Betka123
13.01.08,10:17
Dobrý deň.
Mám internet z Orange a pri pripojení cez Business Everywhere mi štatistika prenosu dát ukazuje aktuálny stav.Ten je však rozdielny proti štatistike NetLimiter-ten vykazuje denne priemerne od 10-30Mb menej /podľa prenesených dát/.Pri kontrole cez SMS na Orange mi oznámia tiež stav prenesených dát a ten je zase denne vyšší o 10-15MB proti štatistike na Everywhere.Za mesiac je to dosť veľký rozdiel.Kde je chyba?Ďakujem
robovi
13.01.08,11:20
Dobrý deň.
Mám internet z Orange a pri pripojení cez Business Everywhere mi štatistika prenosu dát ukazuje aktuálny stav.Ten je však rozdielny proti štatistike NetLimiter-ten vykazuje denne priemerne od 10-30Mb menej /podľa prenesených dát/.Pri kontrole cez SMS na Orange mi oznámia tiež stav prenesených dát a ten je zase denne vyšší o 10-15MB proti štatistike na Everywhere.Za mesiac je to dosť veľký rozdiel.Kde je chyba?Ďakujem

Otazkou je, za ake obdobie ukazuje statistiku orange a net limiter. Ci v tom obdobi nie je rozdiel. Mozno par hodin a hned to poskoci.
Katabaticky
13.01.08,15:47
Bud to alebo...
Orange zaznamenava aj "spinave data" ktore su potrebne na znovu nadviazanie spojenia vytvorenie tunelu , obnovu spojenia... atd jednoducho data ktore uzivatel nevyuzije a ani sa realne do kompu nedostanu pretoze koncia na modeme ...
a ked si pripojeny cely den tak to moze hodit aj hentake cislo... :)
Betka123
13.01.08,18:55
Tak to som nevedela.Ďakujem.Čítala som,že aj NetLimiter nie je presný.Uvádza nižšie hodnoty ako sa v skutočnosti prenášajú.
Betka123
13.01.08,18:58
Otazkou je, za ake obdobie ukazuje statistiku orange a net limiter. Ci v tom obdobi nie je rozdiel. Mozno par hodin a hned to poskoci.
Sledovala som to po 4 dni u oboch v rovnaký čas, a tam som našla nezrovnalosť
Braňo
13.01.08,19:29
najlepresnejší program na merancie je www.conmet.cz
Katabaticky
13.01.08,19:36
to je subjektivne... ja tvrdim ze najlepsi je BWmeter pretoze meria zvlast prenos na sieti a zvlast smerom do internetu...:D
Betka123
13.01.08,19:52
najlepresnejší program na merancie je www.conmet.cz (http://www.conmet.cz)
Popoludní som si nainštalovala Connection Meter,ale ešte to nemám preštudované.Má však presné udanie obdobia na sledovanie prenosu dát a to akorát potrebujem,nakoľko Orange sleduje prenos podľa fakturačného obdobia a to si tu môžem nastaviť.
Betka123
13.01.08,19:56
to je subjektivne... ja tvrdim ze najlepsi je BWmeter pretoze meria zvlast prenos na sieti a zvlast smerom do internetu...:D
Ďakujem.Rada si pozriem každý návrh a vyskúšam jeho využitie.S meraním dát ešte len začínam,tak v tom nemám prehľad,preto ma poteší každá rada.
robovi
13.01.08,19:58
Popoludní som si nainštalovala Connection Meter,ale ešte to nemám preštudované.Má však presné udanie obdobia na sledovanie prenosu dát a to akorát potrebujem,nakoľko Orange sleduje prenos podľa fakturačného obdobia a to si tu môžem nastaviť.
mno, conmet nie je ziadna vyhra, mam s nim zle skusenosti.
Betka123
13.01.08,20:02
mno, conmet nie je ziadna vyhra, mam s nim zle skusenosti.
