Zuzana Boháčová
13.01.08,16:18
Dobrý večer,
chcela by som Vás poprosiť o radu,ako by ste postupovali:
mám došlú faktúru z ČR. odberať je platca DPH v SR, dodávateľ je platca DPH v ČR.Faktúra je za nákup tovaru odberateľa od dodávateľa v ČR.
Faktúra je však vystavená aj s DPH a na faktúre nie je ani uvedené IČ DPH slovenského odberateľa.
ja som faktúru samozdanila-iba základ dane
faktúra však bola zaplatená aj s DPH-toto DPH však vôbec podľa môjho názoru nemalo byť ani fakturované:(
ja osobne by som faktúru zaslala na prepracovanie a zaplatenú DPH by mali vrátiť odberateľovi
firma,ktorej spracovávam účtovníctvo nemá záujem o takéto prieťahy-teda kontaktovať dodávateľa v ČR-nejedná sa o takú významnú sumu-cca 4000 sk cena tovaru-cena s DPH
vram to mám zaúčtovať tak ako to je...
ako by ste prosím postupovali?Ďakujem moc
Zoltán Kovács
13.01.08,19:58
Dobrý večer,
chcela by som Vás poprosiť o radu,ako by ste postupovali:
mám došlú faktúru z ČR. odberať je platca DPH v SR, dodávateľ je platca DPH v ČR.Faktúra je za nákup tovaru odberateľa od dodávateľa v ČR.
Faktúra je však vystavená aj s DPH a na faktúre nie je ani uvedené IČ DPH slovenského odberateľa.
ja som faktúru samozdanila-iba základ dane
faktúra však bola zaplatená aj s DPH-toto DPH však vôbec podľa môjho názoru nemalo byť ani fakturované:(
ja osobne by som faktúru zaslala na prepracovanie a zaplatenú DPH by mali vrátiť odberateľovi
firma,ktorej spracovávam účtovníctvo nemá záujem o takéto prieťahy-teda kontaktovať dodávateľa v ČR-nejedná sa o takú významnú sumu-cca 4000 sk cena tovaru-cena s DPH
vram to mám zaúčtovať tak ako to je...
ako by ste prosím postupovali?Ďakujem moc

Uhradená česká DPH nebude nákladom spoločnosti.
Vladimír Ozimý
14.01.08,06:40
Dobrý večer,
chcela by som Vás poprosiť o radu,ako by ste postupovali:
mám došlú faktúru z ČR. odberať je platca DPH v SR, dodávateľ je platca DPH v ČR.Faktúra je za nákup tovaru odberateľa od dodávateľa v ČR.
Faktúra je však vystavená aj s DPH a na faktúre nie je ani uvedené IČ DPH slovenského odberateľa.
ja som faktúru samozdanila-iba základ dane
faktúra však bola zaplatená aj s DPH-toto DPH však vôbec podľa môjho názoru nemalo byť ani fakturované:(
ja osobne by som faktúru zaslala na prepracovanie a zaplatenú DPH by mali vrátiť odberateľovi
firma,ktorej spracovávam účtovníctvo nemá záujem o takéto prieťahy-teda kontaktovať dodávateľa v ČR-nejedná sa o takú významnú sumu-cca 4000 sk cena tovaru-cena s DPH
vram to mám zaúčtovať tak ako to je...
ako by ste prosím postupovali?Ďakujem moc

1. samozdaniť základ dane bez DPH
2. vyžiadať prepracovanie faktúry bez DPH, pretože nebola správne vystavená
3. zaplatená DPH nebude daňový výdavok v prípade ak Fa nebude opravená...
Zuzana Boháčová
14.01.08,07:10
takže môžem účtovať
cena tovaru 504/x
neuplatnená DPH 548900-nedaňový N
x/321

a ešte samozdanenie k tomu
správne?
ďakujem Vám pekne za pomoc
Zuzana Boháčová
18.01.08,07:41
Dobrý deň,
prosím Vás o názor:
mám došlú faktúru z veľkej británie.
Fa je za knihy. Sídlo s.r.o. je v SR, ale knihy jej boli doručené na adresu známeho vo Veľkej Británni.
Faktúra je s 0% DPH.

Ja túto faktúru zaúčtujem iba z hľadiska dane z príjmov?
Netreba samozdaniť ani vôbec uvádzať do DPH-správne?
Vopred Vám ďakujem za pomoc
Zuzana Boháčová
18.01.08,10:05
Dobrý deň,
prosím Vás o názor:
mám došlú faktúru z veľkej británie.
Fa je za knihy. Sídlo s.r.o. je v SR, ale knihy jej boli doručené na adresu známeho vo Veľkej Británni.
Faktúra je s 0% DPH.

Ja túto faktúru zaúčtujem iba z hľadiska dane z príjmov?
Netreba samozdaniť ani vôbec uvádzať do DPH-správne?
Vopred Vám ďakujem za pomoc

posúvam ďalej