morgan
13.01.08,17:46
dobry vecer, chcem sa opytat, ci sa obcerstvenie v lietadle povazuje za poskytnutu stravu pri zahranicnej prcovnej ceste?
durisovad
13.01.08,16:49
Podla mojich vedomosti sa obcerstvenie v lietadle nikdy za poskytnutie stravy z hladiska danoveho nepovazovazovalo a ani na fakture za letenku som to nikdy nevidela specifikovane. Ani pri transkontinentalnych letoch, kde je samozrejme, ze pasazieri cca 10 hodin nebudu drzani o hlade a smade.
morgan
13.01.08,16:53
vdaka.
mam teda sancu uspiet u zamestnavatela a za ranjky pri ceste tam a veceru pri ceste spat si ziadat diety?
Rozalka
13.01.08,16:58
Podla mojich vedomosti sa obcerstvenie v lietadle nikdy za poskytnutie stravy z hladiska danoveho nepovazovazovalo a ani na fakture za letenku som to nikdy nevidela specifikovane. Ani pri transkontinentalnych letoch, kde je samozrejme, ze pasazieri cca 10 hodin nebudu drzani o hlade a smade.
Súhlasím s durisovad. Morgan, musela by si potom ešte sledovať, akou spoločnosťou dotyčná osoba letela, lebo nie všetky dávajú rovnako bohaté občerstvenie ani na transatlantických letoch
mimotemy(mám osobnú skúsenosť s Talianmi, ktorí mali super stravu aj s aperitívom a vínkom po obede, ale iné - radšej nemenované- spoločnosti ťa nechajú na sušienkách a minerálke takmer 12 hodín letu).
durisovad
13.01.08,17:20
Z mojich skromnych skusenosti viem, ze obcerstvenie davali aj pri letoch z Bratislavy do Kosic, ale z Moskvy do Kijeva len misticku neidentifikovetelnej tekutiny, ktoru nikto nepil.
Diety patria po prekroceni hranic, vypocitavaju sa podla doby stravenej mimo uzemia SR.
Chobot
14.01.08,09:10
vdaka.
mam teda sancu uspiet u zamestnavatela a za ranjky pri ceste tam a veceru pri ceste spat si ziadat diety?

Žiadať to môžeš, či máš šancu, to nevieme. Ak je tvoj zamestnávateľ tvrdohlavý, tak ti stravné neprizná. Potom ti zostáva len Inšpektorát práce alebo súdna cesta.

Ale nárok máš, takže si v práve a máš právo to žiadať.
denis_m6
16.05.14,11:57
Ja som diety dostal, a nikto neriesil, ci ti nieco male v lietadle dali, alebo nie. Ani som sa nestretol, ze by vobec niekto sledoval, ci podavaju alebo nepodavaju stravu. Oficialne na letenke to isto nie a ak chce zamestnavatel rypat, povedz ze si dostala kafe a keksik
tictac7
16.05.14,12:26
...myslím, že po šiestich rokoch, to už má dávno vyriešené....
denis_m6
16.05.14,13:23
ha ha ha, som zabol,. cooooo