fialka m
13.01.08,11:44
Ahojte poradaci, mam zamestnanca, prisli mi 2 exekucie. V decembri mal cistu mzdu 8.019 sk, ma jedno dieta a je zenaty. Takisto skoncil aj pracovny pomer, cize zrazka bude len v 12/2007. Moze mi niekto pomoct s vypoctom.
Dakujem velmi pekne
Lydka R
13.01.08,15:49
Ahojte poradaci, mam zamestnanca, prisli mi 2 exekucie. V decembri mal cistu mzdu 8.019 sk, ma jedno dieta a je zenaty. Takisto skoncil aj pracovny pomer, cize zrazka bude len v 12/2007. Moze mi niekto pomoct s vypoctom.
Dakujem velmi pekne

tu je toho veľmi veľa, pozri sito
http://www.porada.sk/search.php?searchid=4625680

a ešte super tabuľka od Zita4
fialka m
15.01.08,07:49
dakujem pekne, podla coho urcujem, kolko tretin ide na zraku. Ja vobec nemam o tomto paru :) moze mi niekto pomoct. velmi dakujem
Katka91
17.01.08,08:41
dakujem pekne, podla coho urcujem, kolko tretin ide na zraku. Ja vobec nemam o tomto paru :) moze mi niekto pomoct. velmi dakujem
§ 71 zákona č. 233/1995 - Exekučný poriadok

(1) Z čistej mzdy, ktorá zostáva po odpočítaní základnej sumy a ktorá sa zaokrúhli smerom nadol na sumu deliteľnú troma a vyjadrenú v celých korunách, možno zraziť na vymoženie pohľadávky oprávneného len jednu tretinu. Na prednostné pohľadávky uvedené v odseku 2 sa zrážajú dve tretiny. Prednostné pohľadávky sa uspokojujú najprv z druhej tretiny, a až vtedy, ak táto tretina na ich úhradu nestačí, uspokojujú sa spolu s ostatnými pohľadávkami z prvej tretiny.
(2) Prednostnými pohľadávkami sú
a) pohľadávky výživného,
b) pohľadávky náhrady škody spôsobenej poškodenému ublížením na zdraví,
c) pohľadávky náhrady škody spôsobenej úmyselnými trestnými činmi,
d) pohľadávky daní, poplatkov a ciel, pohľadávky na poistnom voči osobám, ktoré sú povinné platiť poistné na zdravotné poistenie a sociálne poistenie, pohľadávky na príspevkoch na starobné dôchodkové sporenie voči osobám, ktoré sú povinné platiť príspevky na starobné dôchodkové sporenie, pohľadávky na preplatkoch na náhrade príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca, dávkach sociálneho poistenia, dôchodkoch starobného dôchodkového sporenia, prídavku na dieťa, pohľadávky náhrady za príspevok na výživu dieťaťa a príspevok na úhradu potrieb dieťaťa zvereného do pestúnskej starostlivosti, pohľadávky úhrady za sociálne služby poskytované podľa osobitného predpisu. 8b)

(3) Vláda Slovenskej republiky ustanoví nariadením sumu, nad ktorú sa zrazí zvyšok čistej mzdy vypočítanej podľa odseku 1 prvej vety bez obmedzenia.
- na prednostnú pohľadávku 2 tretiny, na neprednostnú 1 tretinu.
dopravca
17.01.08,10:47
Mám tiež tú povinnost a tabulka je super. Len čo v prípade, ak je zamestnanec rozvedený a platí výživné na jedno dieta. Ďakujem
Mne napísal exekútor, že mám posielat 2 tretiny
Jana Motyčková
17.01.08,13:21
Neviem, čo sa pýtaš - zrážaš mu zrážku výživného, alebo inú zrážku a nevieš či započítať dieťa na ktoré sa platí výživné, alebo niečo iné?
dopravca
17.01.08,16:01
No v tej tabulke od Zitky je výživné na dieta 897,-Sk, to ked bývajú v spol. domácnosti. Ale ked je rozvedený a platí výživné, to sa ako stahuje?
tinaM
17.01.08,16:54
Ahojte poradaci, mam zamestnanca, prisli mi 2 exekucie. V decembri mal cistu mzdu 8.019 sk, ma jedno dieta a je zenaty. Takisto skoncil aj pracovny pomer, cize zrazka bude len v 12/2007. Moze mi niekto pomoct s vypoctom.
Dakujem velmi pekne
Dajme tomu, že ide o obidve nedprednostné pohľadávky.
Potom by to bolo takto:

