, len je názov výstižný, tak sa pýtam (o inom) nech nezavádzam novú tému....

Je možnosť z iného účt. SW, konkrétne napr. od Krosu naimportovať údaje do SW Pohoda.?
U klientov, ktorí majú pohodu to bežne robím, aby som nezapisovala, čo nahodili oni, následne doklady vecne skontrolujem a predkontujem....

Viem to urobiť aj z iných SW-ov? Samozrejme, aby ostali predchádzajúce údaje...... t.j. či majú použiteľný export údajov "cudzie" SW do "mojej" pohody...
Ď.
Pidgey
11.09.09,23:23
no, v podstate som sa nestretol s SW, z ktoreho by som nevedel exportovat udaje tak, aby som ich nevedel neskor naimportovat do Pohody.Hlavne to zalezi, ci ten KROS vie exportovat udaje do mdb, resp DBF, co su formaty,z ktorych vie importovat Pohoda (resp, exportovat udaje tak, aby sa dali do danych forrmatov previest, napr xls, txt, csv...), co predpokladam ze vie.
Podobne temy sa tu uz rozoberali viac krat, pohoda pokial importuje udaje z inej uct. jednotky vedenej tiez v pohode sa sprava inak, ako pri importe z dbf/mdb.
Pokial chcete importovat iba udaje od isteho datumu, napriklad FV za august, treba si tieto udaje najprv vyfiltrovat v Krose, a tento vyber exportovat napr do xls, nasledne preulozit do dbf. Takto to potom viete naimportovat do Pohody. Importuju sa iba hlavicky dokladov, cize bez poloziek.
Teraz ma napadlo, pokial by ste to importovali castejsie, napr raz za tyzden, vela dokladov, mozno by stalo za namahu urobit prevodnu databazu mdb tak , aby sa tvarila ako databaza Pohody, a poto, by ste vedeli importovat z rovnakym komfortom ako ked importujete z Pohody. To ma napadlo iba preto, lebo pokial si pamatam, tak aj Kros uklada udaje do mdb.Odtial by sa dali udaje prepojit do spominanej prevodnej tabulky a tam uz dotazmi upravit tabulky tak, aby ...aby to proste fungovalo(nechce sa mi rozpisovat).Len by to troska trvalo, kym by sa to cele nastavilo, aby to fungovalo,a hlavne zalezi, ake agendy by sa importovali....
atka4
14.09.09,21:04
Zájdem ku klientovi a pohrabkám sa mu v možnostiach.....:confused:
v podstate si chcem sťahovať len faktúry /prijaté aj vydané/, aby som nenahadzovala zbytočne aj ja....- ide len o čas/. Nie je tých faktúr až tak veľa, ale keďže robím viacero firiem, každá ušetrená minútka dobrá....../

Napíšem, ako som dopadla ;)
Onko
15.09.09,15:03
no, v podstate som sa nestretol s SW, z ktoreho by som nevedel exportovat udaje tak, aby som ich nevedel neskor naimportovat do Pohody.Hlavne to zalezi, ci ten KROS vie exportovat udaje do mdb, resp DBF, co su formaty,z ktorych vie importovat Pohoda (resp, exportovat udaje tak, aby sa dali do danych forrmatov previest, napr xls, txt, csv...), co predpokladam ze vie.

Exportovať a importovať údaje sa dá asi vždy, ale je tu otázka, že aké údaje a akým postupom, čo môže komplikovať celú situáciu.

Ak beriem do úvahy iba možnosti samotnej Pohody (nie naprogramovanie importu priamo do jej databázy mimo Pohody), tak napríklad pri faktúrach je možné importovať z MDB či DBF iba zoznam faktúr bez ich položiek. Čo môže účtovníčke chýbať, ak chce jednotlivé položky účtovať na rôzne predkontácie, strediská, a pod.

Takže by som nezovšeobecňoval, že hádam každý softvér vie exportovať a importovať. Skôr by som odporučil využiť odborné poradenstvo pre konkrétny prípad.
Pidgey
15.09.09,18:38
jj, to nepoprieram.Ako som spominal v prispevku, pohoda sa inak sprava pri importe z databazy Pohody, a inak z externeho suboru (mdb, dbf...).rozdiel pri imprte som tu uz niekde myslim dost podrobne rozpisal, tak sa mi nechcelo to pisat este raz. Taktiez som pisal ze sa importuju iba hlavicky dokladov (teda bez poloziek) - a preto som pisal, ze ak by islo o castejsi import, tak by sa to dalo z krosu cez prevodnu databazu spravit, mal som na mysli spravit to tak, ze by sa to importovalo rovnako ako pri importe z databazy Pohody s vyberom od do datumu, polozky atd...,