drako
13.01.08,17:38
Mám takýto problém:
Zrušila som účet v banke so zostatkom 25520,23 Sk.Táto položka je uvedená uvedená na bank.výpise, no na pokladničnej potvrdenke z banky je vydaná hotovosť samozrejme 25520 Sk.
Ktorú sumu teraz uviesť do priebežnej položky.Ak uvediem sumu 25520 zostane mi stále na účte 0,23 Sk a účet už vlastne neexistuje.Ako sa zbaviť 0,23 Sk na účte keď táto položka nie je na výpise uvedená?

-------------------------------------------------------------------------
Ďakujem za rady
Zita
Zoltán Kovács
13.01.08,16:38
Mám takýto problém:
Zrušila som účet v banke so zostatkom 25520,23 Sk.Táto položka je uvedená uvedená na bank.výpise, no na pokladničnej potvrdenke z banky je vydaná hotovosť samozrejme 25520 Sk.
Ktorú sumu teraz uviesť do priebežnej položky.Ak uvediem sumu 25520 zostane mi stále na účte 0,23 Sk a účet už vlastne neexistuje.Ako sa zbaviť 0,23 Sk na účte keď táto položka nie je na výpise uvedená?

-------------------------------------------------------------------------
Ďakujem za rady
Zita

0,23 Sk by som zaúčtoval ako poplatok banke, resp. hal.zaokruhlenie
drako
13.01.08,16:39
zabudla som uviesť, robím v JU.
lenkak
13.01.08,16:40
prev. réžia.
oprava - prieb. položka.
Johanka
13.01.08,16:41
Halierové vyrovnanie.
Johanka
13.01.08,16:42
prev. réžia.
Musí cez priebežnú položku ;).
drako
13.01.08,16:44
0,23 Sk by som zaúčtoval ako poplatok banke, resp. hal.zaokruhlenie

o halier.vyrovnaní som uvažovala, len neviem ako na to, keď takáto položka na výpise nie je.
Johanka
13.01.08,16:50
Výber z účtu 25520,00, priebežná položka príjem 25520,00.
Halierové vyrovnanie 0,23(výdavok), priebežná položka príjem 0,23.

Príjem do pokladne 25520,00, priebežná položka výdavok 25520,00.
Halierové vyrovnanie, bez pohybu peň.prostriedkov 0,23 priebežná položka výdavok.
V podstate ide o to, aby Ti na priebežných položkách nezostalo "trčať" 0,23 Sk.
drako
13.01.08,16:52
Práve že tá priebežná položka mi robí problém. Do pokladne prijmem samozrejme tých 25 520 Sk, pretože na pokladničnej potvrdenke mám túto sumu, lenže ktorú uviesť ako výdaj z banky do priebežnej položky? Tú z pokladničnej potvrdenky, túto mi v skutočnosti vydali.
Zoltán Kovács
13.01.08,16:55
Účtujem:

bankový výpis výdaj 25.520,23 - príjem na priebežné položky
pokl.príjm.doklad príjem 25.520 - výdaj z priebežných položiek
hal.zaokruhlenie 0,23 - výdaj z priebežných položiek, výdavky ovplyvňujúce základ dane prev.réžia - bude to účtované na základe interného dokladu ako nepeňažná operácia.
ekopo
13.01.08,16:56
Výber z účtu 25520,00, priebežná položka príjem 25520,00.
Halierové vyrovnanie 0,23(výdavok), priebežná položka príjem 0,23.