čistá mzda 8.019,-
na povinného 3.078,- /60% zo živ.minima, v súč.dobe Sk 5130/
na 2 vyživ.osoby 2564,- /na 1 osobu 25% zo živ.minima/ dieťa+manželka
--------------------------------------------------------------------
po odpočítaní 2377,-
zaokruhl.na číslo
deliť.tromi 2376


1/3 na zrážku 792,-
počet tretín 1 /lebo ide o neprednostnú pohľadávku/
zraziť v mesiaci 792,-

povinnému vyplatiť 7227,-


Celú zrážku pošleš na tú exekúciu, ktorá prišla do firmy prvá.
tinaM
17.01.08,16:59
No v tej tabulke od Zitky je výživné na dieta 897,-Sk, to ked bývajú v spol. domácnosti. Ale ked je rozvedený a platí výživné, to sa ako stahuje?
V tej tabuľke v príspevku č. 2 nie sú dobré údaje pre výpočet exekučnej zrážky na uspokojenie neprednostnej pohľadávky.
Platia pre výpočet zrážky na výživné.
fialka m
18.01.08,08:04
Dajme tomu, že ide o obidve nedprednostné pohľadávky.
Potom by to bolo takto:

čistá mzda 8.019,-
na povinného 3.078,- /60% zo živ.minima, v súč.dobe Sk 5130/
na 2 vyživ.osoby 2564,- /na 1 osobu 25% zo živ.minima/ dieťa+manželka
--------------------------------------------------------------------
po odpočítaní 2377,-
zaokruhl.na číslo
deliť.tromi 2376


1/3 na zrážku 792,-
počet tretín 1 /lebo ide o neprednostnú pohľadávku/
zraziť v mesiaci 792,-

povinnému vyplatiť 7227,-


Celú zrážku pošleš na tú exekúciu, ktorá prišla do firmy prvá.

Super, dakujem velmi pekne, strasne si mi pomohla.
Mam este otazku, prva exekucia co prisla, je zrazka z 1 tretiny, mam ju komplet aj exekucny prikaz aj prikaz na zacatie exekucie.
Druha exekucia prisiel len prikaz na zacatie exekucie, so zrazkou 2 tretin na vyzivne.
Co mam teraz robit? Poslat peniaze na tu prvu exekuciu alebo mam ich zatial zadrzat a poslat na to vyzivne, ked mi pride exekucny prikaz?
Dakujem
tinaM
18.01.08,08:30
Super, dakujem velmi pekne, strasne si mi pomohla.
Mam este otazku, prva exekucia co prisla, je zrazka z 1 tretiny, mam ju komplet aj exekucny prikaz aj prikaz na zacatie exekucie.
Druha exekucia prisiel len prikaz na zacatie exekucie, so zrazkou 2 tretin na vyzivne.
Co mam teraz robit? Poslat peniaze na tu prvu exekuciu alebo mam ich zatial zadrzat a poslat na to vyzivne, ked mi pride exekucny prikaz?
Dakujem
Ako sa postupuje pri zrážke na výživné, to som ešte nemala a preto sa Ti neodvážim povedať postup.
V každom prípade si vyhľadaj tu na Porade v Dokumentoch vzorec pre výpočet zrážky a tam si dosaď potrebné údaje.
Ak so zamestnancom bol k 31.12.2007 rozviazaný prac. pomer, Tvojou povinnosťou je oznámiť to exekútorom /aj 1.exekúcie aj druhej/.
fialka m
18.01.08,08:39
Super, dakujem, velmi si mi pomohla....som z toho bola predtym jelen :)
fialka m
18.01.08,08:43
Super, dakujem velmi pekne, strasne si mi pomohla.
Mam este otazku, prva exekucia co prisla, je zrazka z 1 tretiny, mam ju komplet aj exekucny prikaz aj prikaz na zacatie exekucie.
Druha exekucia prisiel len prikaz na zacatie exekucie, so zrazkou 2 tretin na vyzivne.
Co mam teraz robit? Poslat peniaze na tu prvu exekuciu alebo mam ich zatial zadrzat a poslat na to vyzivne, ked mi pride exekucny prikaz?
Dakujem

