mandyka
13.01.08,13:00
Vie mi prosím niekto poradiť???, Čo robiť, ak zamestnanec vyčerpal viac dovolenky ako mal nárok?
jankasm
13.01.08,12:50
Vie mi prosím niekto poradiť???, Čo robiť, ak zamestnanec vyčerpal viac dovolenky ako mal nárok?

A už u Vás končí pracovný pomer? Potom mu treba v poslednej výplate zraziť vyplatenú náhradu za prečerpanú dovolenku.
Ak pracovný pomer ešte nekončí, tak by som mu napr. na tie dni dovolenky dala normálne odpracované dni a čerpanie dovolenky by som napísala na január, už z novej dovolenky, lebo neviem či je možné vopred /teda v decembri/ čepať novoročnú dovolenku, na ktorú vlastne ešte nevznikol nárok.
mandyka
13.01.08,17:01
Dakujem Janka, ale moc ma to neuspokojilo. Zamestnanec nekončí PP. Ja som tiez navrhovala tu moznost, čo Vy, ale sef nie je moc za, vraj to nezodpovedá realu. Len teraz teda neviem, či to nahlasovať do socialky ako neplatené volno....A to je zbytočne komplikované. Môže byť, že napriek tomu mu to necham ako dovolenku, ale nie je zaplatená?
Zuziana
13.01.08,17:20
Tiež mám prípad, že zamestnanec dovolenku prečerpal. Olymp to dovolí urobiť. Potom to prechádza do nového rokutak, že ju automaticky odráta. Či nebude mať voči tomu v budúcnosti niektorá inštitúcia pri kontorole výhrady, to neviem.
Katka91
17.01.08,09:06
Tiež mám prípad, že zamestnanec dovolenku prečerpal. Olymp to dovolí urobiť. Potom to prechádza do nového rokutak, že ju automaticky odráta. Či nebude mať voči tomu v budúcnosti niektorá inštitúcia pri kontorole výhrady, to neviem.
Podľa mňa také veci ako čerpanie dovolenky žiadna inštitúcia kontrolovať nebude. Možno inšpektorát práce, ale to asi len v tom prípade, že by zamestnávateľ porušil nejaké ustanovenie o dovolenke a zamestnanci by boli poškodení...
jankasm
17.01.08,10:51
Tiež mám prípad, že zamestnanec dovolenku prečerpal. Olymp to dovolí urobiť. Potom to prechádza do nového rokutak, že ju automaticky odráta. Či nebude mať voči tomu v budúcnosti niektorá inštitúcia pri kontorole výhrady, to neviem.

Rovnako si myslím, že by voči tomu nemali mať výhrady. Pokiaľ Vám to program umožňuje, tak je to v podstate len riziko zamestnávateľa. Že ak by náhodou skončiť skôr PP, a nevznikne mu nárok na toľko dovolenky, koľko si už vyčerpal, bude mu musieť náhradu za takúto dovolenku stiahnuť. Ale myslím, že k porušeniu zákona nijako nedochádza. ;)