Príjem do pokladne 25520,00, priebežná položka výdavok 25520,00.
Halierové vyrovnanie, bez pohybu peň.prostriedkov 0,23 priebežná položka výdavok.
V podstate ide o to, aby Ti na priebežných položkách nezostalo "trčať" 0,23 Sk.
výber z účtu 25.520,23 do PP
príjem do pokladne 25.520,- z PP
v rámci UO vyrovnať v PP rozdiel 0,23
drako
13.01.08,16:58
(pozerám že nestíham nadväzovať na Vaše rýchle odpovede )
ekopo
13.01.08,16:59
smith zase som neopisoval :) len nesúhlasím s VOZD
Danila
13.01.08,17:00
výber z účtu 25.520,23 do PP
príjem do pokladne 25.520,- z PP
v rámci UO vyrovnať v PP rozdiel 0,23Ja som strašne zvedavá, čo by vám na takéto problémy s 23 haliermi a ich nesprávnym zaúčtovaním, dopadom na dane a možnej sankcii z toho plynúcej povedal daňový poradca.:)
Zoltán Kovács
13.01.08,17:00
mimotemyDrako - daňový poradca prosím poraď ako mám znížit v s.r.o. daňovú povinnosť.mimotemy

Pre pochopenie:
http://www.porada.sk/t69134-profil-na-porade.html
ekopo
13.01.08,17:01
Ja som strašne zvedavá, čo by vám na takéto problémy s 23 haliermi a ich nesprávnym zaúčtovaním, dopadom na dane a možnej sankcii z toho plynúcej povedal daňový poradca.:)
trafila si klinčisko po hlave
Zoltán Kovács
13.01.08,17:06
A som ochotný znášať všetky následky nemiestnej poznámky (podľa nových pravidiel porady) :D
Johanka
13.01.08,17:07
mimotemy... a potom sa mi niekto čuduje , že na čo potrebujem vedieť , aký význam má na tomto fóre profil. V rýchlosti som nepozrela komu píšem, lebo som si myslela, že s láskou odpovedám živnostníčkovi čo si sám robí účto :). A teraz mám pocit, že má niekto dlhú chvíľu ....:rolleyes:
Rozalka
13.01.08,17:09
trafila si klinčisko po hlave
http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Danila
13.01.08,17:09
A som ochotný znášať vštky následky nemiestnej poznámky (podľa nových pravidiel porady) :DA za čo prosím Ťa? drako je raz žena, raz muž, vy sa tu predbiehate, snažíte, a on, ona sa zabáva.Pardon - nestíha http://www.porada.sk/t36932-ucet-pred-zacatim-podnikania.html, ....:eek:
drako
13.01.08,17:24
mimotemy... a potom sa mi niekto čuduje , že na čo potrebujem vedieť , aký význam má na tomto fóre profil. V rýchlosti som nepozrela komu píšem, lebo som si myslela, že s láskou odpovedám živnostníčkovi čo si sám robí účto :). A teraz mám pocit, že má niekto dlhú chvíľu ....:rolleyes:


nechápem!!!!!!!

Som živnostníčka čo si sama robí účtovníctvo. Využívam len manželovho "Draka" lebo nie som tak zbehlá v tejto porade, ale vždy sa podpíšem.
Johanka
13.01.08,17:36
... aj ja všeličo nechápem. Napr. to, že máš vo svojom profile ( klikni na svoj nick pri niektorom svojom príspevku) uvedené zamestnanie "daňový poradca".
Zoltán Kovács
13.01.08,17:39
A za čo prosím Ťa? drako je raz žena, raz muž, vy sa tu predbiehate, snažíte, a on, ona sa zabáva.Pardon - nestíha http://www.porada.sk/t36932-ucet-pred-zacatim-podnikania.html, ....:eek:

Pripomeniem ti kontroverznú tému, ktorú založil Stanislav1975. A tam sa písalo o ňom + nový. 16. bod Etikety. Preto som ochotný znášať, znášať...... len bohu žial nie zlaté vajcia. Keby som vedel tak som niekde inde :D
andrej_rv
13.01.08,17:40
... aj ja všeličo nechápem. Napr. to, že máš vo svojom profile ( klikni na svoj nick pri niektorom svojom príspevku) uvedené zamestnanie "daňový poradca".
Ale, Johanka, veď predsa uviedla, že sa prihlasuje cez manželovo heslo na Poradu. A ak by aj ona bola daňová poradkyňa, to vôbec neznamená, že musí ovládať metodiku účtovania bankových výpisov v JÚ. Veď kopa daňových poradcov sú právnici, ak sa nemýlim...
lenkak
13.01.08,17:40
t.j. keď používajú jeden nick dvaja.
drako
13.01.08,17:41
A za čo prosím Ťa? drako je raz žena, raz muž, vy sa tu predbiehate, snažíte, a on, ona sa zabáva.Pardon - nestíha http://www.porada.sk/t36932-ucet-pred-zacatim-podnikania.html, ....:eek:

bohužiaľ nemám čas sa zabávať a naozaj potrebujem pomôcť. Podnikám ja aj manžel. Každý má svoju firmu.Aj keď občas použijem jeho "drako" vždy sa podpíšem pod otázku ako Zita.

Ďakujem všetkým čo mi pomohli.
------------------------------
Zita
Zoltán Kovács
13.01.08,17:42
Ale, Johanka, veď predsa uviedla, že sa prihlasuje cez manželovo heslo na Poradu. A ak by aj ona bola daňová poradkyňa, to vôbec neznamená, že musí ovládať metodiku účtovania bankových výpisov v JÚ. Veď kopa daňových poradcov sú právnici, ak sa nemýlim...

To je pravda. Daňový poradcovia s honorárom advokáta - právnika. A pritom ich rady nie sú ani zaručené. Kam sa hrabeme mi účtovníci. :D
Zoltán Kovács
13.01.08,17:44
bohužiaľ nemám čas sa zabávať a naozaj potrebujem pomôcť. Podnikám ja aj manžel. Každý má svoju firmu.Aj keď občas použijem jeho "drako" vždy sa podpíšem pod otázku ako Zita.

Ďakujem všetkým čo mi pomohli.
------------------------------
Zita

Preto sa treba zaregistrovať pod vlastným nickom, aby nevznikali takéto situácie. Registrácia ti zaberie max. 10 minút.
Ver tomu, že ani mi sa sem nechodíme len zabávať, ale snaď v nedelu podvečer môžme trošku uvolniť.

mimotemyP.S. Ozaj a keď manžel je ten daňový poradca on nevie poradiť?
Zoltán Kovács
13.01.08,17:45
A zase sme narobili mrník!!!!
lenkak
13.01.08,17:46
mimotemy:rolleyes: už vidím ako táto téma dopadne, mrnííííííík :D
lenkak
13.01.08,17:46
Smith ja som neodpisovala.
andrej_rv
13.01.08,17:48
To je pravda. Daňový poradcovia s honorárom advokáta - právnika. A pritom ich rady nie sú ani zaručené. Kam sa hrabeme mi účtovníci. :DNo, honorár berú taký, aký sú klienti ochotní zaplatiť. Aj za nezaručené rady. Ale to je už naozaj mimotemy. Podstata je v tom, že ktosi zadal otázku. Asi nato mal dôvod. Pokiaľ si niekto myslí, že sa pýtal z dlhej chvíle alebo recesie, tak mu nemusí odpovedať. A následné investigatívne debaty kto, prečo, začo atď. smerujúce k osobe opytujúceho a nie k otázke podľa mňa nie sú v súlade s etiketou porady, ktorou sa tu veľmi často operuje najmä voči nováčikom.
Johanka
13.01.08,17:48
Ale, Johanka, veď predsa uviedla, že sa prihlasuje cez manželovo heslo na Poradu. A ak by aj ona bola daňová poradkyňa, to vôbec neznamená, že musí ovládať metodiku účtovania bankových výpisov v JÚ. Veď kopa daňových poradcov sú právnici, ak sa nemýlim...

Uviedla, ale po funuse. Túto starú tému teda podľa všetkého zakladal jej muž
http://www.porada.sk/t36932-ucet-pred-zacatim-podnikania.html

Len tak na okraj, jedna časť skúšok pre budúcich daňových poradcov je aj z účtovníctva ;).