ak by mi vedel niekto na toto odpovedat, velmi mi pomoze..
Jana Motyčková
18.01.08,14:57
V tej tabuľke v príspevku č. 2 nie sú dobré údaje.
Čo tam nie je dobre?
Jana Motyčková
18.01.08,14:59
No v tej tabulke od Zitky je výživné na dieta 897,-Sk, to ked bývajú v spol. domácnosti. Ale ked je rozvedený a platí výživné, to sa ako stahuje?
Ideš zrážať výživné a nevieš koľko ? Ak áno, použi Zitinu tabuľku a vyživovaných osôb má asi 0, ak nemá ešte nejaké iné dieťa.
Jana Motyčková
18.01.08,15:14
Super, dakujem velmi pekne, strasne si mi pomohla.
Mam este otazku, prva exekucia co prisla, je zrazka z 1 tretiny, mam ju komplet aj exekucny prikaz aj prikaz na zacatie exekucie.
Druha exekucia prisiel len prikaz na zacatie exekucie, so zrazkou 2 tretin na vyzivne.
Co mam teraz robit? Poslat peniaze na tu prvu exekuciu alebo mam ich zatial zadrzat a poslat na to vyzivne, ked mi pride exekucny prikaz?
Dakujem
Z 1.tretiny sa zrážajú zrážky v poradí v akom prišli, t.j. ak prišla prvá neprednostná, 1.tretinu pošleš na tú neprednostnú (792 Sk ako vypočítala tinaM).

Pre výživné :
- zvyšok čistej mzdy pre výživné je 4069 = 8019 - 2154 (na neho) -2x898 (na manželku a dieťa, alebo 2x 897,75 -zákon nehovorí o zaokrúhľovaní)
- 1. tretina : 1356
- 2.tretina : 1356
Na prednostné zrážky ide 2.tretina a "neminutá" časť 1.tretiny, t.j. 1356 + (1356-792) = 1920 Sk. "Neminutá" = 1. tretina sa zráža v poradí pohľadávok ako došli. Aj keď pre neprednostnú zrážku sme už akoby minuli celú tretinu, keďže výška 1.tretiny pre výživné je vyššia ako výška 1.tretiny pre neprednostnú pohľadávku, tak pre výživné použijeme aj zvyšok prvej tretiny.

Ak to niekto v piatok večer pochopí, tak mu gratulujem.

Zrážku výživného zrazíš a zadržíš, dokiaľ ti nepríde exekučný príkaz.
Andyke
18.01.08,15:25
Pre Fialku M príp. pre ostatných,ktorí v budúcnosti dostanú exekučné príkazy
prikladám Nariadenie vlády 268/2006 o rozsahu zrážok pri výkone povolania.

Platné živ.minimum : 5 130 Sk pre plnoletú FO
tinaM
18.01.08,16:05
V tej tabuľke v príspevku č. 2 nie sú dobré údaje.
Opravujem sa.
V linku na výpočet exek.zrážok sú v tabuľke uvedené sumy, ktoré platia pri zrážke na výživné.
Viď Nariedenie vlády 268/2006 Z.z. bod 2.
Ospravedlňujem sa. Zatiaľ som zrážky na výživné nerobila, preto som si myslela, že sú tam zlé údaje.:mee:
megyzah
29.02.08,09:58
Prosím Vás a neviete mi niekto pripojiť lin ak mám zraziť exekučné zrážky ( nie výživné ) u zamestnanca?
Zita4
29.02.08,10:07
Barbara
29.02.08,10:09
denisie
29.02.08,10:27
........A ako to bude v prípade že osoba, nie je zamestnaná...v akej výške platí exekútorovi?? je nejaká minimálna hranica určená a naopak maximálna...?
Jana Motyčková
29.02.08,13:09
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=10456&d=1169208282


