Jana1303
13.01.08,17:02
Zdravím Vás poraďáci a prosím o pomoc: Zamestnávateľ má v hlavnom pracovnom pomere iba jednu zamestnankyňu, ktorá 1.2.2008 má ísť na materskú dovolenku, aké povinnosti voči Sociálnej a Zdravotnej poisťovni má zamestnávateľ a súčasne i zamestnanec?
KvetkaK
13.01.08,16:04
Zamestnávateľ musí nahlásiť začiatok MD na sociálnu aj zdravotnú poisťovňu, potom aj dávať nulové výkazy. Keď jej začne rodičovská dovolenka po 6 mesiacoch aj to treba nahlásiť.
luciana1
20.10.08,11:09
Dobrý deň,
máme zamestnankyňu, ktorá 1. septembra 2008 nastúpila na rodičovskú dovolenku. Vo výkazoch do SP a ZP ju musím stále uvádzať s nulovými kolónkami, alebo tam nemusí byť. Nástup na rodičovskú dovolenku som nahlásila na SP aj ZP.
Ďakujem
luciana1
20.10.08,11:34
Dobrý deň,
máme zamestnankyňu, ktorá 1. septembra 2008 nastúpila na rodičovskú dovolenku. Vo výkazoch do SP a ZP ju musím stále uvádzať s nulovými kolónkami, alebo tam nemusí byť. Nástup na rodičovskú dovolenku som nahlásila na SP aj ZP.
Ďakujem
jankasm
20.10.08,12:45
Dobrý deň,
máme zamestnankyňu, ktorá 1. septembra 2008 nastúpila na rodičovskú dovolenku. Vo výkazoch do SP a ZP ju musím stále uvádzať s nulovými kolónkami, alebo tam nemusí byť. Nástup na rodičovskú dovolenku som nahlásila na SP aj ZP.
Ďakujem

Je stále vašim zamestnancom, takže vo výkazoch ju uvádzať musíte.
A ak Ti robí výkazy soft, tak ten Ti ju tam predsa dáva automaticky každý mesiac.
luciana1
21.10.08,06:33
Mzdy robím ručne, sme len dvaja zamestnanci. Len som si nebola istá. Čo sa týka počtu kalendárnych dní vo výkaze, bude tam nula, alebo počet dní v mesiaci?
Ešte som nemala pracovníčku na materskej a rodičovskej , tak som z toho trošku vyplašená. Robím to prvykrát.
luciana1
21.10.08,07:22
Mzdy robím ručne, sme len dvaja zamestnanci. Len som si nebola istá. Čo sa týka počtu kalendárnych dní vo výkaze, bude tam nula, alebo počet dní v mesiaci?
Ešte som nemala pracovníčku na materskej a rodičovskej , tak som z toho trošku vyplašená. Robím to prvykrát.
drobeceva
21.10.08,07:27
Mzdy robím ručne, sme len dvaja zamestnanci. Len som si nebola istá. Čo sa týka počtu kalendárnych dní vo výkaze, bude tam nula, alebo počet dní v mesiaci?
Ešte som nemala pracovníčku na materskej a rodičovskej , tak som z toho trošku vyplašená. Robím to prvykrát.
Všade budú nuly.
luciana1
21.10.08,07:29
Veľmi pekne ďakujem.