namornicka
13.01.08,18:30
ak prenajimam byt 1 rok a pol a minuly rok som 1x podala DP, mala som povinnost ku koncu roka 2007 podat prihlasku k registracii danovnika ??? je to to iste, ked uz som na DU vedena ako danovnik, alebo je to nieco uplne ine ????

Druha vec, min.rok som sa vydala, ale kedze zijeme v zahranici, okrem noveho OP som nic ine doma na SK nestihla vybavit. Moj byt, ktory prenajimam je stale vedeny pod mojim slobodnym menom. Takisto asi budem musiet upovedomit DU, Katastralny urad, takisto bytovy podnik atd. Je nejaka maximalna doba do ktorej musim oznamit zmenu mojho priezviska ???
DAKUJEM za kazdu odpoved
Milan Benka
13.01.08,17:51
ak prenajimam byt 1 rok a pol a minuly rok som 1x podala DP, mala som povinnost ku koncu roka 2007 podat prihlasku k registracii danovnika ??? je to to iste, ked uz som na DU vedena ako danovnik, alebo je to nieco uplne ine ????

Druha vec, min.rok som sa vydala, ale kedze zijeme v zahranici, okrem noveho OP som nic ine doma na SK nestihla vybavit. Moj byt, ktory prenajimam je stale vedeny pod mojim slobodnym menom. Takisto asi budem musiet upovedomit DU, Katastralny urad, takisto bytovy podnik atd. Je nejaka maximalna doba do ktorej musim oznamit zmenu mojho priezviska ???
DAKUJEM za kazdu odpoved

Ak sa nemýlim, tak táto doba je 15 dní od nadobudnutia právoplatnosti zmeny.

Pokiaľ ste neboli registrovaná na DU z dôvodu príjmov z prenájmu, mali ste registračnú povinnosť do 31.12.2007 ( neviem posúdiť, ako ste boli doteraz vedená na DU ).
namornicka
20.01.08,21:20
sice som minuly rok podala DP za dan z prijmu za prenajom, ale nic ine.....takze sa musim este aj registrovat ??? myslela som, ze automaticky ako poslem DP tak ma nejako registruju...vdaka...
JuKaS
20.01.08,22:24
Ja som bola DU a tam mi povedali, že ak sme už predtým podávali daňové priznanie z prenájmu a sme registrovaní na DU a máme pridelené DRČ, tak sa už netreba registrovať.
namornicka
20.01.08,23:57
boze vy ste super rychli v tych odpovediach....dakujem...ale ja kedze zijem v zahranici, moj otec podaval DP (ja som mu ho poslala uz vyplnene), takze neviem, ci mi dali nejake DRC....