http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=6661&d=1149679668


kučapes, prosím Vás skontrolujte mi to, či som nepriložila nesprávne tabuľky
V 1.tabuľke je staré živtné minimum. V 2 tabuľke sú ešte staršie sumy nepostihnuteľných častí.
rennka
02.09.09,11:58
Prosim o radu. mame dohodara, ktory pracuje 5-8 dni ( po 3 h ) za mesiac a jeho mzda nie je vyssia ako 50eur. Prisla nanho exekucia. Ako je to v takom pripade so zrazkami, ked zarobok nedosahuje ani nepostihnutelne sumy?
Jana Motyčková
02.09.09,12:37
Oznámte exekútorovi, že zárobok je nižší ako nepostihnuteľné sumy. Exekúciu ďalej evidujte, ale nezrážajte, pokiaľ nezarobí "dosť".
rennka
02.09.09,12:47
Dakujem
great.zv
19.08.10,06:19
vážení poraďáci, akú máte skúsenosť s "fúziou" SpZP a VšZP. včera dostal môj klient-SZČO exekučný príkaz za nedoplatok zdravotného poistenia z r.2009. pretože neplatil mesačné preddavky, tak na základe RZZP 2009 - bola celá suma uhradená 30.6.2010. po dnešnej návšteve VšZP mu pracovníčka oznámila, že je to teda O.K., ále... exekúcia = istina (tá je teda OK) + odmena exekútorovi.. no a tú má zaplatiť SZČO - to je "usmernenie" od pracovníčky VšZP.. ale prečo, veď SZČO si u exekútora neobjednal žiadne služby...
great.zv
25.08.10,04:08
no a včera sa ozvali od exekútora, že je povinný náklady exekútora uhradiť v plnej výške, .... :o nikto z Vás s tým nemá žiadne skúsenosti?? ..
Jana Motyčková
25.08.10,05:42
Pokiaľ sa pohladavka dostane k exekútorovi, už máš smolu, treba uhradiť aj odmenu exekútora.
Pohladávka tam vznikla (neplatené preddavky), či to mohli dať hneď exekútorovi, neviem - iba tam by si sa možno mohol ohradiť, ale to by chcelo názor právnika.
great.zv
25.08.10,06:02
ďakujem Ti za odpoveď. ..ešte som počula názor - uhradiť náklady exekútora a keďže bolo ZP 2009 uhradené v zákone stanovenom termíne, následne si ich vymáhať od VšZP, ... ale , neviem-neviem
prajem pekný deň
Jana Motyčková
25.08.10,06:25
Preddavky na ZP v termíne uhradené neboli - to je to, čo išlo do exekúcie, na to mohla ZP vystaviť exekúciu. Skôr by som sa zaujimala, ži ZP môže dať exekúciu bez predchádzajúceho upozornenia, vymáhania alebo niečoho podobného.
zozo162
29.08.10,08:42
Dobry den mam problem ktorym si nevyem si poradit Exekutor mi zablokoval ucet ale toho exekutora okrasny sud rozhodol o zastaveni exekucie odkladom podla §57 ods.1 Ex.Anapriek tomu mi exekutor zablokoval ucet mal nato pravo?A le od daneho exekutora som nedostal ziadni list o upovedomenie o zacacie exekucie.Moze aj vtedi zablokovat moj ucet?exekutora som pisal mail ale odpisal mi ze bez ex cisla ma nevie identifikovat ale ja nemam to cislo lebo som odneho ziadninlist nedostal.
za odpoved vam dakujem
zozo162
29.08.10,08:48
Dobry den mam problem ktorym si neviem si poradit Exekutor mi zablokoval ucet ale toho exekutora okrasny sud rozhodol o zastaveni exekucie odkladom podla §57 ods.1 Ex.Anapriek tomu mi exekutor zablokoval ucet mal nato pravo?A le od daneho exekutora som nedostal ziadni list o upovedomenie o zacacie exekucie.Moze aj vtedi zablokovat moj ucet?exekutora som pisal mail ale odpisal mi ze bez ex cisla ma nevie identifikovat ale ja nemam to cislo lebo som odneho ziadninlist nedostal.
za odpoved vam dakujem