Poraď,aby som sa im vyhla.Ktoré sú to tie zlé skúsenosti?
robovi
13.01.08,20:06
Poraď,aby som sa im vyhla.Ktoré sú to tie zlé skúsenosti?
vykazoval pohyb na nete, aj ked kerio nic nevykazoval. a samozrejme nesuhlasili prenesene data medzi tmobile a nim.:confused:
Katabaticky
14.01.08,02:12
Potom daj vediet ako si dopadla s tym BWmetrom ak ho budes skusat
ja som zatial nemal ziadne zle skusenosti s nim absolutne prehladny program mnostvo nastaveni...
a od t mobilu sa vraj odchyluje pri pausali s 20GB predplatenych dat to spravili do 10MB rozdielu :cool:
Betka123
14.01.08,13:36
Potom daj vediet ako si dopadla s tym BWmetrom ak ho budes skusat
ja som zatial nemal ziadne zle skusenosti s nim absolutne prehladny program mnostvo nastaveni...
a od t mobilu sa vraj odchyluje pri pausali s 20GB predplatenych dat to spravili do 10MB rozdielu :cool:
Connection budem asi týždeň sledovať a porovnávať s počítadlom Orange.Potom napíšem ako to dopadlo a skúsim ten BWmeter.Nemá veľké odchýlky.
Betka123
14.01.08,13:42
vykazoval pohyb na nete, aj ked kerio nic nevykazoval. a samozrejme nesuhlasili prenesene data medzi tmobile a nim.:confused:
Tak sa mi zdá,že ani jeden merač nevykáže zhodné údaje so spoločnosťou,ktorá internet ponúka.Vždy sa nájdu väčšie,či menšie odlišnosti
Katabaticky
15.01.08,07:48
no sak to je jasne... to ani inak nemoze byt musela by si mat prehlad o ich systeme siete aby si mohla presne merat prenos :-)
Betka123
10.05.08,17:28
Dobrý deň.
Hoci trocha neskoro,ale môžem sa podeliť o skúsenosť s ConMet.Najprv som sledovala jeho činnosť mesiac,presne podľa fakturačného obdobia Orange.Limit mám 3500MB a oproti faktúre mi nameral len o 4MB viac.Dala som si ho zaregistrovať a zatiaľ s ním nemám žiadne problémy.
Skúšala som aj BWmeter,no ten je v anglickom jazyku a ten ja neovládam.Pomáhal mi aj synovec,no nevedeli sme ho ani spustiť.Môže byť dobrý,ale je asi pre skúsenejších ako som ja.
Ďakujem za všetky rady.
Fero11
10.05.08,17:56
Neviem ako to chodi u tvojho poskytovatela, ci mas neobmedzeny NET, alebo je to obmedzene prenosom dat. Ak mas con. meter len pre vlastnu potrebu, tak je to OK, ale ak chces porovnavat s tym co nameral poskytovatel a pripadne s nim vyjednavat, ze ja som az tolko nestiahla a pod, tak to ti je k nicomu, lebo zaplatis tolko kolko nameral poskytovatel
Betka123
10.05.08,18:12
Neviem ako to chodi u tvojho poskytovatela, ci mas neobmedzeny NET, alebo je to obmedzene prenosom dat. Ak mas con. meter len pre vlastnu potrebu, tak je to OK, ale ak chces porovnavat s tym co nameral poskytovatel a pripadne s nim vyjednavat, ze ja som az tolko nestiahla a pod, tak to ti je k nicomu, lebo zaplatis tolko kolko nameral poskytovatel

Je pre moju potrebu,aby som neprekročila limit 3500MB,lebo Orange mi potom zníži rýchlosť prenosu dát.A práve tu je tá výhoda,že rozdiel medzi ConMet a poskytovateľom je len 4-6MB,čo je podľa mňa dosť presné meranie.
Stevo5
11.05.08,07:19
Connection meter má jednu výbornú funkciu a to že si dokáže synchronizovať počítadlo s poskytovateľom pripojenia. Ako si to nastavíš - denne, alebo pri každom pripojení na internet prebehne synchronizácia. Ja ho používam, rozdiel nie je žiadny (odchýlka na faktúre = 0). Je v slovenčine čo tiež nie je na zahodenie. V malom priesvitnom okne na monitore (dá sa vypnúť) vidím okamžitú rýchlosť sťahovania, uploadu a vyťaženie procesora.
Takže betka123 nastav si synchronizáciu a bude to ešte lepšie.
Zatiaľ úplná spokojnosť s činnosťou a aj s nízkou cenou.