Ninina
13.01.08,19:17
Ahojte,
prosim Vas o radu v oblasti Zuctovania zdravotneho poistenia. Ak som konatelom s.r.o. a vyplatim si zisk po zdaneni tak sa mi tento prijem zapocitava do Rocneho zuctovania zdravotneho poistenia ako fyzickej osobe? A ak by ste vedeli este poradit ako je to s danou s prijmov?
Vopred dakujem :)
chanell
13.01.08,18:20
Daň z príjmov absolútne neriešiš.

ZP - neviem.
Ninina
13.01.08,18:26
Dakujem, to som si myslela ze dan z primov nie ale ked je podkladom na RZZP danove priznanie tak mi z toho vychadza ze ani zdravotne nie.
Aj ked je mi to divne lebo ako konatel si vyplacam minimalnu mzdu a potom uz len rozdelým HV a neplatim ziadne odvody
Evanka
13.01.08,18:26
Ahojte,
prosim Vas o radu v oblasti Zuctovania zdravotneho poistenia. Ak som konatelom s.r.o. a vyplatim si zisk po zdaneni tak sa mi tento prijem zapocitava do Rocneho zuctovania zdravotneho poistenia ako fyzickej osobe? A ak by ste vedeli este poradit ako je to s danou s prijmov?
Vopred dakujem :)
Ak sa jedná o konateľa, ktorý je aj spoločníkom, zisk, ktorý si spoločník vyplatí, nie je pre neho predmetom dane ani odvodov.
Ninina
13.01.08,18:28
A najdem to ako vynatie konkretne v niakom pravnom predpise??
Zoltán Kovács
13.01.08,18:35
§ 13 zákona o zdravotnom poistení pojednáva o tom čo všetko tvorí vymeriavací základ. Pripájam link na zákon:

http://www.porada.sk/t16146-zakon-o-zdravotnom-poisteni-od-01-01-2006-a.html#13
Lydka R
13.01.08,18:39
A najdem to ako vynatie konkretne v niakom pravnom predpise??

Tu neide o žiadne vyňatie. Podiel na zisku nie je tvojim zdaniteľným príjmom. Tento príjem nezakladá povinnosť prihlásiť ťa do ZP ako niektorú kategóriu poistenca (zamestnanec, SZČO, DZP).
Nastavila som ti link na §, kto je platiteľom ZP. Prejdi si to.
http://www.porada.sk/t16146-zakon-o-zdravotnom-poisteni-od-01-01-2006-a.html#11
Ninina
13.01.08,18:43
Dakujem :)
Evanka
13.01.08,18:43
Dakujem, to som si myslela ze dan z primov nie ale ked je podkladom na RZZP danove priznanie tak mi z toho vychadza ze ani zdravotne nie.
Aj ked je mi to divne lebo ako konatel si vyplacam minimalnu mzdu a potom uz len rozdelým HV a neplatim ziadne odvody
Vyhľadaj si všetko, čo sa týka odvodov vo vzťahu k odmenám konateľa. Každá odmena konateľa zakladá účasť na ZP.
Ela222
14.01.08,05:32
Ja mám tiež jednu otázku k tejto téme. Mám konateľa, ktorý je mojim zamestnancom (robím mu výplatu). Konateľovi bol vyplatený nerozdelený zisk minulých období. Čo to pre mňa ako mzdára znamená? Môžem mu urobiť ročné zúčtovanie dane alebo si musí podať daňové priznanie sám? Ešte som sa s tým nestretla.