Celkom slušný mrník :).
Johanka
13.01.08,17:51
No, honorár berú taký, aký sú klienti ochotní zaplatiť. Aj za nezaručené rady. Ale to je už naozaj mimotemy. Podstata je v tom, že ktosi zadal otázku. Asi nato mal dôvod. Pokiaľ si niekto myslí, že sa pýtal z dlhej chvíle alebo recesie, tak mu nemusí odpovedať. A následné investigatívne debaty kto, prečo, začo atď. smerujúce k osobe opytujúceho a nie k otázke podľa mňa nie sú v súlade s etiketou porady, ktorou sa tu veľmi často operuje najmä voči nováčikom.

Máš pravdu, je na čase dávať červené :).
evina
13.01.08,17:59
Napíšem Vám taký jeden prípad, ako sa vždy všetko dá zobrať z dvoch strán.
Jeden známy sa registroval na Porade a keď mi povedal svoj nick zistila som, že si do tohto profilu napísal "účtovník". Keďže ním nebol pýtala som sa prečo. Mal jednoducho pocit, že keď je to stránka účtovníkov , aby sa nestalo, že to bude niekto brať, že sa hrabe do fachu, z ktorého nepochádza a nebudú ho brať vážne. Pochopila som takéto uvažovanie a upozornila som ho, aby si to opravil a neobával sa.... Na základe tejto skúseností sa snažím vycítiť z formy a obsahu položenej otázky, či ju kladie niekto "od fachu" alebo nie...
Neviem, prečo si tam Drako napísal alebo napísala daňový poradca , ale myslím, že sme ich nechtiac dostali do pomykova a mám pocit z jej vyjadrení, že ten problém vyrovnania prevodu peňazí medzi účtom a pokladňou bol naozaj pre ňu problém.

Nič to nemení na veci, že ma poznáte ako veľkého bojovníka za pozdvihnutie našej profesie, a že patrím k tým, ktorých veľmi veľmi trápi, že účtovníctvo môže robiť každý kto chce a vybaví si živnosť , ale z úprimného srdca sa Vám priznám, že dnes mi tento mrník akosi nepadol dobre...
andrej_rv
13.01.08,17:59
Máš pravdu, je na čase dávať červené :).
No, napr. Chateneuf Du Pap ;):)
Johanka
13.01.08,18:06
Nič to nemení na veci, že ma poznáte ako veľkého bojovníka za pozdvihnutie našej profesie, a že patrím k tým, ktorých veľmi veľmi trápi, že účtovníctvo môže robiť každý kto chce a vybaví si živnosť , ale z úprimného srdca sa Vám priznám, že dnes mi tento mrník akosi nepadol dobre...
... nie , že by som mala radosť z takýchto debát, ale napísala som iba to , čo cítim. Vraj sme tu veľká rodina a ja si myslím, že dobré vzťahy v rodine sú okrem iného založené na otvorenej komunikácii o dobrom, ale aj o zlom ;).
ayya
13.01.08,18:07
ok, ... tak sa idem premazat...nie ze by som sa bala cervenych....
- ale pobavila som sa ;) aj ked vravite, ze stacilo ...
evina
13.01.08,18:09
... nie , že by som mala radosť z takýchto debát, ale napísala som iba to , čo cítim. Vraj sme tu veľká rodina a ja si myslím, že dobré vzťahy v rodine sú okrem iného založené na otvorenej komunikácii o dobrom, ale aj o zlom ;).
Áno , a aj preto som napísala aj ja čo som cítila, aj ked radšej prispievam do odborných tém. Jednoducho som otvorila teraz Poradu a celkovoˇto na mňa zapôsobilo tak ako so napísala...:)
Johanka
13.01.08,18:11
Už som to nahlásila Richardovi s prosbou o uzatvorenie témy.
lenkak
13.01.08,18:13
uzatváram tému.